رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
aramiss

رفع اشکال - پرسشها و پاسخها(بخش تخصصی)

ارسال های توصیه شده

aramiss    28

مدیران تالار

در این بخش می توانید سوالات و مشکلات خود را بصورت تخصصی در زمینه تکلا مطرح نمائید

سوال:

همانطور که می دانید برای ترسیم پروفیل زد روی تیرهای مورب مانند تیر سوله با ست کردن مختصات روی تیر به راحتی پروفیل z بصورت مماس بر روی تیر خواهد نشست

در تیرهای قوسی ایا امکان چنین روشی وجود دارد هرچند قوس دارای سطحی منحنی شکل است و امکان مماس شدن یک سطح صاف روی آن وجود ندارد ولی در تیر های با قوس کم در حد قابل قبولی می توان این مماس را ایجاد کرد

فقط کافیست زاویه را بدست بیاوریم همانند شکل سپس تحت آن زاویه چرخش نمائیم و این چرخش زاویه می تواند از طریق دستور move rotate باشد یا اینکه وارد تب positionاپروفیل z بشیم و در قسمت rotatetion زاویه چرخش را وارد نمائیم ین تنها راه حلی است که به ذهن من می رسد ولی وقتی تعداد z i ها زیاد شد یکم این روش زمانبر خواهد بود دنبال راه ساده تر هستم

نمی دونم شاید توقع من از تکلا یکم زیاد شده :)

o.JPG.35f3304b51af33eeb7b74d58a7c476f7.JPG

oo.JPG.b8f263101850ad04c9e2e3fbc2200c35.JPG

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

زیبائی    22

مدیران تالار

در این بخش می توانید سوالات و مشکلات خود را بصورت تخصصی در زمینه تکلا مطرح نمائید

سوال:

همانطور که می دانید برای ترسیم پروفیل زد روی تیرهای مورب مانند تیر سوله با ست کردن مختصات روی تیر به راحتی پروفیل z بصورت مماس بر روی تیر خواهد نشست

در تیرهای قوسی ایا امکان چنین روشی وجود دارد هرچند قوس دارای سطحی منحنی شکل است و امکان مماس شدن یک سطح صاف روی آن وجود ندارد ولی در تیر های با قوس کم در حد قابل قبولی می توان این مماس را ایجاد کرد

فقط کافیست زاویه را بدست بیاوریم همانند شکل سپس تحت آن زاویه چرخش نمائیم و این چرخش زاویه می تواند از طریق دستور move rotate باشد یا اینکه وارد تب positionاپروفیل z بشیم و در قسمت rotatetion زاویه چرخش را وارد نمائیم ین تنها راه حلی است که به ذهن من می رسد ولی وقتی تعداد z i ها زیاد شد یکم این روش زمانبر خواهد بود دنبال راه ساده تر هستم

نمی دونم شاید توقع من از تکلا یکم زیاد شده :)

توقعتون زیاد نشده ، اما باید دنبال راه حل منطقی برای مشکل منطقی بود. وقتی صحبت از قوس به میان می آید حتماً پای شعاع در میان است ، پس برای کپی کردن Z ها وقتی تعدادشان زیاد است باید مرکز قوس تیر را پیدا نموده و Z ها را حول مرکز قوس به تعداد دلخواه Copy/Rotate کرد. برای قوس و شعاع راه دیگری وجود ندارد جز استفاده از مرکز دایره ( قوس )

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

با بررسی هایی که من انجام دادم همانند روش شما باید یک پروفیل z را مماس کرد و سپس انرا حول مرکز قوس دوران داد که این راه به نسبت راها ی پیشنهادی قبل بهترین گزینه است یک سوال پیش می آید

می خواهم فاصله زدها از هم 300 باشد (بطور مثال) و من این فاصله را با نقطه کمکی به نام using center and arc point فاصله را روی قوس ایجاد می نماییم

سپس زاویه ما بین نقاط را اندازه گیری سپس آنرا حول مرکز شعاع با زاویه فوق دوران می دهم و به راحتی اینz مماس بر قوس در نقاط تعیین شده کپی می شود

آیا راهی وجود ندارد که بدون نقطه گذاری واندازه گیری زاویه بین انها روی قوس این فاصله را ایجاد کرد

33.JPG.74328748c6dff4e82ab56b69bb3879e0.JPG

333.JPG.a7388c2efe0301903175f20a8b127212.JPG

3333.JPG.8f51d9db727dd5f050d53874e59ba886.JPG

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

با بررسی هایی که من انجام دادم همانند روش شما باید یک پروفیل z را مماس کرد و سپس انرا حول مرکز قوس دوران داد که این راه به نسبت راها ی پیشنهادی قبل بهترین گزینه است یک سوال پیش می آید

می خواهم فاصله زدها از هم 300 باشد (بطور مثال) و من این فاصله را با نقطه کمکی به نام using center and arc point فاصله را روی قوس ایجاد می نماییم

سپس زاویه ما بین نقاط را اندازه گیری سپس آنرا حول مرکز شعاع با زاویه فوق دوران می دهم و به راحتی اینz مماس بر قوس در نقاط تعیین شده کپی می شود

آیا راهی وجود ندارد که بدون نقطه گذاری واندازه گیری زاویه بین انها روی قوس این فاصله را ایجاد کرد

بنظر من دقیقترین روش همین است یا اینکه من از روش دقیقتر بی اطلاعم.

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

آرامیس جان با این شدتی که دنبال کارهای ساده تر هستی، یقینا زمانی می رسد که یه روز نرم افزاری می سازی که ابعاد زمین رو بگیره، خودش سازه تصب شده رو بهت تحویل بده.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

:Dآره واقعا خیلی خوب می شد:) اما فعلا برعکسه شما سازه بدهید من ابعاد زمین و بهتون تحویل می دم

خوب دنبال روشی بودم این نقطه یابی بدست آوردن زاویه را کم کنم و عملیات چرخش فوس را با مشخص کردن فاصله تعیین کنم که متاسفانه امکان پذیر نیست ولی شاید یک زمانی با ماکرو نویسی بتوان این مسئله را حل کرد

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

سوالی را که می خواهم مطرح کنم در مورد کاستوم کامپونت هاست به عکس زیر خوب دقت کنید

attachment.php?aid=475

سمت راست پروفیل z یا(لاپه) بر روی اتصال قوسی مماس شده و اتصال آن نیز ایجاد گردیده وقتی اتصال آن را به کاستوم کامپونت از نوع کانکشن تبدیل می کنیم خوشبختانه هر پروفیل Zدر هر قوسی با هر شعاعی که مماس باشد این اتصال را بدون خطا و ماناسب با زاویه ایجاد می کند البته در صورتیکه mainpart را ورق قوس در نظر بگیرید باری حال اگر بخواهیم از این کاستوم کامپونت برای z (لاپه ) که در سمت دیگر بصورت قرینه قرار دارد برای ایجاد اتصال ان از کاستوم کامپونت ساخته شده استفاده نمائیم چون قرینه است اتصال را همانند شکل زیر ایجاد می نمائید

attachment.php?aid=476

زیرا که قابلیت تشخیص و شناسایی وجه مورد نظر مان را ندارد چه راهکاری برای حل این مسئله است که بتوان وجه اتصال مورد نظر را به آن شناساند که با قرینه شدن پروفیل اتصال نیز قرینه ایجاد گردد آیا احتیاج به هوشمند سازی است ؟

و یا اینکه ایا روشی وجود ندارد این اتصال را بعد از ایجاد آن بتوان خود اتصال را قرینه کرد

یکی از کامپونت های تکلا در زمینه لاپه کامپونت Cold rolled overlap می باشد که توسط نبشی این اتصال را ایجاد می کند حسن این اتصال این است که وجه لاپه را تشخیص می دهد و در وجه درست اتصال را ایجاد می کند لذا این سوال در ذهنم ایجاد گردید که باید روشی برایهوشمند کردن اتصال وجود داشته باشد هرکس بتواند راهکاری پیدا کند 3 اعتبار خواهد گرفت

soal1.thumb.JPG.8f4e22c7d6c8e6ca81b28b27c7f629d5.JPG

soal2.JPG.b9cba33f9713efde71a90218c155a124.JPG

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

سوالی را که می خواهم مطرح کنم در مورد کاستوم کامپونت هاست به عکس زیر خوب دقت کنید

attachment.php?aid=475

سمت راست پروفیل z یا(لاپه) بر روی اتصال قوسی مماس شده و اتصال آن نیز ایجاد گردیده وقتی اتصال آن را به کاستوم کامپونت از نوع کانکشن تبدیل می کنیم خوشبختانه هر پروفیل Zدر هر قوسی با هر شعاعی که مماس باشد این اتصال را بدون خطا و ماناسب با زاویه ایجاد می کند البته در صورتیکه mainpart را ورق قوس در نظر بگیرید باری حال اگر بخواهیم از این کاستوم کامپونت برای z (لاپه ) که در سمت دیگر بصورت قرینه قرار دارد برای ایجاد اتصال ان از کاستوم کامپونت ساخته شده استفاده نمائیم چون قرینه است اتصال را همانند شکل زیر ایجاد می نمائید

attachment.php?aid=476

زیرا که قابلیت تشخیص و شناسایی وجه مورد نظر مان را ندارد چه راهکاری برای حل این مسئله است که بتوان وجه اتصال مورد نظر را به آن شناساند که با قرینه شدن پروفیل اتصال نیز قرینه ایجاد گردد آیا احتیاج به هوشمند سازی است ؟

و یا اینکه ایا روشی وجود ندارد این اتصال را بعد از ایجاد آن بتوان خود اتصال را قرینه کرد

یکی از کامپونت های تکلا در زمینه لاپه کامپونت Cold rolled overlap می باشد که توسط نبشی این اتصال را ایجاد می کند حسن این اتصال این است که وجه لاپه را تشخیص می دهد و در وجه درست اتصال را ایجاد می کند لذا این سوال در ذهنم ایجاد گردید که باید روشی برایهوشمند کردن اتصال وجود داشته باشد هرکس بتواند راهکاری پیدا کند 3 اعتبار خواهد گرفت

مهندس امیوارم درست فهمیده باشم ، این تصویری هستش که از کامپوننت گرفتم.

احتمالاً اشتباه متوجه شده باشم.

2fkwylwhli16qusaenjm.jpg

آیا راهی هست که به تعداد نقاط یک شیء اضافه یا کم کنیم ؟! مثلاً یک کانتور پلیت که دارای 8 راس بوده رو با روشی تبدیل به 6 راس کنیم یا به تعداد راسها اضافه کنیم . یا برای یک پلی بیم تعداد شکستها رو کم یا زیاد کنیم.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

مهندس جان تصویری که گذاشتید کاملا درسته اگر از طریق یک کاستوم کامپونت چنین اتثصالی را ایجاد کردید که متناسب با قرینه شدن لاپه اتصال را در وجه دیگر لاپه ایجاد می کند کاملا درست است بفرمائید روش کار به چه صورت بوده است

در مورد سوالی که در آخر مطلبتان مطرح کردید بیشتر توشیح دهید متوجه منظورتان نشدم

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس جان تصویری که گذاشتید کاملا درسته اگر از طریق یک کاستوم کامپونت چنین اتثصالی را ایجاد کردید که متناسب با قرینه شدن لاپه اتصال را در وجه دیگر لاپه ایجاد می کند کاملا درست است بفرمائید روش کار به چه صورت بوده است

در مورد سوالی که در آخر مطلبتان مطرح کردید بیشتر توشیح دهید متوجه منظورتان نشدم

برای همین تعجب کردم و گمان کردم که اشتباه متوجه شدم ، چرا که اصلاً نیازی به هوشمند سازی یا پارامتریک کردن نیست و فقط کافیه با دقت زیادی همه اعضا رو مدل کنید و جهات درست رو انتخاب کنید. چیز خاصی به ذهنم نمیرسه که بخوام توضیح بیشتری بدم.

در مورد سوال خودم هم چیز بیشتری نمیتونم بگم. فرض کنید یه کانتور پلیت ریم کردید با انتخاب 6 نقطه و پلیت ایجاد شده. حالا میخواد این پلیت رو که الان 6 نقطه و 6 وجه داره رو به یه 5 وجهی تبدیل کنید و لازمه که یکی از نقطه ها کم بشه.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

د ر مورد سوالتون به احتمال زیاد در ورژن 18 البته من ندارم با قابلیت جدید Modify که جدیدا اضافه شده بشه سگمنت کم و زیاد کرد

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

آیا امکان مدل کردن رزوه در تکلاو یا در غیر اینصورت درمحیط نقشه های کارگاهی وجود دارد یا خیر ؟ اگر جواب منفی است این مسئله یکی از ضعف های تکلا محسوب خواهد شد زیرا برای مدل سازی انکر بولتها طول رزوه و در دیگر آیتمهای مدلسازی از اهمیت خاصی برخوردار است که عدم این قابلیت در سازه های خاص مدلسازی را دچار مشکل می کند آیا ترفند و یا ماکرویی در این زمینه برای حل این مسئله وجود دارد ؟

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

رسیدن بخیر مهندس ، جویای احوال بودیم دورادور.

من خیلی دنبال این گزینه گشتم اما متاسفانه چیزی پیدا نکردم و من هم واقعاً موندم چرا یه همچین مورد ساده ای از چشم تکلا دور مونده و یجورایی بعید میدونم !! اما منم هرچه بدنبال نمایش رزوه گشتم چیزی دستگریم نشد. جالب اینجاست که همه جا میشه تنظیماتش رو انجام داد اما نمایش داده نمیشه !

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

سلامت باشید شما لطف دارید بله من هم خیلی کندو کاو کردم نتیجه ایی نگرفتم در واقع میشه گفت این یکی از ضعفهای تکلاست وباید ماکرویی ایجاد کنیم که حداقل در نقشه انرا ایجاد کنه و یا سمبلی بسازیم که بتونه بصورت شماتیک رزوه را نشان بده از پاسخگویی شما ممنون

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

کامپوننت windbracing نیز رزوه را نشان نمی دهد. فقط با این کامپوننت، طول رزوه نشان داده می شود. به هر حال فکر کنم یا آلزایمر گرفتم و یا دچار توهم شده ام. چون تا جایی که خاطرم هست، یک بار این کار را انجام دادم.

تازه اگر بتوان رزوه را هم ایجاد کرد، مدلسازی بولت آن هم مساله ساز است

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

درود بر همه

فرض کنید با یک part هوشمند تیر با اتصال کله گاوی را هوشمند کردیم.

ایا در نقشه اسمبلی تیرها، بایستی ورق روسری و برشگیرهای جان نشان داده شوند؟

اگر پاسخ + است مگر نه اینکه ورق روسری و برشگیرهای جان در محل کارگاه روی تیر جوش میشوند؟در اینصورت با اسمبلی شدن انها به تیر انها را هم در هنگام ساخت به تیر جوش میدهند که طبیعتا درست نیست...

اگر هم پاسخ - است و ورق روسری و برشگیرهای جان در نقشه اسمبلی تیر نشان داده نمیشوند، در کارگاه جوشکار مهربان از کجا بفهمد کدام ورق روسری و برشگیر جان مربوط به آن تیر است؟

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

ورق روسری رو به تیر جوش میکنید اما با علامت جوش در سایت. در این صورت جوشکار مهربان متوجه میشود که این روسری را باید در سایت جوش بدهد. :D

لینک ارسال

Saeed Aslani    23

مدیران تالار

دوستان بهترین راه برای مدلینگ این جوش چیه؟

بهتره چه کاری با این 3 میلیمتر انجام بدیم؟

1725934031_NewBitmapImage.jpg.231d8fef7fd1249b4def96dfb5dc2a5e.jpg

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

درود

دوستان برای فهمیدن GUID یک تیرورق باید بال را انتخب کنیم یاجان؟

من وقتی inquir object را باز میکنم به جای عدد، نزدیک یک سطر اطلاعات در پنجره باز شده نشان میدهد!

اگر امکان دارد در مورد یافتن GUID اعضا راهنمایی بفرمایید

سپاس

gu.thumb.jpg.138b6966270cc60e00387254d84793a6.jpg

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

دوستان بهترین راه برای مدلینگ این جوش چیه؟

بهتره چه کاری با این 3 میلیمتر انجام بدیم؟

سعید جان من مدل کردن جوش را توصیه نمی کنم چون زمانبر و مشکل است و از طریق ابزار های برش می توان چنین کونیکی را ایجاد نمود لذا توصیه من بر این است که در نقشه های خروجی با علامت جوش این نوع جوش نفوذی نیم جناقی یک طرفه را مشخص کنید

لینک ارسال

Saeed Aslani    23

مدیران تالار

ارامیس جان میشه بیشتر توضیح بدی یعنی جوش ها رو کلا مدل نکنم وفقط جاش رو برش بدم و در نقشه ها هم فقط علامت جوش رو با مشخصاتش بذارم؟؟؟ یعنی فاصله پلیت زیرین با بالایی صفر باشه؟؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

چند مدتی بود به دلیل مشغله های کاری وارد مباحث نمی شدم. از دوستان به دلیل این چند روز عدم حضور ر رنگ و اشکالات ایجاد شده اخیر در سایت عذر خواهی می کنم. در پاسخ به سوالات امیرجان:

برخی دوستان روش کار الحاقات تیر به ستون را در جمله زیر خلاصه می کنند:

" هر آنچه که در ارتباط تیر و ستون قرار می گیرد، اگر در زیر تیر واقع شود به ستون و اگر بالای بال پایینی تیر واقع شود، به تیر جوش می شود" یعنی:

ورق زیر سری یا گاست پلیت بادبندی زیر تیر به ستون اسمبلی می شود

ورق رو سری و گاست پلیت بادبندی روی تیر به تیر اسمبلی می شود.

ورقهای تودلی به تیر اسمبلی می شود.

این روش کلی را برای گاست پلیتهای بادبندی و ورق زیر سری می می پسندم اما برای ورق روسری و ورقهای تودلی اتصال آنها به تیر در مدلسازی من نیست. در اینباره با خیلی از دوستان و کارفرمایان صحبت کرده و حرفهای آنها را شنیده ام. برای همین بصورت خلاصه مزایا و معیب را شرح می دهم:

1- اگر پلیتهای روسری و تودلی به اسمبلی تیر آورده شود، نصاب می تواند بر اساس نقشه های اسمبلی، پلیتهای مورد نظر برای هر اتصال را شناسایی کند و دیگر نیازی به مشخص کردن آنها در نقشه نصب نیست( مزیت). اما واقعیت اینجاست که معمولا در زمان نصب، نقشه های مونتاژی در اختیار نصاب قرار نمی گیرد.

2- وجود ورقهای فوق در نقشه اسمبلی، باعث شلوغی نقشه های خروجی تیرها می شود. تکلا برای این المانها نیز اندازه گذاری می کند و نقشه نیاز به ادیت خواهد داشت. معمولا نقشه های تیرها خصوصا در ورژن 18 تر و تمیز است و نیاز به ویرایش نخواهد داشت که وجود این پلیتها، قشنگی نقشه را مختل می کند ( عیب).

اما راهکار من:

من پلیتهای روسری و تودلی را بصورت Loose part مدل می کنم و نامبرینگ مناسبی برای آنها انتخاب می کنم. مثلا کله گاوی تیر تیپ PG1 را با prefix ای مثل TP1 یا حتی K1 نامبرینگ می کنم. با توجه به تکرار آنها در پروژه ممکن است 100 تا پلیت کله گاوی با نام TP1/1 در پروژه وجود داشته باشد. این 100 تا پلیت برشکاری شده و با نوشتن مارک آن روی پلیتها و یا حتی تیپ آنها قابل رهگیری در محل نصب هستند. دیگر حتی نیازی به مشخص کردن آنها در نقشه نصب که باعث شلوغی این نقشه می گردد، وجود ندارد.

در مورد پلیتهای تودلی یه نکته لازم است:

تا بحال دو تا کارخانه از من خواسته اند که یکی از این پلیتها را به ستون اسمبل کنم تا در کارخانه به ستون جوش شود. این کار واقعا حرکت فوق العاده ای است و باعث افزایش سرعت نصب می شود اما عملا در صنعت اسکلت فلزی ایران جوابگو نیست و نصب را مختل می کند. چرا که این روش مستلزم ساخت دقیق ستون و تیرهاست در حدی که تمام تلرانسهای مجاز به صفر برسد. ستونی که چند میلیمتر ناشاقولی دارد و تیری که چند میلیمتر اعوجاج دارد را به هیچ نحو نمی توان با این روش در محل نصب، به همدیگر متصل نمود. این دو تا کارخانه هم در فازهای بعدی یا کارهای بعدی از این روش منصرف شدند.

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

در پاسخ به سوال دوم امیر مهربان:

امیر جان شما از این GUID چه استفاده ای می خواهید داشته باشید؟ برای شما چه کاربردی دارد و اصلا چه نیازی باعث شده که شما به سراغ آن بروید؟این GUID چه مفهومی دارد؟ در مورد آن بیشتر توضیح می دهید؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

در مورد سوال دوست عزیزم سعید جان:

من خودم این پخ را در مدل انجام نمی دهم. این پخ در کارخانه توسط سنگ زنی در ضخامتهای پایین و یا دستگاه هوابرش ریلی با زاویه نازل مایل در ضخامتهای بالا انجام می شد و جز مراحل آماده سازی سطح جهت جوشکاری لحاظ می شود. بصورت پیش فرضريال هر مونتاژ کاری باید بداند که اتصال لب به لب پلیتها یا پروفیلها در هر جای سازه بایستی بصورت جوش نفوذی انجام شود و در صورتیکه جوش موازی استفاده شود که در نقشه قید گردد. اما از آنجا که اعمال جوش نفوذی هزینه بر و زمانبر است، ممکن است با استفاده از روش کوچه علی چپ، جوش صحیح توسط مونتاژ کار اعمال نشود. پس برای آنکه بار مسئولیت خود را کاهش دهیم تا بعدا مونتاژ کار نگوید که ای نبود و من فکر کردم اصلا اینجا را باید با چسب قطره ای می چسباندم و توجیحی برای اعمال جوش متداول تف مال خود نداشته باشد، پس بهتر است حتما در دیتیل جوش حتی با ارائه دیتیلهای تیپ جوش مجزا از نقشه های اصلی و در شیتهای جداگانه مشخص شود. من زمانیکه با ورژن 16 کار می کردم، عبارت پیش فرض ساق جوش و قطر سوراخها را پاک کرده بودم و عبارت "جوشکاری بر حسب مشخصات عمومی جوش شیت شماره ... " را اضافه کرده بود. شاید هیچ وقت هم شماره شیت را وارد نمی کردم و حتی در برخی موارد آن شیت تیپ را هم ارائه نکردم. اما اگر مونتاژ کار و جوشکاری می گفت نبود، این عبارت را نشان می دادم و می گفتم صحیح است که شیت دیتیلها نبود، اما شما باید از من می خواستید چرا که در نقشه صراختا به آن اشاره کرده ام.

البته الحمدلله من با کارگاههای کار می کنم که جوشکار و مونتاژ کار خودش خیلی از دیتیلها و پیش فرضها را می داند، اما ما هم نباید به روشی عمل کنیم که جوشکار و نصاب بتواند اشکالات را بر گردن مبارک ما آویزان کند. اما روش صحیح و اصولی:

بین پلیتها فاصله 3 میلیمتر لحاظ کنید و در مدلسازی آنها را با این فاصله قرار دهید.

سپس از لبه پلیت بالای سه میلیمتر فاصله بگیر و با دستورهای برش، یه کات 45 درجه ایجاد کنید.

یه نکته: همین کات به ظاهر کوچولو، خصوصا در ستونهای بزرگ، یه درصدی که قابل چشم پوشی هم نیست، از وزن کلی کم می کنه.

• Like 1

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

سوالی را یکی از دوستان بصورت خصوصی مطرح کرده بودند از انجا که موضوع جالبی به نظر امد تصمیم گرفتم بصورت عمومی مطرح نمایم

سوال:

به نظر شما بهترین راه برای برش دادن ابتدا و انتها پروفیل های بادبندی چیه ؟ استفاده از کامپوننت شماره 13 battering connection خوبه اما مشکل اینه که حتی تو دهانه های هم اندازه باعث میشه طول پروفیل یک طبقه با طبقه بعدی چند سانتی اختلاف داشته باشه یا اینکه اعشاری بشه این موضوع باعث بهم ریختگی تو اسمبلی ها ، تعداد نقشه اسمبلی بیشتر ، برش طول های خیلی متفاوت با تلرانس یکی دو سانت اختلاف و یه سری مشکل دیگه میشه که تو کار برش کار و مونتاژ کار هم خلل ایجاد میکنه یه جورایی هم غیر حرفه ایه ، اگه هم بخوام دستی طول پروفیل ها رو تغییر بدم کلی طول میشکه ،امیدوارم منظورم رو رسونده باشم به نظر شما راه حلی برای این مشکل من هست؟ یا اینکه بزنم تو خط اسمبلی های هم خانواده؟

....

.... با لاغر تر شدن ستون و تیر ها در طبقات بالاتر جای ورقهای کناری بهم میخوره و دیگه قاعده تلاقی تارهای خنثی رعایت نمیشه دو حالت پیشرو داریم تلاقی تارهای خنثی رو بیخیال شیم و ورقهای کناری رو فیکس کنیم یا ورقهای کناری رو فیکس کنیم و تلاقی تار های خنثی رو هم اصلاح کنیم که این کار باعث تغییر اندازه یکی دو سانتی پروفیل بادبندی میشه

• Like 1

لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...