رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
izadpanah

هوشمند سازی صفحه ستون

ارسال های توصیه شده

izadpanah    45

مدیرکل

این تاپیک بر حسب نیاز مهندس روزبه عزیز ایجاد شده است. امید است با مطرح شدن نوشته های ایشان و در سایه خرد حمعی، بتوانیم به نتیجه گیری آموزشی مناسبی برسیم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

izadpanah    45

مدیرکل

روزبه نوشته است:

با عرض سلام و خسته نباشید

من به تازگی کتاب رو تهیه کردم ومشغول انجام پروژهای انجام شده در انتهای کتاب هستم

در بعضی از جاها دچار مشکل هستم که در این تاپیک امیدوارم جواب سوالات خودمو دریافت کنم

در ترسیم پای ستون ها به روش مولف مشکلی ندارم ..اما میخواستم این بیس پلیت ها رو به روش کامپوننت ها ایجاد کنم و همچنین ازین بیس پلیت ها کاستوم کامپوننت ایجاد کنم و انرا هوشمند بسازم

من Base plate تیپ 2 رو مدل میکنم و بعدش میخوام ازین بیس پلیت یه کاستوم کامپوننت درست کنم و در نهایت هوشمند سازیش بکنم تا بقیه تیپ های پای ستون ها رو ایجاد کنم

بدین ترتیب عمل میکنم

Detailing>component>define costom component

پنجره کرکره ای رو بروی TYPE گذاشته ..اسم مورد نظر را در قسمت نام وارد کرده و به مرحله بعدی میروم..در مرحله بعد اجزایی رو که به عنوان یک کامپوننت عمل میکنند را میبایست انتخاب کنم .. تمامی جزئیات پای ستون رو انتخاب میکنم

در مرحله بعدی نیازمند انتخاب عضو اولیه هستم ...از انجایی که مقاطع ستون های ما دوبل با ورق تقویتی هست آیا انتخاب یکی از پروفیل های ستون کفایت خواهد کرد ؟ و در مرحله بعد انتخاب یک نقطه مرجع

بعد از ایجاد این کتمپوننت راهنمایی در خصوص هوشمند سازی آن میخواستم ..از انجایی که بعضی از ستونهای ما با ورق تقویتی هستند و بعضی بدون آن آیا میتوان کامپوننت هوشمندی ساخت که با تمامی این ستون ها سازگار باشند ؟

سوال دیگه من ایجادپای ستون ها با استفاده از کامپوننت کاتالوگ هست ...از کدوم نو صفحه ستون میتوان استفاده کرد ؟ عضو اصلی را وقتی ستون ها دوبل هستن چطور مشخص میکنیم ؟ آیا از دستور چسباندن و یکپارچه کردن باید استفاده کرد ؟

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

پیش از هر صحبتی از مهندس ایزد پناه متشکرم که این تاپیک و ایجاد کردن و تا به کنون پاسخگوی سوالات بنده بودن

امیدوارم که این تاپیک بتونه کمکی برای مبتدیان امر باشه و در کنار هم بتونیم دریادگیری بهتر این برنامه تلاش کنیم

.........

همونطور که مهندس ایزدپناه فرمودند . تاپیک مربوط میشود به ایجاد یک کامپوننت هوشمند برای صفحه ستون به منظور استفاده در پروژه فولادی موجود در جلد دوم کتاب

مسائلی که برای بنده سوال ایجاد کرده بدین شرح است :

1- ازونجایی که ما 4 تیپ صفحه ستون داریم آیا ایجاد یک کامپوننت هوشمند جوابگوی نیاز ما هست ؟

2- در این 4 تیپ صفحه ستون در تیپ نوع دوم ورق های تقویتی بزرگتر از بال تیر ها میباشد و استیفنر ها میبایست به این تقویتی ها جوش شود علیهذا آیا میتوان جوش های استیفنر ها را هم به ورق های تقویتی مقید کرد و هم به بال ستون ها ؟

3- دوتیپ از این صفحه ستونها دارای ورق تقویتی بوده و 2 تیپ دیگر بدون ورق تقویتی میباشد که جوش استیفنر ها در هر گروه از این صفحه ستون ها به قسمتی مجزا " ورق یا بال ستون ها " میبایست انجام شود علیهذا به نظر شما ایا میبایست دو نوع کامپوننت ایجاد نمود یا میتوان تمام این مشخصات را در یک کامپوننت گنجاند ؟

4- آیا در کامپوننت کاتالوگ مولفه ای برای سرعت بخشیدن کار موجود هست ؟

5- در مقاطع دوبل ستونها وقتی از کاتولوگ ..کامپوننتی انتخاب میکنیم برای جای گذاری کامپوننت با مشکل روبرو میشوم چون کامپوننت دوبل ستون رو بعنوان یک ستون یکپارچه در نظر نمیگیرد و تنها صفحه ستون رو برای یک تیر طراحی میکند .. راه حل این مسئله چیست ؟

6- آیا میشود با تعرف یک کاستوم کامپوننت از نوع PART که هوشمند گردیده تمامی ستون ها و صفحه ستون ها را ایجاد کرد ؟

سعی میکنم تا همین یکی دو روز اتی باهاش کلنجار برم شاید یه چی ازش درومد :D

نتایج پیشرفت و مشکلات رو ظرف همین چند روز اتی درینجا قرار خوام داد

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...