رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
M-MAHDAVI

آشنایی با solidwork

ارسال های توصیه شده

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

سلام خدمت همه دوستان عزیز

1سوال؟ به نظرتون آشنایی با نرم افزار solidwork در کنار tekla ضروری میباشد یا خیر؟ و اینکه بهترین کتاب برای یادگیری solidwork رو اگه اطلاع دارید به دوستان معرفی کنید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

aramiss    28

مدیران تالار

من ضرورتی احساس نمی کنم مگر اینکه یادگیری و تبحر شما در زمینه تکلا به حدی بالا باشه که در کنارش نرم افزار مدل سازی دیگری یاد بگیرید خالی از لطف نیست در زمان مقتضی دموهایی از پروژه های انجام شده توسط تکلا را در اختیار دوستان قرار خواهیم داد که به توانیها و قابلیتهای تکلا بیشتر آشنا بشید البته نرم افزار solid work طبق فرمایشات مهندس ایزدپناه برای سازه های که دارای Railing و مخازن است مناسب تر است

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

البته بهتر است این موضوع توسط رضا پاسخ داده شود. ایشان با کتابهای آموزشی این نرم افزار بیشتر از من اطلاع دارند و خودشان هم در مقطعی مدرس این نرم افزار بوده اند.

solidworks نرم افزار است برای مدلسازی قطعات مکانیکی. البته حتی سازه های فولادی را می توان در آن مدل کرد. اما مدلسازی سازه و تعریف پروفیلها در آن به سادگی تکلا نیست.

در برخی از تجهیزات مثل داکتها و مخازن قابل تر از تکلا می باشد.

لینک ارسال

رضا زاهدی    19

مدیران تالار

سلام یادگیری نرم افزار سالید در بحث شاپ درایینگ ضروری نمی باشد ، اما در مدل سازی برخی از سازه ها همونطور که مهندس ایزد پناه فرمودند بسیار سودمند خواهد بود ،من کتابی رو برای اموزش نرم افزار سالید پیشنهاد نمی کنم ،اکثر کتاب های نوشته شده تو این زمینه رو که چاپ داخل بودن مطالعه کردم ،اکثرا ترجمه توتاریال برنامه هستا که بعضا انقد بد گفته شده اند که تازه یادگیری رو سخت تر می کنه ، کار تو محیط سالید آسون تر از محیط تکلا هست اون هم به خاطر ابزار های بیشتری که تو مدل سازی داری هستش ،در کل محیط خیلی ساده ای داره به قول خارجیها یوزر فرند هستش و یادگیریش بسیار آسونه ، پروفیل هارو هم اکثرشون رو داره و اگه نداشته باشه می تونین دانلود کنین به لایبرریش اضافه کنین یا خودتون بسازین!سالید در مقایل تکلا خیلی جنرال تر هستش و محدوده خیلی وسیعی رو شامل میشه از مدل سازی مبلمان منزل ،خودرو،هواپیما،کشتی و غالب های تزریق پلاستیک (محیط ملد فلو) گرفته تا طراحی سازه و قطعه های صنعتی ، پس در کل نرم افزار سنگینی هستش خود نرم افزار در حدود 4 گیگابایت هست که وقتی نصب میشه بیشترم میشه در صورتی که آخرین ورژن تکلا 800مگابایت هست...در بحث شاپ درایینگ پیشنهاد می کنم این سایت رو سر بزنین http://www.solidace.com/

جمع بندی و نتیجه گیری

جهت یادگیری نرم افزار استفاده از توتاریال نرم افزار به علاوه کتاب های لاتینی که قرار داده شده کافی هست در صورت پرسش هم میشه همینجا مطرح بشه در سطح توانمون پاسخ گو هستیم.

نرم افزار سالید ورکس داره به سمتی می ره که در بازار در بحث شاپ درایینگ هم همانند تکلا حرفی برای گفتن داشته باشه لذا برنامه جانبی نوشته که به تکلا جوینت میشه و کار مدل سازه سازه رو آسون تر می کنه ، اگه وقت کنین یاد بگیرید خالی از لطف نیست.

هرچیزی رو میشه تو سالید مدل کرد!

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...