رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
sanaz bayat

ایجاد جدولی از کدهای ارتفاعی در نقشه های تکلا

ارسال های توصیه شده

sanaz bayat    1

اعضا عادی

برای اینکه درقسمت نقشه تیر ها بتونیم جدولی داشته باشیم که کدهای ارتفاعی هم مشخص باشه تنظیماتش به چه صورتی؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

زیبائی    22

مدیران تالار

دوست عزیز باید با مبانی ساخت و ویرایش گزارشها آشنا باشید. اما بطور کلی باید گزینه ی GetValue رو برای BOTTOM_LEVEL_UNFORMATTED تنظیم کنید.

لینک ارسال

sanaz bayat    1

اعضا عادی

دوست عزیز باید با مبانی ساخت و ویرایش گزارشها آشنا باشید. اما بطور کلی باید گزینه ی GetValue رو برای BOTTOM_LEVEL_UNFORMATTED تنظیم کنید.

متشکرم

میشه لطفاکاملتر توضیح بدید

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

متشکرم

میشه لطفاکاملتر توضیح بدید

دوست من ، ایجاد گزارشهای دلخواه مبحث پیچیده ای هستش که شاید به اندازه ی هوشمند سازی کامپوننتها مشکل باشه ( بنظر من سخت تر ) چون اینجا دیگه واقعاً باید فرمول نویسی و ریاضی رو تا حد زیادی بدونید. راستش در قالب چند خط نمیشه این رو توضیح داد اما سعی میکنم سرنخی بدم و به امید خدا با سعی و خطا به نتیجه ی دلخواه برسین.

روی یکی از جدولهای پای نقشه ( مثلاً جدول لیست مواد ) دبل کلیک کنید تا وارد ویرایشگر جدول و گزارش بشید.

""" تذکر بسیار بسیار مهم """"

توجه کنید که حتماً یه کپی از این جدول تهیه کنید و روی اون کپی کار کنید ، چون اگه این جدول رو خراب کنید توی تمام پروژه هاتون تاثیر میذاره و همه رو خراب میکنه !!!

ببینید که جدول از قسمتهای زیادی ایجاد شده که بعضیها ثابت هستن و بعضیها متغیر و وابسته به فرمول.

مثلاً تیترهای جدوا همگی متن هستند و ثابت اما مقادیر نوشته شده زیر اونها متغیر هستن و فرمولی.

زیر تیتر Weight رو نگاه کنید ، بصورت ناقص نوشته شده WEIGHT ! اگر روی این گزینه دبل کلیک کنید منوی فرمول مربوط به این گزینه فعال میشه و میتونید از توی لیستی که براتون نمایش داده میشه مقدار رو تغییر بدید.

مقدار رو به BOTTOM_LEVEL_UNFORMATTED تغییر بدید و سعی کنید جدول رو ذخیره کنید با همین تغییرات.

انقدر این مبحث کلی هستش که دیگه نمیتونم به مواردی که ممکنه در طول کار براتون پیش بیاد اشاره کنم چون ممکنه برای هر تنظیمی پیغامهای خاصی نمایش داده بشه و من از همه ی اونها آگاه نیستم.

بعد از ذخیره ی جدول ، یکبار نقشه رو ببندید و دوباره یاز کنید ، میبینید که بجای وزن ، ارتفاع قطعه زده شده.

حالا دیگه باید با جدول بازی کنید و سطر و ستون دلخواهتون رو اضافه کنید تا هم بتونید وزن رو داشته باشید و هم ارتفاع.

ببخشید دیگه ساده تر از این نمیشد این مبحث بزرگ رو جمع کرد.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

بحث TEMPLATE ها از هوشمند سازی هم سخت تر و پیچیده تره ولی رپورت های تکلا بیشتر قابلیت هایی که در تکلا لازمه را فراهم می کنه برای آشنایی می توانید ادیت TEMPLATE را باز کنید و یکی از گزارش ها را از محل پیش فرض تکلا مثل ASSEMBLY LIST ایپورت کنید و تا حدودی با فرمول ها و متنهای ویرایش آشنا شوید

البته اگر صرفا بخواید ریپورت تراز داشته باشید یکی از ریپورت های تکلا این امکان را نشان می دهد الا ذهنم نیست کدام ریپورت اما اگر ضرورتی احساس می کنید بگویئد تا نام شو پیدا کنم

لینک ارسال

رضا زاهدی    19

مدیران تالار

برای موضو ع جدولی داشته باشیم که کدهای ارتفاعی هم مشخص باشه کار زیاد سختی نیست ، فورمول ها به صورت پیش فرض در تکلا هستند و مثل بازی پازل می مونه باید کنار هم چیده بشن سعی می کنم این تمپلیت رو بنویسم و اینجا قرار بدم تا بقیه دوستان هم استفاده کنند.

لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...