رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
aramiss

مدل سازی در کدام محیط را می پسندید Rendered یا Wire frame؟

ارسال های توصیه شده

aramiss    28

مدیران تالار

در این تاپیک به مزایا و معایب محیط های rendered و wire frame می پردازیم تا با بحث و تبادل نظر در این خصوص بتوانیم به یک جمع بندی برای انتخاب بهترین محیط برای مدل سازی برسیم

چرا تکلا محیط wire frame را از حالت پیش فرض از ورژن 17 به بعد حذف کرد ؟آیا پاسخ این سوال را می دانید؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

izadpanah    45

مدیرکل

به نظر من در ورژنهای قبلی، مدلسازی در حالت wireframe برای انتخاب نقاط و ... یک ضرورت بود. اما در ورژنهای جدید روی این موضوع کار بیشتری شده و تکلا سعی کرده snap هاشو در محیط rendered قوی تر کنه. برای همین حذفش کرده. حتی اگه به آموزشهای جدید تکلا توجه کنید، آموزشها در همین محیطیه که نوشتنش یه کمی سخته.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

راستش من از نسخه ی 13 یادمه که با تکلا کار کردم ( قبلش هم وجود داشت اما بدلیل ناآشنایی کامل ، با اتوکد کار میکردم ) و از همون موقع هم هرگز از Wire Frame استفاده نکردم و ضعفی هم در انتخابها و Snap ها ندیدم ! و به قدری با محیط Wire Frame نا آشنا هستم که اصلاً نمیتونم داخل اون محیط کار کنم ! چون بنظرم تمام جذابیت تکلا در 3 بعدی بودنش هست ، وقتی که Wire Farme فعال میشه گرچه 3 بعدیه اما کاملاً بی روح و بی جذابیته و برای من خیلی خسته کنندست و باید اعتراف کنم اصلاً متوجه نمیشم که دارم چیکار میکنم ! حتی المانها رو گم میکنم ، اما در نمای رندر شده همه چی مرتبه و همه چی با رنگاهی خودش سرجاشه و حس خسته کننده ای هم نداره.

نظر شخصی من بود.

لینک ارسال

رضا زاهدی    19

مدیران تالار

خوب کاملا مشخص هستش که تکلا با این حرکت داره به آن دسته از نرم افزار هایی می ره که به اصطلاح خارجیا یوزر فرند هستن به عبارتی محیط ساده ای دارن و برای مدل سازی نیازی نباشه دنبال همه چیز بگردی ! من اصلا دیگه کار تو محیط wire frame رو پیشنهاد نمی کنم محیط رندر بهترین گزینه برای مدل سازی تو رندر می تونین همزمان بیش از 6 ویو مختلف رو از پارت مورد نظر دید اما تو وایر فریم امکانش نیست ، کلا نرم افزار تکلا قدیم از نظر شکل و قیافه مثل اتوکد بوده که به خوبی تونسته به اینجا برسه ، حالا تغییراتی که تو ورژن 18 به بعد که رخ می ده رو اگر ببینید ، ابزار هایی که جهت سهولت مدل سازی در محیط سه بعدی به وجود آمده اند ، دیگر سراغ محیط خسته کننده wire frame نخواهید رفت.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

من با نظر مجید در این خصوص که امکان کار در محیط سه بعدی wire frame سخت و بعضا امکان پذیر نیست موافقم و اگر قرار باشد مدل سازی در محیط سه بعدی صورت بگیرد همان محیط Rendered مناسب است ولی در نماها و سکشن ها ی دو بعدی بسیار راحت و سریع می باشد

ضریب خطادر در محیط wire frame (سیمی) کمتر است و عمل بازبینی در آن سریعتر صورت می گیرد چون سرعت تکلا در این محیط بیشتر البته خوشحال خواهیم شد نظر مهندس ایزدپناه هم در این خصوص بشنویم

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

من با نظر مجید در این خصوص که امکان کار در محیط سه بعدی wire frame سخت و بعضا امکان پذیر نیست موافقم و اگر قرار باشد مدل سازی در محیط سه بعدی صورت بگیرد همان محیط Rendered مناسب است ولی در نماها و سکشن ها ی دو بعدی بسیار راحت و سریع می باشد

ضریب خطادر در محیط wire frame (سیمی) کمتر است و عمل بازبینی در آن سریعتر صورت می گیرد چون سرعت تکلا در این محیط بیشتر البته خوشحال خواهیم شد نظر مهندس ایزدپناه هم در این خصوص بشنویم

البته مهندس این به سرعت تکلا بر نمیگرده ، برای نرم افزار تفاوتی نمیکنه ، باید قدرت پردازشی سیستمی که باهاش کار انجام میدید رو در نظر بگیرید ، اگه کامپیوتر شما به اندازه ی کافی قدرتمند باشه هیچ تفاوتی در سرعت رندر با سیمی وجود نداره. اما از نظر منترل منتظر نظر مهندس ایزدپناه هستیم چون من در این رابطه نمیتونم نظری بدم و در این محیط کار نکردم.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

البته منظور از سرعت تکلا این است که قدرت پردازش در این محیط سریعتر صورت می گیرد البته مطمئنا این قدرت پردازش به فاکتورهایی از جمله cpu ram گرافیک , ... بستگی داره ولی در شرایط یکسان در محیط سیمی سریعتر است و این تفاوت سرعت در پروژه های حجیم و سنگین قابل حس است

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...