رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
izadpanah

رفع اشکال - پرسشها و پاسخها(بخش اول)

ارسال های توصیه شده

izadpanah    45

مدیرکل

دوستان می توانند اشکالات خود در حین مدلسازی، نقشه و ادیت آن و ... را در این تاپیک مطرح نمایند تا در سایه خرد جمعی، به رفع آنها بپردازیم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

madolovenow مهمان   

مهمان

madolovenow مهمان

W poprzednich wpisach pisaliśmy na kwestia preparatów aż do mycia kuchni tudzież zwalczania uciążliwych tłustych plam. Dzisiaj przedstawiamy kolejną odsłonę środków przeciw tłustym zabrudzeniom. Tym wszystkiego skupimy się na myciu tudzież czyszczeniu piekarników.tork Mycie okien to poważna kazus, aby szyby odpowiednio wyglądały powinniśmy je myć co w żadnym razie para chłosta w roku.Poniżej możesz przeczytać kilka porad o tym gdy najlepiej je umyć.Aby odskoczyć smug blisko dużych powierzchniach używaj gumowego ściągacza. Najlepiej myć okna w dni powszednie, na skutek temu unikniesz szybkiego wysychania preparatów myjących. Aż do mycia studnia ogromnie dobrze sprawdzają się ścierki tetrowe. tenzi ostrzega nim groźnymi dla zdrowia chemikaliami w kosmetykach a środkach czystości. Owo pierwszy od 15 lat w gruncie rzeczy namaszczony obwieszczenie, w którym wskazano na sojusz pomiędzy substancjami chemicznymi w artykułach stosowanych na co dwadzieścia cztery godziny a wzrostem zachorowań na nowotwory, jałowość, otyłość natomiast cukrzycę, i oraz zaburzenia neurologiczne tuż przy czereda. Europejska Agencja Środowiska zaleca ostrożne używanie produktów zawierających takie substancje chemiczne jak reinex Sodę, boraks, kwasek kupuję w większych opakowaniach w sklepach internetowych. Ocet natomiast mydło w lokalnym sklepie. Środków tych wykorzystuję do mycia podłóg, armatury, wanny, lodówki, piekarnika, kiedy niekiedy aż do prania. W wolnej chwili podzielę się spośród Wami przepisami na płyny, które robię tudzież wykorzystuję w codziennym życiu. Z pełną odpowiedzialnością muszę powiedzieć, że działają, spełniają swoją rolę santoemma Mieszkam bryłka od momentu miasta i nie zawżdy mam alternatywa podjechać do sklepu, by kupić płyny, które przed chwilą się skończyły. Z tego powodu zainteresowałam się sztuczkami na cnotliwy dom bez chemii. Furt u mnie się przeto Nie używałam w życiu orzechów do prania, lecz czytałam o ich fantastycznym działaniu. Tak czy owak jeszcze się nie przekonałam niemniej jednak który wie, może kiedyś spróbuję. Aż do płynu spośród octu tez drzewiej podchodziłam sceptycznie a dzień dzisiejszy - używam a chwalę. rcm

Po co o tym wszystkim piszę? W sumie nie wiem:) jednakowoż jestem w rzeczy samej zszokowana wymogami a warunkami, że chciałam się podzielić tym. Spośród jednej okolica cieszę się, że aż do uroczystości przygotowania są takie spośród prawdziwego zdarzenia zaś spośród drugiej strony zastanawiam się bądź obecnie od września wypada musztrować pieśni, itp. Chodzę do Kościoła zaś moje przychówek dodatkowo, nie wstydzę się tego, tymczasem czy no podczas gdy nie pójdziemy na wyznaczoną Maszę Świętą w tygodniu to pociecha będzie słabiej przygotowane aż do Sakramentu? Azaliż takie wymuszone kranzle robi dezorganizacja, jednakże przenigdy nie udało nam się uformować takiego artystycznego nieładu:) przez cały czas tkwię w zdumieniu tudzież w głowie tłoczą sie pytania jednakowoż ów program to wyreżyserowana świat czy życie...czy bohaterki programu uczy gdy robić porządek azali w wyższym stopniu mobilizuje do tego, ażeby uprzątnąć? W jakim stopniu trzeba ubrać wysiłku w wytworzenie takiej rzeczywistości domowej, w której burdel dominuje tudzież jest wzdłuż i wszerz? Jeśliby ta świat z programu owo trwanie natomiast nie reżyseria to kolosalny pokłon składam bohaterkom programu w ciągu to, iż po pierwsze pokazały całemu światu spośród czym jest powikłanie zaś po drugie podjęły prowokacja uporządkowania otoczenia, w którym żyją. Bodajże obejrzę następujący dyscyplina interteam Obejrzałam dzień wczorajszy pierwszy dziedzina nowej serii dość znanego programu o bałaganie, o sprzątaniu, o przemianie brudnego domu w niewinny. Już jakoś nie miałam okazji spozierać tego telewizyjnego dzieła, stąd nie wiedziałam jak ten program wygląda, co pokazuje. W każdym razie dzień wczorajszy obejrzałam oraz w istocie się zastanawiam.....czy ów miszmasz eksponowany w tv to taki autentyczny dezorganizacja bądź 'robiony' jest na potrzeby programu...sama nie zawżdy mam dom wypucowany, od czasu do czasu kurz siedzi na tej czy też innej szafce, zabawki rozrzucone...jednak taki misz masz w każdej szufladzie, w każdej szafce, wszędzie dosłownie - jest mi trudno sobie wyobrazić. Mam dziatwa, dzieci robią chaos, sama robię dezorganizacja forlux Wyjeżdżam spośród dziećmi z domu o 7.15. Dzisiaj rano czułam się z trudem niewyspana. Jechałam samochodem natomiast przypomniałam sobie okres chronicznego niewyspania natomiast zmęczenia...to trwanie mojej korporacyjnej historii. Trwanie, kto miło wpominam, aliści który nie był dla mnie w aspekcie rodziny. Wybrałam rodzinę. Świadomie. Lubię niemniej w różnych sytuacjach budzić wspomnienia sobie podczas gdy owo było a utwierdzić się, iż to akuratnie, że już w samej rzeczy nie jest:) Jeśli coraz na odwrót na koncie było tak wiele co w ciągu czasów korporacyjnych...to jest niesłychany wada naszego wyboru. Nie jest kiepsko, pomimo tego chciałabym posiadać taki pieniężny luz...którego w tym momencie brakuje.dr.weigert Dzisiaj piątek. Cieszę się nader. Dzień jutrzejszy sobota, później niedziela natomiast okres na regenerację. Główny tydzień szkolno-przedszkolny mało mnie zmęczył. Bodaj niemniej się starzeję...zauważyłam, że potrzebuję więcej czasu niż ongiś na przywyknięcie się do nowego trybu wstawania:) Nie narzekam, wszak brak snu odczuwam. Muszę bodajże szybciej iść śnić. cleanfix Oraz jakbyśmy go włożyli pod miejsce do spania to przypuszczalnie nie byłoby go rozlegać się rzeczywiście niezwykle? - laska Moonsz. Białogłowa Domu wybucha śmiechem. Nie! Wiem, czasomierz będzie wisiał na ścianie bez baterii i gdy będziesz chciała zobaczyć, która godzina to spojrzysz sobie na zegarek w komórce. Najważniejsze, że będzie się ładnie prezentował na ścianie - ciągnie roztrząsanie Moonsz. Zaś czasomierz niewzruszenie 'śpiewa'Nie, w gruncie rzeczy cudownie byłoby, żebyśmy wiedzieli która jest 60 minut podczas gdy na niego spojrzymy - mówi Ona Domu - śpij natychmiast. Nie, istotnie super byłoby, żebyśmy wiedzieli która jest godzina gdy na niego spojrzymy - mówi Kobieta Domu - śpij obecnie. bochemie toshikrk Znalazłam wczoraj w sieci zdjęcia tortów w stylu angielskim tudzież ściśle mówiąc się zauroczyłam, iż postanowiłam spróbować....nocka zarwana na pieczenie ciasta, robienie pospólstwo, itp. Dzisiaj o świcie wzięłam się za formowanie lukru plastycznego. Łatwo nie było. Generalnie dzieło spośród lukrem plastycznym to trudne misja. Nie inaczej, przecież jak poćwiczę tts Wieczór w sobotę oddzwaniają rodzice koleżanki. Dowiedzieliśmy się, iż "zapomnieliśmy zupełnie. X poszła do kolegi Y na urodziny natomiast nie słyszeliśmy telefonu. Nie ma tego złego, możecie się umówić w środku siedem dni. Pewnie zaś rzeczywiście się cudownie bawiłeś dzień dzisiejszy natomiast gdy się spotkacie owo X opowie Ci, jakie świetnie zabawy wcześniejszy na urodzinach". Co czuł należący do mnie syn nie napiszę. Zapytał na odwrót "A podczas gdy kolejny raz zapomni? Natomiast ja będę czekał

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

سوالات من:

1-لبه ورق های ستون که در کارخانه جوش نفوذی میشود نیاز به اصلاح دارد؟

2-مراحل کلی در مدل کردن ستون تا قبل از اسمبل کردن نهایی چیست؟

سپاس

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

اگر پخ جوش نفوذی زده شود، بهتر است.

ایجاد یک اسمبلی ستون، همراه با طی ماحل مدلسازی است. معمولا در ابتدا بدنه ستون مدل می شود. سپس صفحه ستون، سپس همراه با تکمیل مدلسازی تیرها، اتصالات و ملحقات ستون ایجاد می شود. خمزمان با مدلسازی بادبندها، گاست پلیتها به ستون اضافه می شود. اگر سازه دیوار برشی داشت، پس از مدلسازی تیرها، برشگیرهای روی ستون مدل می شود.

موضوعی که به نظر من در مدلسازی اهمیت بالایی دارد، زمان مدلسازی ورقهای پیوستگی داخل ستونهاست. در برخی از نقشه های محاسباتی، ضخامت ورقهای پیوستگی هم اندازه با ضخامت ستون در نظر گرفته می شود. در چنین مواقعی، به نظر من بهتر است ورقهای پیوستگی همزمان با بدنه ستون مدل شوند. چرا که همزمان با کپی پیست ستونها منتقل شده و حجم زیادی از دوباره کاریها را کسر می نماید.

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

ممنونم

نحوه ایجاد پخ چگونه است؟باید مدل شود؟یا در نقشه ها مشخص میشود؟

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

دوستان گاهی اوقات نیاز است که برای سرعت عمل در کارهایتان ایجاد به ساخت منو کلید های میانبر باشید برای این کار به منوی tools رفته و customize ایجاد به ساخت منو و کلید میانبر نمایی بعد از باز کردن مجدد تکلا منو با نام user نمایان خواهد شد

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

سلام

دوستان وقتی تکلا رو نصب میکنی به صورت پیش فرض تنظیمی داره که در زمان ویرایش نقشه ها ، وقتی روی اندازه گذاریهای پیوسته ( چندتا اندازه گذاری متوای مثل اندازه گذاری گریدها ) کلیک میکنی و میکشی ، همون اندازه گذاری که کلیک کردی از بقیه خط اندازه گذاری جدا میشه و میشه به تنهایی ویرایشش کرد. اما الان این خاصیت از کار افتاده و هرچی میگردم گزینه ی مناسب رو پیدا نمیکنم متاسفانه. لطفاً راهنماییم کنید.

با تشکر

زیبائی

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

مهندس منظور از تنظیمات تکلا صفحه login تکلاست و یا همان تنظیمات پیشر فته تکلا بنام advanced options _(همان ctrl+E )منظورتان است؟

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس منظور از تنظیمات تکلا صفحه login تکلاست و یا همان تنظیمات پیشر فته تکلا بنام advanced options _(همان ctrl+E )منظورتان است؟

مهندس جان منظورم این بود که بصورت پیش فرض به اون صورت نصب میشه و خودش تو اون حالت قرار داره که میشه با کشیدن یکی از اندازه ها اونو از بقیه جدا کرد که متاسفانه در مورد من این تنظیم به نحوی از کار افتاده و نمیتونم دوباره فعالش کنم.

با تشکر زیبائی

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس زیبایی من منظور شما را متوجه شدم. قبلا با این موضوع من هم درگیر بودم. بعضی وقتها که اصلا نمی خواستم یه قسمتی از اندازه گذاری بصورت مجزا انتخاب بشه، خود بخود این اتفاق می افتاد. اما وقتی که می خواستم، نمی شد. فکر می کنم این موضوع تا حدودی به نوع کلیک روی خط اندازه گذاری ارتباط داشته باشه.

دوستان خواهشمندم در این مورد کمک کنید. اگر کسی تجربه یا صحبتی در این باره داره، اعلام کنه.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس زیبایی من منظور شما را متوجه شدم. قبلا با این موضوع من هم درگیر بودم. بعضی وقتها که اصلا نمی خواستم یه قسمتی از اندازه گذاری بصورت مجزا انتخاب بشه، خود بخود این اتفاق می افتاد. اما وقتی که می خواستم، نمی شد. فکر می کنم این موضوع تا حدودی به نوع کلیک روی خط اندازه گذاری ارتباط داشته باشه.

دوستان خواهشمندم در این مورد کمک کنید. اگر کسی تجربه یا صحبتی در این باره داره، اعلام کنه.

بله مهندس دقیقاً به نوع کلیک بستگی داره ! و خوشبختانه من به اون نوع کلیک مسلط هستم اما در مجموع این امکان از کار افتاده.

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس نوع کلیکشو می شه یه کمی توضیح بدهی .

لینک ارسال

xenon123    0

اعضا عادی

ضمن عرض سلام و کمال تشکر برای همه چیز ؛

یک سوالی داشتم اما مطمئن نیستم دارم جای درستی مطرح میکنم یا خیر؛

میخواستم بپرسم ایا در تکلا امکان طراحی و انالیز اتصالات فعال هست یا خیر؟

و اگر نیست ایا هیچ راهی برای قعال شدن ندارد ؟

و کلا ایا نرم افزار دیگری هست که این قابلیت را داشته باشد؟‍! (البته به صورت رایگان!!)

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

دوست عزیز تیم ما از سوالات و بحث های شما استقبال می کند چراکه ما را دلگرم می کند و از اینکه می بینیم مباحث مطرح شده مورد استقبال شما واقع شده خستگی این چند ماهه بیکباره از تنمان بدر می شود

باری ، در پاسخ به سوال شما

باید مشخص کنی که طراحی براساس چه آیین نامه ای باشه؟ اگه می خواهی براساس آیین نامه های داخلی باشه، باید از نرم افزارهای داخلی استفاده بکنی و گرنه نرم افزارهای زیادی وجود دارد مثلا قابلیت طراحی اتصالات در نرم افزار Staad pro وجود دارد.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس نوع کلیکشو می شه یه کمی توضیح بدهی .

بله ، چیز خاص و مشکلی نیست. فقط وقتی روی اندازه ای که میخوای از بقیه جدا بشه کلیک میکنی دیگه دکمه ی موس رو رها نکن ئ در همون حالت بکش ( یه مقدار باید سریع اینکار رو انجام بدی یه جورایی همزمان با حرکت موس باید کلیک کنی و بکشی ) مثل Drag Drop تو ویندوز

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

مهندس جان منظورم این بود که بصورت پیش فرض به اون صورت نصب میشه و خودش تو اون حالت قرار داره که میشه با کشیدن یکی از اندازه ها اونو از بقیه جدا کرد که متاسفانه در مورد من این تنظیم به نحوی از کار افتاده و نمیتونم دوباره فعالش کنم.

با تشکر زیبائی

سلام به همه دوستان

1بار teklaرو unistalکن دوباره نصب کن حل می شه

لینک ارسال

محمد    13

اعضا عادی

سلام خدمت همه دوستان

چند وقتی در مسافرت بودم و از بحث ها عقب افادم. انشااله بتونم دوباره در کنار شما باشم

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

دوستان سایتی رو میشناسید که فایل PDF اموزش تکلا رو بشه از اون دانلود کرد البته به غیر از سایت TEKLA.COM اکه خود دوستان هم فایلی داشته باشند امکانش هست در اختیار بقیه قرار بدهند؟

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

محمد جان شما کدام بخش از اموزش تکلا را مدنظر دارید آیا بیشتر هدف اموزش شما آشنایی با منوها و دستورات تکلاست یااینکه آموزش تکلا را بصورت گام به گام و بصورت پروژه ایی می پسندید

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

فایلهای PDF تکلا همان منوآلهایی هستند که خود کمپانی تکلا منتشر می کنند و با Help نرم افزار منطبق هستند. دسترسی به آنها نیز کار سختی نیست و با جستجو در گوگل پیدا می شوند. خیلی از آنها را من دارم، اما از آنجا که خود من هم آنها را از اینترنت گرفته ام، آپلود مجدد آنها را جایز نمی بینم. واقعیت الآن هم یادم رفته که از کچاها گرفتم تا بتونم لینک دانلودشونو بذارم. دوستانی که تمایل به داشتن آنها دارند، از طریق ایمیل با من مکاتبه کنند تا برایشان ایمیل کنم.

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

من دوست دارم مطالب بیشتری در مورد تکلا یلد بکیرم چون واقعا هر چه قدر هم تکلا یاد بگیری باز هم کم است . بیشتر دنبال مطالب در مورد ساخت custom component و نحوه ی ساخت layout ها و طرز استفاده از آنها میباشم چون در این زمینه ها بیشتر مشکل دارم. دوستان از راهنماییتون واقعا سپاسگذارم

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

layout چیست؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

فکر کنم منظور محمد از layout همان template های تکلاست؟

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

بله مهندس منظورم همان template ها بود

لینک ارسال

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...