رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
M-MAHDAVI

تفاوت نسخه ها ی قدیمی و جدید تکلا قبل از 12 و بعد از 12

ارسال های توصیه شده

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

تفاوت نسخه ها ی قدیمی و جدید تکلا قبل از 12 و بعد از 12

در ورژن های جدید منوی part و point داخل منوی modeling است

منوی setup داخل منوی tools است

منوی propertiz داخل detailing است

Project propertiz داخل منوی file است

منظور از translate همان linear است

منوی inquire داخل منو tools است

منظور از snapshot همان screenshot است

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

زیبائی    22

مدیران تالار

ازینکه این تاپیک ایجاد شده خوشحالم. دوستان باید اقرار کنم که بنده مرتکب اشتباهی شدم که باعث شده بود این تفکر در من بوجود بیاد که ویرایشهای بالاتر و پایینتر از 15 ایرادات زیادی دارن !

همونطور که همه میدونیم وقتی نسخه ی جدید از هر نرم افزاری ارائه میشه ، فارغ از اینکه ممکنه بعضی از منوها یا دستورات جابجا بشن ، برنامه به طور کلی پیشرفت میکنه و ایرادای که در نسخه های قبلی داشته رو برطرف میکنه. اتفاقاً این امر برای من هم بسیار عجیب مینمود که چگونه چنین نرم افزاری از چنین شرکتی ، نسخه های جدیدش پر ایرادتر میشن ! البته متوجه تغییرات و بروز رسانیهایی که انجام میشد بودم اما زمانیکه که میدیدم معایب به محاسن میچربه ، از همون نسخه ی 15 و بی ایراد آشنا استفاده میکردم کما اینکه بنده جزئ اولین نفراتی هستم که نسخ جدید این نرم افزار رو تهیه میکنم ( متاسفانه رایگان ). مثلاً الان من نسخه 18.1 SR1 64 بیتی دارم که شاید کمتر بدونید بعد از 18 ، 18.1 و بعد هم SR1 منتشر شد ، اما باز هم از 15 استفاده میکنم.

در پستی دوست عزیزم جناب رادمهر اشاره به تفاوت نسخه ها کردن ، که من جایز دونستم اینجا پاسخ کاملتری رو ارائه کنم.

اول اینکه صحبتهای گذشته ی خودم رو مبنی براینکه تا جاییکه میتونید از 15 استفاده کنید ، تصحیح میکنم ( با اینکه اشاره کرده بودم که نظر شخصی بنده هستش ) و به عکس توصیه میکنم از نسخ آخر استفاده بفرمایید.

حتماً میپرسید که چه اتفاقی افتاده که من نظرم تغییر کرد. توضیح میدم.

با سپاس از آرامیس عزیز که باعث شدن من به این نکته پی ببرم. روزی طی مکاتبات خصوصی با مهندس آرامیس ، با ایشون درباره ی ایجاد یه کامپوننت بحث میکردیم که من کامپوننت رو در نسخه 18.1 ایجاد کرده بودم و بدون کوچکترین نقص و ایرادی کار میکرد و ایشون با نسخه ی دیگری همون کامپوننت رو ایجاد کرده بودند ( به گمانم با 17 ) اما با کامپوننتی که من ساخته بودم تفاوت میکرد. کامپوننت من بطور خودکار میتونست تشخیص بده که از کدوم طرف باید به عضو متصل بشه اما کامپوننت ایشون این کار رو انجام نمیداد گرچه هر دو به یک طریق کامپوننت رو ایجاد کرده بودیم فقط من 18.1 و ایشون با 17 ! وقتی متوجه این قضیه شدم ناگهان فکری از ذهنم عبور کرد که ...

من اکثر مدلهایی رو که دارم با نسخه ی 15 کار کردم و نرم افزار رو به صورت کاملاً اختصاصی تنظیم کردم ، از همه نظر ( ان شاالله بقیه ی دوستان هم فرا خواهند گرفت که " باید " نرم افزار و خروجیشون مختص به خودشون باشه حتی گزارشها و چیدمان و ... ) حتی تنظیمات پیشرفته یا همون Advanced Options رو به مقدار زیادی دستکاری کرده بودم. مشکل ازونجا رقم خورده بود که من برای امتحان نسخه های جدید ، یکی از مدلهایی که با نسخه ی 15 انجام داده بودم رو باز میکردم و به نکات کلیدی و اصلی که مد نظرم بود میپرداختم ، از مدلینگ و نامبرینگ و ادیتینگ و پرینت و ... زیرا میخواستم تنظیمات 15 که انجام داده بودم و بسیار هم زیاد بود و من اصلاً خیلی از اونها رو خاطرم نیست ، روی نسخه های بالاتر انجام بشه .

4 - 5 روز پیش بود که بالاخره با تلاش زیاد و صرف وقت و کلنجار رفتن و آزمون و خطا به این نتیجه رسیدم که نبایستی از مدلهای پایین برای آزمایش نسخه ی بالا ، استفاده میکردم ! فکر میکنم یه کانفلیکت ئ تداخل و یه جورایی بهم ریختگی و عدم تطابق برخی از تنظیمات قدیمی با نسخه های جدید باعث بوجود آمدن اون ایراداتی میشد که من میدیدم ! راستش در ابتدای امر که به این قضیه واقف شدم ، یجورایی میخواستم بعنوان یه راز پیش خودم نگهش دارم ، اما بعد از چند روز به این نتیجه رسیدم که شاید بهتر باشه مطرحش کنم تا اینکه به کسی نگم و همراه خودم بمونه.

امروز میبینم که قابلیتهای نرم افزار نسخه به نسخه پیشرفت میکنه و جایز نیست که ازش عقب بمونیم.

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

در ورژن 18 گزینه جدیدی برای تعیین WORK PLANE افزوده شده که بسیار کاربردی است.

using the work plane tool

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

در جایی از مباحث سایت این موضوع را نوشته ام. اما تکرار آن خالی از لطف نیست.

طبیعتا هر نرم افزاری در ویرایشهای جدید خود دستخوش تغییراتی می شود. اساس ویرایشها، افزایش قابلیتها و حذف باگها و مشکلات ورژنهای قبلی است. تکلا نیز از این قاعده مستثنی نیست. شاید اعتماد کردن به ورژنهای جدید آن سخت باشد، اما باز هم خالی از لطف نسیت.

وقتی ورژن 16 به بازار آمد، دوستی می گفت این ورژن پر از اشکال است. باگ دارد. هنگ می کند، وقتی می خواهی پراپرتی نقشه ها را روی دیگر نقشه ها منتقل کنی، باید چلوی سیستم بشینی و مرتبا Yes را بزنی و کلی ایراد دیگر. بالطبع من هم ندانسته و طبق حرف آن دوست از این ورژن گریزان بودم تا جاییکه مجبور شدم روی مدلی که در ورژن 16 کار شده بود، کار کنم. نصف شب با کلی بدبختی از طریق یکی از دوستان نسخه آن را تهیه کردم که متاسفانه قابل نصب نبود و سی دی آن خش داشت ( البته اصلا یعید نیست که یه سی دی که از کف خیابون پیدا کرده بود را به اسم سی دی تکلا به من نداده باشه). برای اولین بار مجبور شدم در راه توسعه صنعت نرم افزاری داخلی و خارجی دست در جیب شوم و این ورژن نرم افزار را خریداری کنم.

به هر حال باهاش کار کردم و دیدم اصلا این خبرها نیست. هیچگاه هنگ نکرد ( البته این اواخر روی لب تاپم آنهم بدلیل قدیمی شدن سیستم هنگ می کرد). خوب طبیعی است که ورژن جدید بایستی سازگار با قابلیتهای سخت افزاری کامپیوتر باشد. آن قضیه Yes هم با زدن یک تیک ناقابل که در ورژنهای قبلی نبود، مرتفع می گردید.

پس قبل از انتقاد از هر ورژنی و شروع به استفاده آن بایستی دو نکته زیر را شناسایی کرد:

1- شناخت قابلیتهاو امکانات ورژنهای جدید.

2- اطمینان از سازگاری ورژن جدید نرم افزار با قابلیتهای سخت افزاری کامپیوترمان

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

سلام دوستان

در ورژن های قبل از 16 گزینه به نام وversion 13 toolbars وجود داشت ولی در 18 و 17 این گزینه حذف شده حالا باید چه جوری منوهایی که در version 13 toolbars رو که در 17و18 نیستش رو ایجاد کرد؟

آگه امکانش هست در این زمینه راهنماییم کنید ممنون

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

از مسیر زیر قابل دسترسی است:

tools---->toolbars---->version 13 tolbars

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

مهندس ایزدپناه در ورژن های جدیدی یعنی 17 و 18 گزینه version 13 tolbars وجود نداره من که نصب کردم تو منوی tolbars نیستش.

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

من با ورژنهای 17 و 18 زیاد کار نمی کنم. برام جال شد. الآن که ورژن 16 من بازه و دارم رو یه پروژه ای کار می کنم. حتما بررسی می کنم.

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

ممنونم بابت راهنمایی که مهندس زیبابیی فرمودن -- استفاده بردم خیلی زیاد -- من به این نتیجه رسیده بودم که تکلا 18 نصب نکنم.

که حالا به قول مهدس ایزد پناه به سختی مجبور هستم دست بر جیب کنم و در راه پیشرفت علم ناقص خودم پول خرج کنم !!!!:D;)

دوستان یه سوال کنم شاید مرتبط باشه با این تاپیک

اگر با اتوکد کار کرده باشید -- که حتما کار کردید -- اونجا ما یه دستور داریم به نام VIEW PORTS

این دستور صفحه نمایش رو به حالت 2تایی - 3 تایی و حتی 4تایی هم تقسیم میکنه -- که هرکدوم از اون پنجره ها قابلیت نشون دادن یه قسمت از مدل رو دارن

آیا توی تکلا این قابلیت بوده تا حالا؟

ممنون

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

ممنونم بابت راهنمایی که مهندس زیبابیی فرمودن -- استفاده بردم خیلی زیاد -- من به این نتیجه رسیده بودم که تکلا 18 نصب نکنم.

که حالا به قول مهدس ایزد پناه به سختی مجبور هستم دست بر جیب کنم و در راه پیشرفت علم ناقص خودم پول خرج کنم !!!!:D;)

دوستان یه سوال کنم شاید مرتبط باشه با این تاپیک

اگر با اتوکد کار کرده باشید -- که حتما کار کردید -- اونجا ما یه دستور داریم به نام VIEW PORTS

این دستور صفحه نمایش رو به حالت 2تایی - 3 تایی و حتی 4تایی هم تقسیم میکنه -- که هرکدوم از اون پنجره ها قابلیت نشون دادن یه قسمت از مدل رو دارن

آیا توی تکلا این قابلیت بوده تا حالا؟

ممنون

بله شما میتونید تا 9 تا View رو همزمان باز کنید.

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

بله اطلاع دارم از این موضوع - منظورم این بود که امکانش بوده که هر پنجره داخل خودش به چند قسمت تقسیم بشه؟

لینک ارسال

Pooya.Tajallifar    22

مدیران تالار

تکلا ورژن ۱۹ نگاهی اجمالی !

برخی امکانات جدید؛

Tekla Structures 19 includes Weld Visualization. See the size and shape of your welds directly in the model. view – there is no need to interpret any additional dialogues. And you can write multiline text in the references.

f5854_TeklaStructures19Bet.jpg

اگه یادتون باشه وقتی میزدیم جوش دور تا دور در 3d نشونش نمیداد اما حالا نشون میده!

p964_20130314_084119.jpg

تکلا اصلی ترین خواسته های ما رو که سرعت بیشتر و دقت هست رو تا حالا پاسخ داده، ولی باز هم به ما کمک کرده که سرعت بیشتری داشته باشیم،،همیشه برای ادیت یا چک کردن نقشه مجبوریم کلی راه بریم، منوی drawing رو به هر حال واردش بشیم تا بتونیم یه نگاه کوچیک به نقشه بندازیم ، اما حالا با اضافه شدن دکمه Snapshot داخل لیست نقشه ها به راحتی میشه اونارو دید.

z7625_20130314_085018.jpg

[align=left]PDF drawings work as reference

[/align]

PDF is probably the most common electronic document format in the world. Tekla Structures 19 lets you use PDF drawings as reference and the starting point for your modeling work.

در این ورژن میتوان از نقشه هایی که بصورت pdf هستند هم به عنوان reference استفاده کرد، یعنی به راحتی در تکلا import میشه.

تغییراتی در نحوه استفاده از Shift و Ctrl در جهت تسریع کارها.

به اضافه چندین تغیر و اصلاح در قسمتهای زمانبندی و مدیریت پروژه ،همچنین اضافه شدن تعداد بیشتری برنامه در لیست import و export ها.

• Like 1

لینک ارسال

DAVOOD.    13

کاربران ویژه

این ورژن در دسترس هست ؟

چطور میشه دانلود کرد ؟

من سرچ کردم چیزی نبود

لینک ارسال

Pooya.Tajallifar    22

مدیران تالار

سلام هر زمان تونستم نسخه کرک شده ازش پیدا کنم لینکش رو در محل مربوطه قرار میدم...

ضمنا ما چرا همیشه باید منتظر بمونیم یه چینی یا یه روس کرک کنه و ما ازش استفاده کنیم،،حالا که ما کپی رایت رو رعایت نمیکنیم، یعنی این توانایی رو بچه های برنامه نویس خودمون ندارن که کرک کنن برنامه رو ؟

چرا ما و اینجا یه سایت مرجع برای اونا نباشیم؟؟؟ برای دانلود یا حتی برای یادگیری مطالب !؟

واقعا هم غیر از خود سایت Tekla Extranet یا Xsteeler سایت خوبی ندیدم.

حتی چرا این فروم رو به ۲ زبان فارسی و انگلیسی نداشته باشیم؟

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

درود بر مهندس تجلی فر

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...