رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
Fazli

Nesting نرم افزار تکلا

ارسال های توصیه شده

Fazli    1

کاربران ویژه

با سلام وعرض ادب

استفاده از قابلیت Nesting نرم افزار تکلا به چه نحو می باشد؟ آیا کارت برش را به خوبی می دهد؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

izadpanah    45

مدیرکل

واقعا جای سواله که چرا کمپانی تکلا قابلیت Nesting را در ورژنهای جدید خود حذف نموده است؟ به نظر من تکلا تو این زمینه داره یه کارهایی می کنه و مطمئنا در ورژنهای جدید، قابلیتهای بهبود یافته ای را اضافه خواهد کرد.

اما لازم دانستم که در مورد کارت برش، نکاتی را اضافه کنم. من تا کنون نرم افزاری را ندیدم که صد در صد کارت برش بهینه بدهد و به جرات می توان گفت روشهای دستی و محاسبات تجربی خبرگان کارگاهها از کلیه نرم افزارهای بهینه تر است. اما نرم افزارهای کارت برش کار را بسیار ساده کرده و با اندکی تامل و صرف زمان و تفکر مهندسی، قابل تبدیل شدن به یک کارت برش بهینه هستند. خصوصا در زمان برآورد متذیال مصرفی، در کوتاهترین زمان می توانند میزان ورق مصرفی پروژه را تعیین کنند.

در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین نرم افزارهای کارت برش در ایران، نرم افزار Plus 2D می باشد که علیرغم بهینه نبودن صد در صد خروجی هایش، با اندکی تغییر به شرایط بهینه نزدیک شده و می تواند زمان مورد نیاز و پرت متریال مصرفی را بمیزان قابل قبولی کاهش دهد.هر چند که این نرم افزار با نرم افزار تکلا در تعامل نیست، اما گزارشهای خروجی تکلا در فرمت اکسل را می توان از طریق Copy-Paste و یا حتی Export فایل اکسل به این نرم افزار، بعنوان لیست قطعات مورد نیاز جهت برشکاری وارد کرد. دیگر قابلیتهای این نرم افزار در تالار نرم افزارهای کارت برش شرح داده شده است.

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

آیا استفاده از plate nesting xsteel مشکلی از جهت ساخت ایجاد می کند؟

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

مشکلی را در عملیات نستینگ داشتم که برطرف گردید.

باز هم از همه دوستان سپاسگزارم

اکنون می خواهم سوال تخصصی را مطرح کنم که مربوط به تنظیمات نستینگ می شود می خواستم بدانم آیا نستینگ تکلا قابلیت ورق چینی بصورت نواری را دارا می باشد یا خیر ؟

همانطور که می دانید دستگاهای برشی هستند که فقط بصورت نواری قابلیت برش دارند و نرم افزار plus 2 این کار را به خوبی انجام می دهد آیا نستینگ نیز قابلیت را دارد که چیدمان ورق را فقط بصورت نواری تهیه کند یا خیر؟

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

1سوال خیلی مهم داشتم که امیدوارم دوستان جوابشو بدن چون خیلی گشتم و به جواب نرسیدم و واقعا احتیاج دارم این مشکلم حل بشه

بعد از چند بار استفاده از nesting تکلا (حدودا 10 بار) با پیغام erorمواجه می شم که می گه این قابلیت قفل شده و دیگه این کارو نمی تونم انجام بدم...چجوری می تونم با این error مواجه نشم؟

مشکلی را در عملیات نستینگ داشتم که برطرف گردید.

باز هم از همه دوستان سپاسگزارم

اکنون می خواهم سوال تخصصی را مطرح کنم که مربوط به تنظیمات نستینگ می شود می خواستم بدانم آیا نستینگ تکلا قابلیت ورق چینی بصورت نواری را دارا می باشد یا خیر ؟

همانطور که می دانید دستگاهای برشی هستند که فقط بصورت نواری قابلیت برش دارند و نرم افزار plus 2 این کار را به خوبی انجام می دهد آیا نستینگ نیز قابلیت را دارد که چیدمان ورق را فقط بصورت نواری تهیه کند یا خیر؟

اگه داشته باشه که عالیه.......شدیدا منتظر نظر اساتید ایزدپناه و آقای مهندس نباتی هستیم...

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

تا آنجایی که تحقیق کردم امکانش نیست مگر اینکه با ماکرو نویسی بتوان این کار را انجام داد

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

در مورد کارت برش نکات زیر حائز اهمیت است:

1- پلیتهای جان و بال تیرها و ستونها در ابتدا تسمه سازی می شوند. این تسمه ها بصورت طولهای 6 متری در نظر گرفته می شوند و سپس با توجه به نقشه های قطعه زنی به طولهای کوچکتر بریده می شوند. با این اقدام، بهینه سازی کاتینگ از دو بعدی به یک بعدی تبدیل می شود.

2- حساس ترین سینگلهای سازه برای کارت برش، اتصالات رو سری و خصوصا شکل بری کله گاوی است.

3- از آنجا که اکثر کارگاهها هنوز بصورت سنتی فعالیت می کنند، به نظر می رسد که نقطه نظرات کارگاهی در زمینه برشکاری، همراه با کمترین پرت باشد.

4- نرم افزارهای کارت برش متداول، جوابگوی مناسبی برای نیاز کارگاهها بوده و در خیلی از کارگاهها نیز متداول شده است.

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

تا آنجایی که تحقیق کردم امکانش نیست مگر اینکه با ماکرو نویسی بتوان این کار را انجام داد

من 1 کار دیگه می کنم..متریال لیستمو میبرم تو اکسل..تبدیل به 6متری می کنم(total lengh/6000) بعد میام تو 1 مدل خام این تسمه هارو ایجاد می کنم از اون nesting می گیرم..1کم وقت گیره ولی بد ک نیست)

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

با این EROR مواجه می شم

Program Name : DSTV2DXF.EXE

I/O Error 100

The hardware lock has been disconnected, removed,

faulty or cannot be detected.

Solution : 1. If hardware lock has been removed or loosened,

please attach the hardware lock to the computer's

parallel port connector.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

این دستور eroror برای بسیاری از عملیات نستینگ اتفاق می افتد لطفا بفرمائید در چه مرحله این مشکل پیش می اید شاید م روند عملیات نستینگ شما اشتباه باشد

لطفا مراحا انجام کار خود را بصورت گام به گام توضیح دهید تا بتوان رفع مشکل کرد

با تشکر

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

این دستور eroror برای بسیاری از عملیات نستینگ اتفاق می افتد لطفا بفرمائید در چه مرحله این مشکل پیش می اید شاید م روند عملیات نستینگ شما اشتباه باشد

لطفا مراحا انجام کار خود را بصورت گام به گام توضیح دهید تا بتوان رفع مشکل کرد

با تشکر

سلام مهندس ...وقتی که باید دکمه start رو بزنبم که شروع به نستینگ بکنه(بعد از add all)...شما به همچین erori برخورد نکردین؟

مهندس ایزد پناه یا مهندس نباتی هم اگه بتونن کمک کنن ممنون می شم...

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس جان من اعتراف می کنم که در این زمینه نمی تونم کمکی کنم. من ترجیح می دم با Plus 2D کار کنم.

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

مهندس جان من اعتراف می کنم که در این زمینه نمی تونم کمکی کنم. من ترجیح می دم با Plus 2D کار کنم.

دستتون درد نکنه مهندس ..منم احتمال خیلی زیاد میام سمت plus2D

اگه مهندس نباتی بتونن کمک کنن خیلی عالی می شه...

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

دوست عزیز قبل از عملیات نستینگ لازم است فایل nc بسازید ایا شما این مرحله را انجام داده اید باز تکرار می کنم مراحلی را که مهندس نباتی فرمودند را انجام دهید و اعلام نمایید در مرحله شماره فلان این eror را مشاهده کردم لازم است برای رفع این مشکل توضیحات بیشتری بدهید

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

دوست عزیز قبل از عملیات نستینگ لازم است فایل nc بسازید ایا شما این مرحله را انجام داده اید باز تکرار می کنم مراحلی را که مهندس نباتی فرمودند را انجام دهید و اعلام نمایید در مرحله شماره فلان این eror را مشاهده کردم لازم است برای رفع این مشکل توضیحات بیشتری بدهید

سلام مهندس .. همه این کارارو انجام می دم و برای حدودا 10 بار فایل cnc مورد نظرو دریافت می کنم ولی برای دفعات بعد با eror بالا مواجه می شم

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

اگر برای شما امکان دارد فایل را آپلود نمایید تا بتوانیم بررسی بهتری داشته باشیم

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس جان جانی _janjani) نوشته اند:

فایلهای خروجی برای دستگاههای CNC فایلهایی با پسوند DXF میباشد. اما دستگاههای CNC جدید فایلهای NC را می شناسند.

برای حل این مشکل می توان فایلهای nc1 را از ورژن 16 EXPORT کرد و ان را در ورژن 13 IMPORT کنیم و به کمک ان فایلهای NC را EXPORT کنیم.

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

مهندس جان جانی _janjani) نوشته اند:

فایلهای خروجی برای دستگاههای CNC فایلهایی با پسوند DXF میباشد. اما دستگاههای CNC جدید فایلهای NC را می شناسند.

برای حل این مشکل می توان فایلهای nc1 را از ورژن 16 EXPORT کرد و ان را در ورژن 13 IMPORT کنیم و به کمک ان فایلهای NC را EXPORT کنیم.

سلام مهندس..من متوجه نشدم...همون فایلی که تکلا می ده رو CNC می شناسه..چه جدید چه قدیم

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

من مامورم و معذور. بارها گفتم با نستینگ کار نکردم. مطلبی بود که مهندس جانجانی بدلیل عدم اشنایی با نحوه ارسال در تالارها برایم فرستاده بود و عینا در اینجا درج شده است. هر چند که تمایل به بسته شدن بحث نستینگ تکلا دارم، اما باز هم بدلیل وظیفه ای که نسبت به این دوست داشتم، مطلب ارسالی ایشان را اینجا گذاشتم. ان شا الله خودشان می ایند و پاسخ می دهند.

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

من مامورم و معذور. بارها گفتم با نستینگ کار نکردم. مطلبی بود که مهندس جانجانی بدلیل عدم اشنایی با نحوه ارسال در تالارها برایم فرستاده بود و عینا در اینجا درج شده است. هر چند که تمایل به بسته شدن بحث نستینگ تکلا دارم، اما باز هم بدلیل وظیفه ای که نسبت به این دوست داشتم، مطلب ارسالی ایشان را اینجا گذاشتم. ان شا الله خودشان می ایند و پاسخ می دهند.

دستتون درد نکنه مهندس واقعا سایتتون عالیه اصلا قابل قیاس با بقیه سایتا نیست. مطمینا در آینده حرف اول و تو ایران می زنین

لینک ارسال

janjani    7

مدیران تالار

در یکی از کارخانه های سرشناس ایران دستگاه جدید CNC وارد کردند که ما این مشکل را با اون داشتیم و این گونه مشکل را برطرف کردیم... شاید ای مشکل مربوط به همون دستگاه خاص باشد.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

دوستان همانطور که می دانید در نسخه های جدید تکلا قابلیت انجام نستینگ وجود ندارد اما می توانید فایل NC را در نسخه های 16 و 17 و 18 ساخته و سپس با مراجعه به نسخه های 14 و یا 13 تکلا آنرا فراخوانی کنید و آنجا عملیات نستینگ را انجام دهید

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس جان لطفا زحمت بکش و چگونگی انجام این کار را مختصرا توضیح بدهید (2 نمره)

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

روش کار بسیار ساده است شما فایل NC را در تکلا 16 یا 17 از طریق

FILE > EXPORT > CREATE NC FILE بسازید سپس تکلا 13 یا 14 را باز نمایید و فایلهای NC که در پوشه مدل تکلا 16 یا ا17 ایجاد شده را 13 فراخوانی کنید به همین سادگی سپس مراحل نستینگ را طبق مراحل گام به گام مهندس نباتی انجام دهید فقط تنها فرق آن با مراحل نستینگ 14 این است که شما باید فایلهای NC را که مایلید عملیات Nesting بر روی آنها صورت پذیرد از فایل NC ساخته شده توسط تکلا 16 یا ا17 فراخوانی نمایید

من خود شخصا از این روش برای نستینگ استفاده می کنم چون من اعتقاد دارم نستینگ تکلا از PLUS2 چیدمان ورق را بهتر انجام می دهد فقط مزایای PLUS2 به نسبت نستینگ تکلا در این است که می تواند ورق چینی را بصورت نواری چیدمان کند ولی نستینگ اینگونه آپشن ها را ندارد ولی من مقایسه ایی که کردم نستینگ تکلا چیدمان را بهتر انجام می دهد خوشحال خواهیم شد دوستان در این زمینه تجربه و نقطه نظرات خود را بیان کنند

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

خوب دوستان توجه شما را با یکی از قابلیتهای تکلا جلب می نمایم این بحث کمتر مورد توجه قرار گرفته و در هیچ منبع و کتابی به آن اشاره نشده .

تا حالا به ضرورت پیش آمده برای قطعات فلزی احتیاج به شابلون داشته باشید ؟

د ر کارگاهای ساخت محصوصا برای ایجاد دقیق ابعاد و محل سوراخها اینکار به وفور انجام می پذیرد

خوب شما احتیاج دارید از قطعه مورد نظر پرینت نقشه با مقیاس یک به یک تهیه گردد برای اینکار چه روشی را پیشنهاد می کنید ؟

آیا فکر می کنید CAD این قابلیت را داراست ؟

وارد بحث شوید تا به نتایج خوبی برسیم

البته این موضوع تا حدودی به نستینگ بر می گرده ولی ترجیحا ادامه این بحث را در موضوعی جداگانه ادامه خواهیم داد

لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...