رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
زیبائی

آموزش گام به گام مدلسازی ( پیشرفته )

ارسال های توصیه شده

زیبائی    22

مدیران تالار

تک به تک به ایرادات دوستان اشاره میکنم :

mohammad :

جوش نفوذی ، جناقی و شیاری هر 3 یک معنا دارن که همون جوش V هست و با شماره ی 3 در نرم افزار شناخته میشه که شما با جوش گوشه ی 14 یک طرفه مدل کردید.

خواسته شده بود عضو اصلی روی جان تنظیم بشه اما شما روی بال تنظیم کردید.

Amir0 :

خواسته شده بود این ستون با نام C1 مدل بشه اما نامگذاری شما B1 بود.

شما از دستور تیر برای ایجاد ستون استفاده کردید ،که بهترین روش هست، اما موقعیتهای مناسبی برای ورقها در نظر نگرفتید.

جوشها باید از نوع نفوذی 2 طرفه میبود اما گوشه ی یک طرفه مدل شده.

pirooz :

شماره گذاری شما هم ایراد داره.

جوش خواسته شده از نوع نفوذی یا شیاری یا جناقی دو طرفه 14 بود اما گوشه ی یک طرفه 14 مدل شده.

جمعبندی :

بیشترین ایراد در نوع تشخبص و ایجاد جوش میباشد. به یک طرفه و دو طرفه بودن اصلاً دقت نشده بود.

راه حل :

دوستان عزیز ( لااقل همین 3 دوست عزیز که در مباحث شرکت میکنن ) مدلهای خودشون رو چک و اصلاح کنن و میتونن از مدلهای سایر دوستان هم جهت رفع اشکال استفاده کنن. مثلاً pirooz میتونه مدل mohammad رو چک کنه و ببینه چطور شماره گذاری کرده که ازش ایرادی گرفته نشده یا Amir0 مدل pirooz رو چک کنه و ببینه از چه روشی برای مدل کردن ورقها استفاده کرده که ایرادی ازش گرفته نشده.

ایراداتتون رو کتباً اینجا بنویسید با ارائه ی راه حل.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

pirooz    3

اعضا عادی

آبرومون رفت يه ستون نتونستيم درست تحويل بديم :D

مهندس يه چند تا نكته و سوال :

مهندس موقع ايمپورت كردن كامپوننت ايرور ميده كه همچين كاپوننتي با اين نام وجود داره .وقتي اسم هم عوض ميكني باز اين ايرور مياد .واسه چيه ؟

مهندس اشاره كرديد كه براي ايجاد ستون بهتره از تير استفاده بشه .ميشه بيشتر توضيح بديد كه چرا بهتره ؟

مهندس راه حل جوش كه خوبئ معلومه .بايد Weld Type رو تغيير داد و برد روي جوش نفوذي يا جناغي .

راه حل نامبرينگ هم من نفهميدم .اگه ميشه يكم توضيح بديد .

ممنون .پيروز .

-----------------------------------

ويرايش كردم در مورد پست پايين از آقا مجيد :

مهندس چرا دوتا جوش ؟4 تا جوش مگه نداريم ؟هر طرف پليت جان 2 تا جوش داره كه ميشه 4 تا ديگه ؟!

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

نه pirooz جان اینجوری نگو ، اینجا همه اومدیم تا یاد بگییم پس بابت ندونستن مطالب کسی ازمون ایرادی نمیگیره و آبرومون هم نمیره ! موقعی آبرومون میره که بگیم " ما بلدیم کار کنیم " اما یه پروژه تحویل بدیم که اگه لازم شد یه شماره عوض کنیم ، خودمونم ندونیم چیکار کردیم که به اینجا رسیدیم ! اونجا آبرو ریزی میشه وگرنه اینجا که یه کلاسه و همه اومدیم تا چیزیایی که نمیدونیم رو یاد بگیریم و اتفاقاً چقدر خوبه که متوجه بشیم در یه ستون بسیار ساده که فقط از 3 تا ورق و 2 تا جوش ساخته شده میشه 4 تا ایراد هم گرفت :D

پس ببینید در یه پروژه 3000 تنی که سر و تهش مشخص نیست چقدر ایراد میشه پیدا کرد !!!

برای همینه که این تاپیک ایجاد شد تا ریزه کاریهای مدلینگ رو یاد بگیریم که خدای نکرده بعدها آبروریزی نشه !

اصلاً نگران نباشید ، ببینید اگر من شروع میکردم از یه پروژه به شما آموزش بدم هرگز نمیفهمیدم اینقدر در جوشکاری مشکل وجود داره !! اما الان هم من میدونم هم شما ، و ازین به بعد حتماً حواسها جمع تر میشه و ایرادات فنی تر میشه و دیگه روزی میرسه که به همچین ایراداتی میخندید !

دوستان دیگه هم بیان مثل شما نظراتشون رو بگن تا ان شاا.. من هم بعد از نظرات همه ، نظرات و راه حلها و آموزشها رو بیان کنم.

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

pirooz : مهندس اشاره كرديد كه براي ايجاد ستون بهتره از تير استفاده بشه .ميشه بيشتر توضيح بديد كه چرا بهتره ؟

بخاطر این که تنظیمات تیر خیلی سریعتر و بهتر نسبت به ستون هستش -- یه نمونش برمیگرده به تعیین کردن ارتفاع ستون

-- یه مثال میگم -- اگر قرارر باشه همچین سنونی رو دو نفر با دو ستور ستون و تیر رسم کنند - کسسی که دستور تیر رو انتخاب کرده خیلی سریعتر رسم میکنه -- چون با نوشتن ارتفاعی ستون روی کیبورد( اول نقطه اول رو مشخص میکنیم و بعد با مشخص کردن راستای رسم ستون که همون راستای موس ما هستش و نوشتن ارتفاع مورد نظر و اینتر زدن) - ستون با ارتفاع مورد نظر رسم میشه -- اما اگر با دستور ستون بخاهیم رسمش کنیم باید اول دبلکلیک کنیم رو آیکن رسم ستون -- بعدا ارتفاع مورد نظر رو توی یکی از سزبرگهای مشخصات رسم ستون وارد کنیم - بعدا با تک کلیک رسم میکند سنون رو -- اما با دستور تیر با معرفی کردن 2 نقطه - به سرعت ترسم میشه ستون مورد نظر

شرمنده نظر دادم جلوی استاد زیبایی -- خاستم کمک کنم - شرمندم دیگه نظر نمیدم

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

سپاسگزارم

1-من تصور میکردم منظورتون نامگذاری کامپوننت است.الان تمام پلیت ها را در پنجره پراپرتیز هر پلیت بانام c C C1 اصلاح کردم.

2-جوش طبق توضیحات اصلاح شد.

3-فکر میکنم منظورتان از موقعیت پلیت نحوه تنظیم position است تا در صورت اصلاح احتمالی ضخامت ورق ستون ، این ضخامت اصلاحی داخل جان ستون نرود( یا در صورت کاهش ضخامت ، بین بال و جان فاصله نیفتد.)

من با این نکته به یاد ضرب المثلی افتادم: تو مو میبینی و من پیچش مو...

اگر منظورتان را درست متوجه شده باشم نکته بسیــــــــــــــــــــار ارزشمندی است.

در اینجا هم از قسمت At depth نسبت به اصلاح موقعیت اقدام کردم.

4-در مورد انتخاب جان به عنوان عضو اصلی : راست کلیک و سپس assembly--->set as new main part

از مدل هر دو دوست خوبم هم استفاده کردم.عالی بود.

pirooz جان در مورد 1 توضیح دادم کجا باید اصلاح شود.دابل کلیک روی هر پلیت--->اصلاح طبق شکل پیوست

p.jpg.5a896cb51ad836131cea5bbc5d040f7b.jpg

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

با تشکر از همه ی دوستان عزیز

یک فیلم کوتاه از نحوه ی مدل کردن این ستون براتون گذاشتم که اخودم اگر جای شما باشم از چه روشهایی استفاده میکنم.

توصیه میکنم حتماً دانلودش کنید و به دقت نگاه کنید چون من الان توضیحاتی میدم که شاید اگر فیلم رو نبینید متوجه نشید.

دانلود فیلم آموزشی

همونطور که دیدید ( در فیلم ) من ابتدا از دستور ایجاد تیر برای ایجاد ورق جان استفاده کردم و بعد از تنظیمات نامگذاری محل تقاطع دوتا از گریدها رو انتخاب و با زدن کلید O قابلیت Ortho رو فعال کردم که میبینید علامت زاویه ی گونیا یا 90 درجه نشون داده میشه و موس در جهات 0 - 45 - و 90 درجه ی همه جهات قفل میشه و موس رو در امتداد محور Z یکم بالا آورم و عدد 7750 که طول دلخواه هست رو وارد کردم و ورق جان ایجاد شد.

در مرحله ی بعد باید گیره ی ورق رو به نحوی تنظیم کنم که حتماً وسط ورق باشه در همه ی جهات که همونطور که دوستمون اشاره کردن اگر بعدها لازم شد اصلاحاتی صورت بگیره همه ی تغییرات دقیقاً از وسط باشه و مشکلی پیش نیاد. با استفاده از Mini Toolbar موقعیت درست رو انتخاب کردم و بعد همون ورق رو از گیره ی پایینیش به انتهای سمت راست کپی کردم و اون ورق رو هم چرخوندم تا تشکیل یک بال بکنه و همونطور که میبیند موقعیتش رو طوری تنظیم کردم که اگر بعدها ضخامت ورق کم یا زیاد شد از داخل به خارج باشه و با جان برخوردی نداشته باشه.

همین ورق رو نسبت به محوری که رسم کرده بودم Mirror کردم.

ستون تشکیل شد. حالا باید جوش رو انتخاب کنم. همونطور که میبینید نیازی به این نیست که برای جوش دوطرفه یکبار وجه جلویی رو جوش کنید و یکبار هم وجه پشتی رو !! چون یکی از دوستان این کار رو کرده بود و 4 تا جوش داشتیم. تنظیم جوش 14 نفوذی برای هر دو طرف و ابتدا انتخاب عضو اصلی که جان هستش و بعد عضو فرعی که بال هست و تکرار برای بال دیگر.

این مدل رو چندبار تمرین کنید و از قابلیتهای برنامه استفاده کنید تا سرعت و دقتتون بره بالا و بعد به این سوال جواب بدید که اگر برای انتخاب جوش ، ابتدا بال و بعد جان رو انتخاب میکردید چه اتفاقی می افتاد.

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

با عرض سلام و خسته نباشید

مهندس امکان پیوستن هست هنوز .. :))

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

بله روزبه جان ، خوشحال میشیم. اما درس فعلی رو که درس اول هم هست باید خدتون زحمت تمرینش رو بکشید.

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

مهندس زیبایی ممنون خیلی عالی بود

MINI TOOLBAR تو ورژن 16 با 18 فرق داره؟ تو ورژن 16 من موقعی که فعالش میکنم بازم با کلیک رو قطعات نمایش داده نمیشه!!!

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس زیبایی ممنون خیلی عالی بود

MINI TOOLBAR تو ورژن 16 با 18 فرق داره؟ تو ورژن 16 من موقعی که فعالش میکنم بازم با کلیک رو قطعات نمایش داده نمیشه!!!

میدونم که فرق داره اما چون با 16 کار نکرده اطلاع دقیقی از چند و چونش ندارم.

لینک ارسال

pirooz    3

اعضا عادی

مهندس جان واقعا مفيد بود و يه نكته اي كه توش فهميدم اين بود كه كار كردن با تكلا 18 راحت تر و سريعتر هست نسبت به 16 .

همون طور كه مجمد جان گفت ميني تولبار متفاوت هست .

يه نكته اي هم هست .شما ابعاد پليت رو دادي بعد كليك كردي و پليت ايجاد شد اما تو ورژن 16 وقتي ابعاد رو ميدي سيستم بهت ايرور ميده كه همچين پروفيلي تو كاتالوگ موجود نيست !ميخواستم بپرسم تو 16 اين قابليت وجود نداره يا اينكه ما بلد نيستيم ؟

ممنون .پيروز .

راستي مهندس درس بعدي چيه ؟

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

پیروز جان منم مشکل تو رو توو 16 داشتم 2 و3 بار امتحان کنی میشه.

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

مهندس جان ماشالله به سرعت عمل!

شبیه مسابقات فرمول وان بود!

در صورت انتخاب بال در ابتدا، عضو اصلی همان بال خواهد بود.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

پیروز جان من با نسخه 15 کار کردم به مدت زیادی و مشکلی با وارد کردن اسم پروفیل به صورت دستی نداشت پس گمون نمیکنم که تو 16 هم مشکلی باشه اما چون با 16 کار نکردم نمیتونم قاطعانه پاسخ بدم.

درس بعدی هم ان شاا... امروز عنوان خواهد شد.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

جمعبندی درس 1 :

به مطالبی که از شما خوساته میشه دقت کنید. فرقی نمیکنه که من از شما بچیزی رو بخوام یا نقشه یا کارفرما یا ... به هرحال چیزی رو که ازتون خواسته شده " باید " انجام بدین و به بهترین نحو و بالاترین دقت و بالاترین سرعت اما هیچوقت دقت رو فدای سرعت نکنید. کوچکترین موارد رو در نظر بگیرید ، ابعاد و اندازه ها و جوشها و لچکیها و دیتیلهایی که داده شده و سکشنهایی که زده شده و ... خلاصه هرچیزی که در نقشه عنوان شده حتماً باید بررسی بشه و اگر نکته ی ابهام آمیزی داره باید به طریقی رفع بشه.

این برای چندمین باره که تذکر میدم ، مدل کردن مهم نیست ، چطور مدل کردن مهمه !! همونطوری که دیدین من ازتون خواستم هرطوری که راحت هستین مدل کنید و همه هم دقیقاً همونی رو که خواسته شده بود ( لااقل از نظر ابعاد ورقها ) مدل کرده بودن و نه از نظر وزنی و نه از نظر نقشه ای مشکلی نداشت و با هم تفاوتی نمیکردن اما این موضوع کلی در نظر گرفته نشده بود که " شاید بعداً نیاز به اصلاح و ویرایش باشه ، پس به نحوی مدل انجام بشه که با ساده ترین دستورات و بهترین نتیجه گرفته بشه و نیازی به تغییر و اصلاح کلی نباشه "

فرض کنید من از ستون C1 50 عدد در مدل داشته باشم ، عقل سلیم میگه که وقتی یکی رو ایجاد کردی بقیه رو از روی اون یکی کپی کن ، حالا بیا و یه جوش ناقابل رو روی اولی اشتباه گذاشتم و 50 تای بقیه هم اشتباه کپی شده و تمام اتصالات و تیرها و بادبندها و ... ایجاد شده و مدل تموم شده و نقشه میگیرم میبینم ای دل غافل ... حالا باید بشینم دونه به دونه جوشها رو انتخاب کنم و اصلاح کنم. پس از ب بسم الله به فکر بعد هم باشید. انتخاب موقعیت ورقها و یا هر جزئی در سازه بسیار حائز اهمیت هستش. الان اگه من ازتون بخوام همین ستون ایجاد شده رو تنها ابعاد ورق بال رو از 350*20 به 250*10 تبدیل کنید اونوقت متوجه میشید که منظورم چیه !

به نامگذاریها دقت کنید. شماره گذاریها بسیار مهم هستند و سلیقه ای. اگر به روش شماره گذاری من در فیلم دقت کرده باشید میبینید که من قسمت نام پارت رو خالی میذارم و شماره رو از 1 تنظیم میکنم و نام اسمبلی رو حتماً انتخاب میکنم و شماره اون رو هم از 1 تنظیم کردم و عنوان رو هم روی Column تنظیم کردم چون از همه ی این تنظیمات در جاهای خودشون استفاده خواهد شد. شاید کسی دوست داشته باشه برای همه ی پارتها هم نام بذاره یا از شماره ی خاصی شروع بشه ، این مهم نیست و سلیقه ای هستش اما باید به دنبال رفع نیازتون باشید. منتظر نباشید تا زیبائی بهتون بگه شما چی نیاز دارید !!! خودتون باید بدونید چی نیاز دارید !

از امکانات و ابزاری که نرم افزار در اختیارتون گذاشته کمال استفاده رو بکنید ، وقتی میشه از Mirror به راحتی استفاده کرد چرا 2 بار برای ایجاد بال وقت گذاشت ؟ دیدید که من ستون رو مستقیماً در نمای 3 بعدی ایجاد کردم و نه پلان رفتم و نه نما ! برای اینکه تقریباً با همه ی امکانات رسم نرم افزار آشنا هستم ( نمیگم 100% ) پس میتونه در سرعت و دقت من تاثیر بسزایی بذاره. توقع ندارم که الان مثل کسی که 8-9 ساله داره این کار رو انجام میده ، کار انجام بدین اما توقع دارم در آخر این کلاس هر کدوم از شما یه فیلم برای بقیه ی ارسال کنه و مهارتش رو در استفاده از ابزارها و سرعت نشون بده !

امتیازات تا پایان درس 1 :

Amir0 : 2 امتیاز

mohammad : 1 امتیاز

Pirooz : 1 امتیاز

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

بله روزبه جان ، خوشحال میشیم. اما درس فعلی رو که درس اول هم هست باید خدتون زحمت تمرینش رو بکشید.

با عرض سلام خدمت مهندس زیبایی و بقیه دوستان

دارم سعی میکنم خودمو زودی برسونم که از مبحث بعدی عقب نمونم

من این ستون رو دوبار مدل کردم دفعه اول قبل از فیلم و دفعه دوم بعد از تماشای مدل کردن جناب ایزد پناه .. در دفعه اول دونه دونه ورقهارو با استفاده از دستور بیم مدل و جاگذاری کردم که بشدت وقت گیر بود ...مطمئنا استفاده از مینی تولبار در ایجاد این ستون بسیار مفید هست و زمان مدل سازی را کم خواهد کرد

فایل و بصورت کامپوننت کردم و در زیر قرار میدم ..حتما اگر اشتباهی دیدن بهم بگید ممنون میشم:rolleyes:

http://uplod.ir/d3vke02jx502/h_section_2.uel.htm

* در جواب دوستان محمد و پیروز باید بگم که من مشکلی در وارد کردن دستی پروفیل ها در قسمت مربوطه ندارم تنها میبایست به کوچک یا بزرگ بودن اسامی در کاتولوگ های موجود دقت کرد و همانگونه در فیلد مورد نظر آنها را وارد کرد در ضمن ورژن نرم افزار بنده 16 میباشد

یه سوال هم داشتم : نمیدونم چرا قسمت ریپرزنتیشنم از کار افتاده و کلید های ترکیبی کنترل + اعداد 1 تا 4 عمل نمیکنند ..؟

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

سلام روزبه جان - من یک نکته بنیادین رو بگم -- استاد عزیزی که در حال حاضر تدریس این کلاس رو به عهده دارند جناب مهدس زیبایی هستند -- ( همان کاربر majid_z )

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

RoOozbeh جان من مدلت رو نگاه کردم و بزودی نکاتش رو بهت میگم. اما قبل از اینکه من نکات رو بگم از بقیه ی دوستان میخوام مدل شما رو نگاه کنن و چیزایی رو که بنظرشون میرسه رو بگن. در آخر من هم اگر نکته ای بود اضافه خواهم کرد.

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

سلام روزبه جان - من یک نکته بنیادین رو بگم -- استاد عزیزی که در حال حاضر تدریس این کلاس رو به عهده دارند جناب مهدس زیبایی هستند -- ( همان کاربر majid_z )

ای وای من گفتم کلاس و اشتباهی امدما :D

متشکر از نکته شما ..بله حق باشماس بنده به اشتباه اسم مهندس ایزد پناه رو درج کرده بودم .. شرمنده مهندس زیبایی هم شدیم ..امید وارم سو تفاهم پیش نیومده باشه

RoOozbeh جان من مدلت رو نگاه کردم و بزودی نکاتش رو بهت میگم. اما قبل از اینکه من نکات رو بگم از بقیه ی دوستان میخوام مدل شما رو نگاه کنن و چیزایی رو که بنظرشون میرسه رو بگن. در آخر من هم اگر نکته ای بود اضافه خواهم کرد.

سپاس فقط گویا فایلو اشتباه گذاشته بودم که دوباره میزارم

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

جناب ایزدپناه استاد ما هستن و ما هم اینجا درس پس میدیم. ایشون هم بعلت حجیم بودن سایت و مدیریت اون و مشغله ی روزانه ی خودشون ، مسئولیت یکی دو تا بخش رو هم به بنده واگذار کردن. دیگه تعارفات کافیه. اینجا هدف همه یکی هستش و ارتقاء معلومات و تجربیات هستش. ممنون از همگی.

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

یه نکته ای که الان فهمیدم این بود که کامپوننت ها ریپرزنتیشن ها شون با دکمه های ترکیبی شیفت + اعداد یک تا چهار هستن

و پارت ها ا ریپرزنتیشن ها شون با دکمه کنترل + اعداد

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

مهندس زیبایی من پیشنهادی دارم : یک فرمت خاص برای هر فایل تمرینی هر کاربر در نظر گرفته شود.

مثلا:

amir-1 نشاندهنده فایل تمرین اول من است. به این ترتیب در هنگام بررسی فایل ها سرعت عمل بالا میرود.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس زیبایی من پیشنهادی دارم : یک فرمت خاص برای هر فایل تمرینی هر کاربر در نظر گرفته شود.

مثلا:

amir-1 نشاندهنده فایل تمرین اول من است. به این ترتیب در هنگام بررسی فایل ها سرعت عمل بالا میرود.

ممنون از پیشنهادت ، بله دیگه زحمت این رو باید خودتون بکشید اما اگه به فیلم دقت کرده باشید ( من خودم حواسم خیلی جمعه ;) ) روی دسکتاپ من پوشه هایی به نام شما عزیزان وجود داره که یوقت باهم اشتباه نشن و داخل هرکدومشون یه فایل متنی وجود داره که توضیحاتی رو که لازمه به هرکاربر داده بشه اول درون اون یادداشت میشه و بعد اینجا منتقل میشه ! اینم از آثار کار با تکلاست دیگه ! :)

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

روزبه جان جسارتا مواردی که در فایل شما دیدم:

1-نامگذاری به جای beam به column اصلاح شود

2-ابعاد پلیت جان بایستی 400*12 باشد

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

خوب ، RoOozbeh جان فایل شما رو بررسی کردیم و همونطور که amir0 هم اشاره کرد اون دو مورد وجود داشت که مورد دوم رو البته خودت متوجه شده بودی و اصلاحش کردی و بازارسال کردی و مورد خاص دیگه ای نبود مگر رنگهایی که استفاده کردی.

در آخر فیلم شما دیدید که رنگ ستون من تغییر کرد و جان نارنجی شد و بالها زرد. این تغییر رنگ نبود و فقط من با استفاده از Inquire Assembly بهتون نشون دادم که همه ی ستون به هم متصل هستش و عضو اصلی ( نارنجی رنگ ) هم جان انتخاب شده وگرنه رنگ ستون من هم بال و هم جان از کلاس 1 ( رنگ خاکستری ) بود.

خوب ، آماده باشید برای مطلب بعدی.

در بازار ایران ورقهای فولادی با طول 6 متر وجود دارن ( البته به غیر از این هم میشه پیدا کرد اما به سختی ) و شما باید سعی کنید از اصول ورق چینی هم استفاده کنید هم برای کم شدن پرت و هم برای رعایت اصول سازه ای. من قصد ندارم که وارد مباحث فنی و مهندسی و آیین نامه ای بشم چون میتونید اون مباحث رو ( در صورت نیاز ) با جستجو در سایت پیدا کنید و استفاده کنید.

حالا ازتون میخوام با استفاده از دستور Split ورقهای بال رو از پایین 6 متر برش بدید و جان رو از بالا 6 متر برش بدید.

به قول خودمون بال و جان رو چپ و راست بندازید بالها یک ورق 6 متری از پایین و مابقی و جان هم 1 ورق 6 متری از بالا و مابقی. حتماً از دستور Split استفاده کنید. در ضمن به جوشها دقت کنید. میخوام جوشها رو اصلاح کنید و همه ی بالها با جوش گوشه ی 14 دو طرفه به جان متصل باشن و عضو اصلی هم ورق جان پایینی باشه.

خیلی حواستون رو جمع کنید که من نتونم ایرادی بگیرم ازتون.

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...