رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
izadpanah

رفع اشکال - پرسشها و پاسخها(بخش اول)

ارسال های توصیه شده

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس منظور از تنظیمات تکلا صفحه login تکلاست و یا همان تنظیمات پیشر فته تکلا بنام advanced options _(همان ctrl+E )منظورتان است؟

مهندس جان منظورم این بود که بصورت پیش فرض به اون صورت نصب میشه و خودش تو اون حالت قرار داره که میشه با کشیدن یکی از اندازه ها اونو از بقیه جدا کرد که متاسفانه در مورد من این تنظیم به نحوی از کار افتاده و نمیتونم دوباره فعالش کنم.

با تشکر زیبائی

سلام به همه دوستان

1بار teklaرو unistalکن دوباره نصب کن حل می شه

خیر با نصب مجدد هم درست نمیشه ، چون خیلی از تنظیمات تکلا داخل رجیستری باقی میمونه ( یا شاید راهی داره که من نمیدونم ! )

ویرایش : پاسخ رو پیدا کردم ، با فشردن کلید S در ویرایشگر نقشه قابلیت Smart Select فعال و غیر فعال میشه که همون چیزیست که به دنبالش بودم. گاهی وقتا راههای ساده و دم دستی بنظر تنها راه میان ، اما به نظرم اونا باید آخرین راه باشن نه اولین راه !

با تشکر

زیبائی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

زیبائی    22

مدیران تالار

همونطور که مهندس ایزدپناه اشاره کردن روشهای مختلفی وجود داره که گاهاً اصلاً از وجودشون بی خبریم ! بنده خودم نه ابتدا از جوش استفاده میکنم نه انتها و نه در آخر همه رو اسمبل میکنم . ( به امید خدا هروقت پامون به انجمنهای تخصصی باز شد و جزو اعضای بدربخور شدیم تو انجمنهای تخصصی عنوان خواهم کرد که از چه روشی استفاده میکنم ) اما کار اصولی میگه که باید تا جایی که امکان هست از ویرایش و کم کردن و اضافه کردن جلوگیری کرد ، پس منطق میگه یک ستون رو تا جایی که میدونی بیشترین شباهتها رو با بقیه ی تیپ ستون داره مدل کنی ( مثلاً تمام نقاط اشتراک تیپ ستون C1 رو مدل کنی بدون در نظر گرفتن المانهایی که در رابطه با اشیائی که بعداً اضافه خواهد شد و ممکنه برای هر ستون متفاوت باشه مثل اتصال تیر به ستون ) و این تیپ ستون که بیشترین شباهتها رو با هم دارن مثل برشکاری ورقهای ستون ، استیفنرهای ستون ، برشگیر و ... رو به صورت یک اسمبلی در بیاری و در نقاط لازم کپی کنی. من نکته ای رو که به نظرم میرسه در مورد رنگ بندی هستش که گاهی مدلها رو میبینم که از انواع و اقسام رنگها درش استفاده میشه ، گذشته از لزوم استفاده از کلاس بندی با رنگ ، این به سلیقه هم برمیگرده .

من به شخصه علاقه مند هستم که مدلی که تحویل میدم نهایت شباهت رو به پروژه ی واقعی داشته باشه. من هرگز تیری رو ندیدم که جان و بالش یه رنگ باشه ، فلنجش یه رنگ باشه و لچکیها و ... رنگ دیگه باشه و یا ستونی که مثل رنگین کمان باشه !

درسته برای فیلترینگ میشه از رنگ استفاده کرد اما از بسیاری نکات و داده های دیگه هم میشه استفاده کرد ، اگه در نامگذاری و شماره گذاری دقت کنیم نیازی به ساختن رنگین کمان وجود نداره.

البته این سلیقه ی شخصیه بنده هستش و انتقادی از کسی نیست ، فقط ترجیح میدم مدل واقعی به نظر بیاد مثلاً ستونها با تمام جزئیاتش یک رنگ تیرهای اصلی با تمام جزئیاتش یک رنگ ، تیرهای فرعی ، بادبندها ، پله ها ... هرتیپ از اشیائ رنگ خاص خودشون رو داشته باشن.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

مهندس جان وجود افراد با دانشی مثل شما باعث افتخار ماست من فکر می کردم دسترسی شما به انجمن تخصصی فراهم شده پی گیری می کنم ببینم علت چیست

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس جان گفتید رنگین کمان، به یاد خاطره ای افتادم. در یکی از پروژه هایم، کلا از دو رنگ استفاده کرده بودم. تیرها کلا بنفش بود. مدل را به کارفرما نشان دادم، به تمسخر گفت این چیه، عین جهودا شده ( حالا حرفش چه ربطی داشت، من نمی دونم) و کلی به رنگ مدل گیر داد. من هم شاکی شدم و طبق نرم همیشگی خودم رنگها را تغییر دادم. وقتی بهش تحویل دادم، کلی دوباره مسخره بازی داشت کهاین رنگین کمان چیه و کلی حرف دیگه. 2 3 رور بعد بهم زنگ زد و اولش عذر خواهی کرد و سپس به خاطر ایجاد رنگین کمان تشکر کرد. گفت تا حالا نتونستم مدلی را به این سرعت چک و کنترل کنم. مهندس این یک واقعیت است، چک مدلهای رنگین کمانی، خیلی سریعتر انجام می شود.

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

دوستان اشیای وابسته به یک المان اصلی را چطور نامگذاری کنیم؟

مثلا برشگیر و استیفنر و ورق تقویتی یک تیر را هم با b و B در پراپرتیز آن مشخص میکنیم؟

یا مثلا ورق پیوستگی داخل ستون باکس را هم با c و C ؟

فکر میکنم به این روش گزارش گیری برای المان ها راحت تر باشد.

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

مهندس ایزد پناه عزیز اگر فرصت داشتید نقشه های کامل سازه پروژه را اپلود کنید.

اگر لطف کنید در فرمت PDF

تا جایی که من دیدم فقط مقطع ستون بود.تیرها بادبند اتصالات...نبود

سپاسگزارم

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس جان گفتید رنگین کمان، به یاد خاطره ای افتادم. در یکی از پروژه هایم، کلا از دو رنگ استفاده کرده بودم. تیرها کلا بنفش بود. مدل را به کارفرما نشان دادم، به تمسخر گفت این چیه، عین جهودا شده ( حالا حرفش چه ربطی داشت، من نمی دونم) و کلی به رنگ مدل گیر داد. من هم شاکی شدم و طبق نرم همیشگی خودم رنگها را تغییر دادم. وقتی بهش تحویل دادم، کلی دوباره مسخره بازی داشت کهاین رنگین کمان چیه و کلی حرف دیگه. 2 3 رور بعد بهم زنگ زد و اولش عذر خواهی کرد و سپس به خاطر ایجاد رنگین کمان تشکر کرد. گفت تا حالا نتونستم مدلی را به این سرعت چک و کنترل کنم. مهندس این یک واقعیت است، چک مدلهای رنگین کمانی، خیلی سریعتر انجام می شود.

با تشکر از شما باید عرض کنم بله فرمایش شما درسته ! چک مدل رنگین کمانی خیلی راحته ! اما برای کی ؟!

متاسفانه افرادی که مدل چکر هستن ( در مملکت ما ) معمولاً افرادی هستن که فقط بلد هستن مدل رو باز کنن و توش بچرخن و گیری بدن به چیزایی که اصلاً از نظر فنی و اجرایی قابل بحث نیست ( معمولاً )و نهایتاً یه فبلتری بکنن ( مطمئناً راحت ترین روش فیلتر هم از روی کلاس و رنگ هست ) و چون دیگه هیچ چیز دیگه بلد نیستن ( که اگه بلد بودن خودشون کار شاپ رو انجام میدادن دیگه نیازی به من وشما نداشتن ) و روشهای فیلترینگ رو نمیدونن ، خوب براشون خیلی راحته که بهشون رنگین کمان تحویل بدی !

به هرحال من به خواسته ی این افراد تن نمیدم و مدل رو اونجوری که میپسندم تحویل میدم و روی مدل هم ایستادگی و پافشاری میکنم و اگه ایراد غیر منطقی از کارم گرفته بشه ، من دست پیش رو میگیرم و بهشون میفهمونم که ( با عرض پوزش ) شما چیزی حالیتون نیست وگرنه مدل عیب و ایرادی نداره ! خیالت راحت دیگه چیزی نمیگن :D

متاسفانه ما گاهی اوقات ارزش کار خودمون رو پایین میاریم که انگار غلام حلقه به گوش هستیم و هرکس از هرجا زنگ میزنه و یه دستوری میده ما باید بگیم چشم مهندس چشم دکتر ! من به شخصه برای رفع و بحث در مورد عیب و ایرادات کار ( بخصوص کارهای بزرگ ) بجز جلسه حضوری و ابلاغیه ی کتبی و رسمی چیزی رو قبول نمیکنم ! اما گاهی اوقات هم بخاطر ادامه ی همکاری با بعضی افراد یا شرکتهای خاص مجبور میشیم تن به خواسته های نامعقولی هم بدیم که این در همه ی مشاغل وجود داره اما نباید به یه روال عادی تبدیل بشه و برای همه !

( سوء تفاهم نشه اساتید محترم )

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس جان من صحبت شما را قبول ندارم. ما باید بر حسب سلیقه و رویه های کارگاه سازنده، مدل کنیم و نه بر حسب سلیقه شخص خودمان. کارگاهی که یک عمر رویه خاصی را داشته است، نمی تواند یک شبه رویه خود را با رویه ما منطبق کند. برای کارگاهی که اتفاقا کارگاه بزرگی است و صرفا در زمینه سازه های صنعتی فغالیت می کند، سازه هایی را مدل کردم. آنها اصرار داشتند که نامبرینگ منطبق با پروفیل باشد. مثلا ناودانی را با u نامبرینگ کنیم و ... . اصرار داشتند HEB ستون با h نامبرینگ شود و به همین ترتیب. ما معمولا سینگل ستون را فارغ از پروفیل نامبرینگ می کنیم. اما در این کارگاه خاص من مجبور شدم رویه ام را عوض کنم.

مدل ما هم بایستی به نحوی باشد که چکر ( هر چند ضعیف) بتواند از صحت آن اطمینان حاصل کند. اگر قرار باشد ما به دنیال مدل خود راه بیفیتیم، قضیه آن کاتبی خواهد بود که فقط خودش می توانست نوشته هایش را بخواند.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس جان من صحبت شما را قبول ندارم. ما باید بر حسب سلیقه و رویه های کارگاه سازنده، مدل کنیم و نه بر حسب سلیقه شخص خودمان. کارگاهی که یک عمر رویه خاصی را داشته است، نمی تواند یک شبه رویه خود را با رویه ما منطبق کند. برای کارگاهی که اتفاقا کارگاه بزرگی است و صرفا در زمینه سازه های صنعتی فغالیت می کند، سازه هایی را مدل کردم. آنها اصرار داشتند که نامبرینگ منطبق با پروفیل باشد. مثلا ناودانی را با u نامبرینگ کنیم و ... . اصرار داشتند HEB ستون با h نامبرینگ شود و به همین ترتیب. ما معمولا سینگل ستون را فارغ از پروفیل نامبرینگ می کنیم. اما در این کارگاه خاص من مجبور شدم رویه ام را عوض کنم.

مدل ما هم بایستی به نحوی باشد که چکر ( هر چند ضعیف) بتواند از صحت آن اطمینان حاصل کند. اگر قرار باشد ما به دنیال مدل خود راه بیفیتیم، قضیه آن کاتبی خواهد بود که فقط خودش می توانست نوشته هایش را بخواند.

بسیار ممنونم از نظرتون ! به هرحال همونطور که قلاً عرض کرده بودم :

این یک امر سلیقه ای هستش و به کسی انتقادی نیست ! (قبلاً گفته بودم )

گاهی وقتا مجبوریم طبق خواسته ی کارفرما عمل کنیم ! ( خودم هم قبلاً گفته بودم )

بحث نامبرینگ با بحث لگو یازی متفاوته ! بنده طی این 9 سال ندیدم توی کارخونه کارگرها با مدل کار کنند که نیازی به رنگ داشته باشن !!!! معمولاً دست کارگرها نقشه ی چاپی و سیاه سفید وجود داره یا شایدم کارگاههای بزرگی هستن که دست هر آهنگری یه لپ تاپی چیزی هست و من ندیدم!!!

به هرحال بنده ی بد سلیقه روش رنگ کمتر و نامبرینگ و کد گذاری بهتر رو انتخاب کردم.

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

درود

من با ورژن 18 کار میکنم. وقتی در پلان مثلا 8.74 تیر رسم میکنم نرم افزار در تراز بیس پلیت این کار را انجام میدهد.

اگر قسمت view depth را هم تنظیم کنم دوباره به عدد قبلی بازمیگردد.البته پس از چندبار تلاش درست شد .ولی اگر بخواهم در پلان دیگر تیر رسم کنم هر چفدر پلان را عوض کنم باز در همان پلانی که اخرین بار شناخته تیر را رسم میکند.

خواستم بپرسم مشکل از نرم افزار است یا خودم؟

پس از چند بار تلاش مشخص شد اگر حرف O فعال باشد این مشکل وجود دارد. با غیر فعال کردن آن مشکل حل میشود.دلیل آن را دقیقا متوجه نشدم.ظاهرا برنامه با فعال بودن O در تشخیص پلان دچار اشتباه میشود.

سپاس

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

درود

من با ورژن 18 کار میکنم. وقتی در پلان مثلا 8.74 تیر رسم میکنم نرم افزار در تراز بیس پلیت این کار را انجام میدهد.

اگر قسمت view depth را هم تنظیم کنم دوباره به عدد قبلی بازمیگردد.البته پس از چندبار تلاش درست شد .ولی اگر بخواهم در پلان دیگر تیر رسم کنم هر چفدر پلان را عوض کنم باز در همان پلانی که اخرین بار شناخته تیر را رسم میکند.

سپاس

یه جای کار رو اشتباه انجام میدید. ارتباطی به ورژن برنامه نداره. یه بار تنظیمات تیر رو چک کنید که همه ی اعداد پراپرتی صفر باشن و بعد هم مطمون بشید که وقتی Current View رو روی پلانتون قرار میدید علامت قرمز رنگ UCS ( همون x y z ) به پلانتون منتقل میشه. به احتمال زیاد علامت UCS روی پلان صفر ور صفر باقی میمونه که تیرتون رو اونجا رسم میکنه.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

دوستان میخواستم بدونم برای علامتگذاری جهت نصب ( ستون یا تیر ) از چه روشی استفاده میکنید که دقیق و بدون اشتباه باشه.

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

درود

سپاس

یه جای کار رو اشتباه انجام میدید. ارتباطی به ورژن برنامه نداره. یه بار تنظیمات تیر رو چک کنید که همه ی اعداد پراپرتی صفر باشن و بعد هم مطمون بشید که وقتی Current View رو روی پلانتون قرار میدید علامت قرمز رنگ UCS ( همون x y z ) به پلانتون منتقل میشه. به احتمال زیاد علامت UCS روی پلان صفر ور صفر باقی میمونه که تیرتون رو اونجا رسم میکنه.

سپاس

مهندس جان علامت UCS رو در هر پلانی که باشم در بقیه پلان ها هم نمایش میدهد. یکی به صورت 3 بعدی در گوشه پایین سمت چپ و دیگری در محل 0 و0 گرید ها.چه پلان فعال باشد وچه نباشد

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

درود

سپاس

سپاس

مهندس جان علامت UCS رو در هر پلانی که باشم در بقیه پلان ها هم نمایش میدهد. یکی به صورت 3 بعدی در گوشه پایین سمت چپ و دیگری در محل 0 و0 گرید ها.چه پلان فعال باشد وچه نباشد

توجه کن که 3 تا UCS داریم شما دقیقاً اونی رو که باهاش کار داری اشاره نکردی بهش.

یه UCS 3 بعدی داریم که جهات فعلی رو نمایش میده ( که شما در این پنجره جهاتتون کدوم طرفیه )

یه UCS مبنا داریم که همیشه روی صفر و صفر هستش و نقطه ی صفر و صفر مدل رو نشون میده و جهاتش هم عوض نمیشه ( مگر از Advanced Options )

یه UCS هم داریم که 2 بعدی هستش و فقز پلان رو نشون میده ! فقط جهات X Y داره و قرمز رنگ هستش و هروقت شما پلان رو به پنجره ی قعالتون منتقل کنید اون بصورت 2 بعدی فقط X Y رو نشون میده و وقتی مثلاً شما پلان رو روی 8.78 تنظیم میکنی ، اگر بری تو پنجره ی 3 بعدی میبینی یه UCS 2 بعدی قرمز رنگ به صورت پلان روی تراز 8.78 وجود داره و نشون میده پلان فعال روی کدوم سقفه !

راستش نمیدونم چرا توضیحش انقد برام مشکل شد :D

ببخشید

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

سپاس بسیار

توضیحاتتون عالی بود.متاسفانه UCS دوبعدی را نتوانستم پیدا کنم.احتمالا نماهای ایجاد شده مشکل دارند یا تنظیمات آنها به هم ریخته است.

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

دوستان میخواستم بدونم برای علامتگذاری جهت نصب ( ستون یا تیر ) از چه روشی استفاده میکنید که دقیق و بدون اشتباه باشه.

سلام بر جناب آقای زیبایی:)

من منظورتونو خوب متوجه نشدم

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

مهندس جان اگر منظورتان از جهت نصب جهت های جغرافیایی شمال و جنوب در نقشه است یک سری توضیحاتی در این لینک زیر داده شده است اگر مبحث پیرامون آن است لطفا ادامه بحث را اونجا داشته باشیم که از پراکندگی مطالب جلوگیری کنیم

http://forum.shopdrawings.ir/showthread.php?tid=604

لینک ارسال

ozvv    1

اعضا عادی

من فکر کنم منظورشون نقطه یابیه واسه دقت قرار گیری مثلا بیس پلیت من خودم از توو پوینت (along extention two picked points ) استفاده میکنم البته کسی بم نگفت دقیقا از چی استفاده کنم خودم هی تست کردم دیدم راحتتره چون من 4 یا 5روزه دارم تکلا کار میکنم در کل هم یه ماه با پدیده شاپ کردن اشنا شدم واسه کار دیگه این یه ماه اموزشی اول چندتا کار تو کد انجام دادم همکارا زحمت میکشن دارن یاد میدن واسه تکلا سرشون شلوغ شده وقت ندارن...:huh:

اینارو گفتم که قبلش به خاطر اموزشاتون تشکر کنم خیر ببینین بعدم چندتا سوال دارم بی زحمت راهنمایی کنید...

سوال اول: تو شرکت کوچیک ما رو 4تا سیستم تکلا15 نصب. یکی از سیستما نمیدونم چه کار کرده که وقتی روی یه شکل کلیک میکنیم خاصیت move drag داره یعنی میشه فقط با کلیک موس و درگ کردن هرچیو جابجا کرد .. لطفا توضیح بدین بقیه همکارا نمیدونستن من با تکلا 18 امتحان کردم نشد... (ینی با کلیک چپ جابجا میشد)

سوال بعدی چه جوری save az ورژن پایینتر بگیرم من روی نقشه که با تکلا 15 کار کرده بودم تو تکلا 18 باز کردم خواستم سیو از بگیرم نشد نکنه نمیشه !! البته مگه میشه... اینم لطفا توضیح بدین..

سوال سوم :میشه شور کات بسازم از کاستومایز رفتم ولی اونم نفهمیدم چیکار کنم...

سوال اخرم :ستون دوبل (مثلا ای پی ای دوبل ) از چه گزینه ای میشه استفاده کرد (یه گزینه واسه تیرا بود اونم باید از 13 لود میکردم ولی بعد فهمیدم یکیش ستون میشه ولی اونیکی تیر میشد بعد از اون تازه یه ارروم تو باز کردن مدلم ایجاد شد ) الان دو تا ستون میزارم اونم مجبورم فاصلشونو در بیارم نقطه یابی کنم کلی وقت میگیره راهی دیگه هست ایا؟؟

(واسه نقشه اول که دارم تو تکلا کار میکنم یکم زیادی سنگین مسکونی چند طبقست:huh: )

ممنون میشم راهنمایی کنید

جای دیگه واسه پرسیدن سوالام پیدا نکردم اگه بی جا بود خودتون زحمت انتقال پستم بکشید

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

من فکر کنم منظورشون نقطه یابیه واسه دقت قرار گیری مثلا بیس پلیت من خودم از توو پوینت (along extention two picked points ) استفاده میکنم البته کسی بم نگفت دقیقا از چی استفاده کنم خودم هی تست کردم دیدم راحتتره چون من 4 یا 5روزه دارم تکلا کار میکنم در کل هم یه ماه با پدیده شاپ کردن اشنا شدم واسه کار دیگه این یه ماه اموزشی اول چندتا کار تو کد انجام دادم همکارا زحمت میکشن دارن یاد میدن واسه تکلا سرشون شلوغ شده وقت ندارن...:huh:

اینارو گفتم که قبلش به خاطر اموزشاتون تشکر کنم خیر ببینین بعدم چندتا سوال دارم بی زحمت راهنمایی کنید...

سوال اول: تو شرکت کوچیک ما رو 4تا سیستم تکلا15 نصب. یکی از سیستما نمیدونم چه کار کرده که وقتی روی یه شکل کلیک میکنیم خاصیت move drag داره یعنی میشه فقط با کلیک موس و درگ کردن هرچیو جابجا کرد .. لطفا توضیح بدین بقیه همکارا نمیدونستن من با تکلا 18 امتحان کردم نشد... (ینی با کلیک چپ جابجا میشد)

سوال بعدی چه جوری save az ورژن پایینتر بگیرم من روی نقشه که با تکلا 15 کار کرده بودم تو تکلا 18 باز کردم خواستم سیو از بگیرم نشد نکنه نمیشه !! البته مگه میشه... اینم لطفا توضیح بدین..

سوال سوم :میشه شور کات بسازم از کاستومایز رفتم ولی اونم نفهمیدم چیکار کنم...

سوال اخرم :ستون دوبل (مثلا ای پی ای دوبل ) از چه گزینه ای میشه استفاده کرد (یه گزینه واسه تیرا بود اونم باید از 13 لود میکردم ولی بعد فهمیدم یکیش ستون میشه ولی اونیکی تیر میشد بعد از اون تازه یه ارروم تو باز کردن مدلم ایجاد شد ) الان دو تا ستون میزارم اونم مجبورم فاصلشونو در بیارم نقطه یابی کنم کلی وقت میگیره راهی دیگه هست ایا؟؟

(واسه نقشه اول که دارم تو تکلا کار میکنم یکم زیادی سنگین مسکونی چند طبقست:huh: )

ممنون میشم راهنمایی کنید

جای دیگه واسه پرسیدن سوالام پیدا نکردم اگه بی جا بود خودتون زحمت انتقال پستم بکشید

سوال اول شما در این لینک توسط محمد ذکر شده البته در جاهای دیگه نیز به ان اشاراتی شده

http://forum.shopdrawings.ir/showthread.php?tid=1889&pid=4973#pid4973

سوال دوم :: در این تاپیک مطرح شده

http://forum.shopdrawings.ir/showthread.php?tid=549

سوال سوم : اگر منظور شما کلید میانبر اونهم در این تاپیک مطرح شده می تونید مطالعه فرمائید

http://forum.shopdrawings.ir/showthread.php?tid=1821

سوال چهارم:: بهتره دستی مدل کنید و کمتر سراغ کامپونت بروید آنهایی که ضعف در ترسیم دارندخیلی زود دنبال کامپونت می روند شما باید ترسیم مدل سازی خود را تقویت کنید و اونهم فقط فقط تمرین است که سرعت و توانایی شما را افزایش می دهد یکم صبور باشید به موقع و تمرین مستمر ایجاد خواهد شد

من خود شخصا از نقطه یابی در موارد خیلی کم استفاده می کنم از snap ها و بیشتر از دستگاههای محتصاتی کمک می گیرم

موفق باشید مطمئن باشید با تمرین مشکلات شما مرتفع خواهد شد

لینک ارسال

ozvv    1

اعضا عادی

سوال اول شما در این لینک توسط محمد ذکر شده البته در جاهای دیگه نیز به ان اشاراتی شده

سوال سوم : اگر منظور شما کلید میانبر اونهم در این تاپیک مطرح شده می تونید مطالعه فرمائید

سوال چهارم:: بهتره دستی مدل کنید و کمتر سراغ کامپونت بروید آنهایی که ضعف در ترسیم دارندخیلی زود دنبال کامپونت می روند شما باید ترسیم مدل سازی خود را تقویت کنید و اونهم فقط فقط تمرین است که سرعت و توانایی شما را افزایش می دهد یکم صبور باشید به موقع و تمرین مستمر ایجاد خواهد شد

من خود شخصا از نقطه یابی در موارد خیلی کم استفاده می کنم از snap ها و بیشتر از دستگاههای محتصاتی کمک می گیرم

دست شما درد نکنه لطف کردید

اما واسه سوال اول من گفتم move نه کپی که در حقیقت اون فرمان کپی نمیکنه نقطه جابجا میکنه (واسه پلیت )ولی اون که من گفتم اینطوری بود فقط با کلیک چپ و درگ کردن کل ابجکت دقت کنید کل ابجکت جابجا میشد نه یه نقطش .. قبلا اون فرمانdrag& drop چک کرده بودم واسه پلیت اما نقطشو تغییر میداد البته با پلیگان میزدم شاید چون با این فرمان پلیت زدم اینطوری میکنه به هر حال ممنون

واسه دو و سه ممنون

واسه سوال 4 منظورتون دقیقا از دستگاه مختصاتی چیه؟؟ در ضمن ربطی به ضعف در ترسیم نداره اینجور که پیداست ای پی دوبل استاندارد جهانی نیست من فقط میخواهم از همون اول همه چیز درست انجام بدم

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

دوستان من برای مدلسازی تیر ورق از s33 استفاده کردم.برای مدلسازی فاصله مونتاژ و نبشی نشیمن و فوقانی هیچ کدام از component ها جواب نداد. مدل کردن دستی نبشی ها زیاد مشکل نیست اما برای ایجاد فاصله مونتاژ مشکل دارم.

سوال بعدی من این است که نوع تیر (IPE، تیرورق و...)و ستون (باکس، تیرورق و...) در نحوه مدلسازی اتصال تیرورق به ستون چقدر تاثیر دارد؟

اگر هم قبلا در این مورد بحث شده است لطفا لینک تاپیک را بفرمایید.

سپاس

لینک ارسال

ozvv    1

اعضا عادی

اخیش سوال اولمم حل شد مشکل از اسنپام بود :دی

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

اما واسه سوال اول من گفتم move نه کپی که در حقیقت اون فرمان کپی نمیکنه نقطه جابجا میکنه (واسه پلیت )ولی اون که من گفتم اینطوری بود فقط با کلیک چپ و درگ کردن کل ابجکت دقت کنید کل ابجکت جابجا میشد نه یه نقطش .. قبلا اون فرمانdrag& drop چک کرده بودم واسه پلیت اما نقطشو تغییر میداد البته با پلیگان میزدم شاید چون با این فرمان پلیت زدم اینطوری میکنه به هر حال ممنون

واسه دو و سه ممنون

واسه سوال 4 منظورتون دقیقا از دستگاه مختصاتی چیه؟؟ در ضمن ربطی به ضعف در ترسیم نداره اینجور که پیداست ای پی دوبل استاندارد جهانی نیست من فقط میخواهم از همون اول همه چیز درست انجام بدم

ببخشید در پاسخ ارامیس جان دخالت میکنم.

من در مورد جواب سوال آخرتون ، ندیدم جایی آرامیس جان به دستگاه وختصاتی اساره کرده باشه !

به هرحال برای ایجاد یک ستون با دوبل تیرآهن ( مثلاً ) روشهای مختلفی وجود داره که بعضی از اونها بر میگرده به زمانی که شما تسلط کافی به تکلا داشته باشید. اما در شروع کار ، شما بهتره از همون روشی که آرامیس جان اشاره کردن استفاده کنی. من اینجا یه راز رو به تو دوست عزیزم میگم. به کس دیگه ای نگیا !!! :D

من تا بحال از دستور ستون برای ایجاد ستون استفاده نکردم ! همه ی ستونها رو هم با دستور تیر ایجاد میکنم ! شما هم اگه دوست داشتی میتونی برای ایجاد یه دوبل تیرآهن ، یا به صورت دستی دو تا تیرآهن ایجاد کنی و جاهاشون رو درست کنی یا از دستور ایجاد دوبل تیرآهن ( برای تیر ) استفاده کنی و بعد حول هر محوری که دلت خواست بچرخونیش تا عمود بشه !

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

سلام

من اتصال صلب فرضی رو مدل کردم و براش یک کامپوننت ساختم.اما وقتی کامپوننت رو در محل دیگه اختصاص میدم بال تیر ورق رو کات نمیکنه و با ستون تداخل پیدا میکنه.

با ورژن 18 کار کردم

project-1.rar

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

واسه دو و سه ممنون

ببخشید در پاسخ ارامیس جان دخالت میکنم.

من در مورد جواب سوال آخرتون ، ندیدم جایی آرامیس جان به دستگاه وختصاتی اساره کرده باشه !

به هرحال برای ایجاد یک ستون با دوبل تیرآهن ( مثلاً ) روشهای مختلفی وجود داره که بعضی از اونها بر میگرده به زمانی که شما تسلط کافی به تکلا داشته باشید. اما در شروع کار ، شما بهتره از همون روشی که آرامیس جان اشاره کردن استفاده کنی. من اینجا یه راز رو به تو دوست عزیزم میگم. به کس دیگه ای نگیا !!! :D

من تا بحال از دستور ستون برای ایجاد ستون استفاده نکردم ! همه ی ستونها رو هم با دستور تیر ایجاد میکنم ! شما هم اگه دوست داشتی میتونی برای ایجاد یه دوبل تیرآهن ، یا به صورت دستی دو تا تیرآهن ایجاد کنی و جاهاشون رو درست کنی یا از دستور ایجاد دوبل تیرآهن ( برای تیر ) استفاده کنی و بعد حول هر محوری که دلت خواست بچرخونیش تا عمود بشه !

در پاسخ : روشها و سلایق برای ترسیم قطعات مختلف و متفاوته مهم سریعترین راه برای ترسیم است شاید برای بعضی ها نقطه گذاری برای محل دقیق فاصله دو ستون سریع باشد و شایدم برای بعضی استفاده از دستور move و یا کپی

به هرحال در این خصوص اظهار نظر متفاوته

در مورد سوال اولتون که گفتید عمل drog drop برای قطعات کافیست قطعات مربوطه را که مایل به انتقال یا کپی هستید انتخاب کنید و دراگ کنید قطعات انتخابی منتقل خواهد شد شما می توانید این روش را برای قطعات اسمبلی خود انجام دهید دکمه Alt را گرفته اسمبلی خودرا انتخاب و دراگ کنید شاید منظورتان از جابجایی ابجکت همان جابجایی اسمبلی بوده باشد

ئر مورد ستونهای دوبل که فرمودید نقطه کذاری زمانبر خواهد بود برای ترسیم چنین ستونهایی اصلا احتیاج به نقطه گذاری نیست با دستور کپی می توانید این فاصله را تعیین کنید ولی من حدس می زنم دنبال ابزاری هستید که این کار را براحتی انجام بدهد در صورت دوبل بودن تیرآهن می توانید از ابزارtwin profile موجود در منوی modeling>create steel part استفاده کنید و تنظیماتی شبیه شکل زیر داشته باشید عدد وارد شده فاصله ستونها را مشخص می کند با سعی و خطا م توانید حالت های مختلف را یررسی فرمائید

attachment.php?aid=326

mmm.JPG.2125a13198fb5ef62c282c98a100691d.JPG

لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...