رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
aramiss

ضعف های تکلا

ارسال های توصیه شده

aramiss    28

مدیران تالار

در این تاپیک به ضعف ها تکلا می پردازیم برای شروع من یکی از ضعفهای تکلا را برای دوستان یاداوری می کنم امیدوارم برداشتم درست بوده باشد در غیر اینصورت دوستان فرمایش بنده را اصلاح نمایند

شما نمی توانید با استفاده از snap ها نقطه تقاطع عمود گذرنده بر خط یا المان مورب را انتخاب کنید مگر اینکه از خطوط کمکی و یا نقاط کمکی استفاده نمائید و این مقداری از سرعت مدل سازی شما می کاهد مثلا فرض نمائید دستور contuor plate را اجرا کردید و بر نقطه A به عنوان نقطه مبدا کلیک کنید و نقطه بعدی شما نقطه B خواهد بود همانطور که می بینید بدون استفاده از خط کمکی یا (استفاده از نقاط کمکی) امکان ربایش نقطه تقاطع عمود گذزنده بر خط که همان نقطه B می وجود ندارد

attachment.php?aid=347

7.JPG.4e4fdc2aa03f66bd052fd7b83af75a4e.JPG

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

زیبائی    22

مدیران تالار

در این تاپیک به ضعف ها تلا می پردازیم برای شروع من یکی از ضعفهای تکلا را برای دوستان یاداوری می کنم امیدوارم برداشتم درست بوده باشد در غیر اینصورت دوستان فرمایش بنده را اصلاح نمایند

شما نمی توانید با استفاده از snap ها نقطه تقاطع عمود گذرنده بر خط یا المان مورب را انتخاب کنید مگر اینکه از خطوط کمکی و یا نقاط کمکی استفاده نمائید و این مقداری از سرعت مدل سازی شما می کاهد مثلا فرض نمائید دستور contuor plate را اجرا کردید و بر نقطه A به عنوان نقطه مبدا کلیک کنید و نقطه بعدی شما نقطه B خواهد بود همانطور که می بینید بدون استفاده از خط کمکی یا (استفاده از نقاط کمکی) امکان ربایش نقطه تقاطع عمود گذزنده بر خط که همان نقطه B می وجود ندارد

attachment.php?aid=347

مهندس با روشن کردن Ortho و Nearest Point میتونید به رسم دلخواهتون برسید.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

شاید درست منظورم و نرسونده باشم وقتی خط کمکی را حذف می نمائیم نقطه B را چگونه ربایش نمائیم مهندس مجید روش پیشنهادی شما ممکن است ولی دقیق به نظر نمی رسد

attachment.php?aid=349

77.JPG.3b6dd2105c8f860be2d4802df2eadd8c.JPG

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

شاید درست منظورم و نرسونده باشم وقتی خط کمکی را حذف می نمائیم نقطه B را چگونه ربایش نمائیم مهندس مجید روش پیشنهادی شما ممکن است ولی دقیق به نظر نمی رسد

attachment.php?aid=349

مهندس جان روش ذکر شده دقیق میباشد. زمانیکه شما از نقطه ای به خط مورد نظر ( با هر زاویه ای ) نزدیکه میشوید ، در صورتیکه Nearest Points و Ortho فعال باشند ، به محض نزدیک شدن به نقطه ی عمود ، علامت گونیا زده شده ربایش فعال و موس روی 90 درجه قفل میشود و شما همان نزدیکترین نقطه را انتخاب بفرمایید حتی اگر موس شما ه دقیقاً روی خط عمود نباشد اما نقطه ی انتخاب شده همان نقطه ی مورد نظر است و حتی حدودی هم نیست. دقیقاً همان نقطه ی دلخواه شماست !

در تصویر زیر کاملاً مشخص است.

35667026433855936920.jpg

لینک ارسال

رضا زاهدی    19

مدیران تالار

اوایل که شروع کار با تکلا کردم چونکه قبلاش با نرم افزار هایی مثل سالیدورکس وکتیا کار کرده بودم ، احساس می کرد این نرم افزار خیلی ضعف داره و یوزر فرند نیستش ، ترجیح می دادم با همون سالید کار کنم ، یکم که زمان گذشت و من 2سال از تکلا فاصله گرفتم تا اینکه دوباره تقدیر ما رو به سمت این نرم افزار آورد :D بعد اینکه یکم حرفه ای شدیم متوجه شدم اون کمبود ها میشه بر طرف بشه ، به عنوان مثال تو سالید و کتیا دو تا پارت که نزدیک هم باشند را می توان با انتخاب پارت اول ،به پارت دوم رساندنکه بعدا متوجه شدم تکلا هم از این قبیل قابلیت هاداره و باید پلاگین هاشو داشته باشی پلاگین tekla extend به دین منظوره فکر کنم یک تاپیک جدا گانه داشتیم به معرفی پلا گین ها و لینک دانلودشون بپردازیم خوب باشه ،...تو موردی هم که ارامیس گفت من اوایل خیلی در گیرش بودم چون نفطه یابی تو سالید خیلی ساده تر و سریع تر انجام میشد و یکم سردرگم شده بودم به نظرم یکم مشکل داره.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

attachment.php?aid=349

مهندس جان روش ذکر شده دقیق میباشد. زمانیکه شما از نقطه ای به خط مورد نظر ( با هر زاویه ای ) نزدیکه میشوید ، در صورتیکه Nearest Points و Ortho فعال باشند ، به محض نزدیک شدن به نقطه ی عمود ، علامت گونیا زده شده ربایش فعال و موس روی 90 درجه قفل میشود و شما همان نزدیکترین نقطه را انتخاب بفرمایید حتی اگر موس شما ه دقیقاً روی خط عمود نباشد اما نقطه ی انتخاب شده همان نقطه ی مورد نظر است و حتی حدودی هم نیست. دقیقاً همان نقطه ی دلخواه شماست !

35667026433855936920.jpg

با سپاس از راهنماییتان

مهندس از آنجا که بنا بر عادت از محیط wire frame برای مدل سازی استفاده می کنم امکان استفاده از این روش در آن محیط ممکن نیست

به نظر میرسد درمحیط randered علامت قائمه در نمای پلان (نما از بالا) فقط ظاهر می گردد در نمای سکشن (بغل) امکان این روش موجود نیست زیرا علامت قائمه ظاهر نمی گردد

در ادامه خوب است یک بحث و تبادل نظر در مورد اینکه کدام محیط render یا wire frame برای مدل سازی مناسب تر است را ایجاد نمائیم

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

attachment.php?aid=349

35667026433855936920.jpg

با سپاس از راهنماییتان

مهندس از آنجا که بنا بر عادت از محیط wire frame برای مدل سازی استفاده می کنم امکان استفاده از این روش در آن محیط ممکن نیست

به نظر میرسد درمحیط randered علامت قائمه در نمای پلان (نما از بالا) فقط ظاهر می گردد در نمای سکشن (بغل) امکان این روش موجود نیست زیرا علامت قائمه ظاهر نمی گردد

در ادامه خوب است یک بحث و تبادل نظر در مورد اینکه کدام محیط render یا wire frame برای مدل سازی مناسب تر است را ایجاد نمائیم

اتفاقاً موضوع جالبیه ، اما عکسی که گذاشتم در پلان نیست و یکی از ویو ها هستش ، از بالا دیده نشده و قائم هست. به هر تقدیر من در هر جایی چه پلان چه نما ازین روش استفاده میکنم اما ازانجایی که تابحال از حالت Wire Frame استفاده نکردم اطلاعی ازینکه اون حالت چه مزایا و چه معایبی داره ندارم !

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

مهندس وقتی view از قطعه مورد نظر خود می گیرید در آن محیط امکان قائم وجود دارد ولی view گرفتن خود زمانی از شما می گیرد لذا در نمای بغل بهترین راه حل استفاده از ابزار کمکی خط است و از نظر من این یک ضعف است

در پست های بعدی به ضعف های دیگر تکلا اشاراتی خواهیم کرد

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس وقتی view از قطعه مورد نظر خود می گیرید در آن محیط امکان قائم وجود دارد ولی view گرفتن خود زمانی از شما می گیرد لذا در نمای بغل بهترین راه حل استفاده از ابزار کمکی خط است و از نظر من این یک ضعف است

در پست های بعدی به ضعف های دیگر تکلا اشاراتی خواهیم کرد

مهندس تا جایی که قابل تشخیص هستش در عکسی که شما ضمیمه فرمودید ، اتصال شما هم در ویو قرار دارد ! یا من اشتباه میکنم ؟

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

عکس های من اکثرا در محیط wire farme و در نمای grid از بغل می باشد البته درحالت پیش فرض view ها هم (4 نما) امکان علامت قائم در view front یا back حاصل نمی گردد اما نمای top امکان قائم وجود دارد

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

عکس های من اکثرا در محیط wire farme و در نمای grid از بغل می باشد البته درحالت پیش فرض view ها هم (4 نما) امکان علامت قائم در view front یا back حاصل نمی گردد اما نمای top امکان قائم وجود دارد

مهندس کاملاً حق با شماست ، متاسفانه من چنتا زاویه ی کامل رو امتحان کرده بودم ( زاویه های بدون دقیقه و ثانیه ) که حالا به هر ترتیب دقیقاً Snap برای Nearest Points روی محل تلاقی قفل میشد و جواب میداد ! عجیبه که برای 3-4 تا زاویه که بررسی کردم نتیجه یکی بود !

اصلاح میکنم ، بنده روشی برای تمام زوایا به ذهنم نمیرسه ، شاید تنها راه استفاده از نقاط کمکی باشه !

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس زیبایی من با روش شما این کار را انجام دادم. اما وقتی که خط دوم را ترسیم می کنیم، نقطه کاری آن دقیقا منطبق روی خط اول قرار نمی گیرد.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس زیبایی من با روش شما این کار را انجام دادم. اما وقتی که خط دوم را ترسیم می کنیم، نقطه کاری آن دقیقا منطبق روی خط اول قرار نمی گیرد.

بله در یک پست قبل از پست شما اشاره کردم که روش من به طریق عجیبی !!! روی چنتا زاویه ای که من امتحان کردم جواب داد اما متاسفانه عمومیت نداره.

لینک ارسال

SokDoonia مهمان   

مهمان

SokDoonia مهمان
aramiss    28

مدیران تالار

همانطور که در تاپیکی در بخش تخصصی گفته شد تکلا بصورت پیش فرض در قابلیت مدل سازی رزوه در بولتها توانایی ندارد

و یکی از ضعف های دیگر تکلا می تواند ضعف در مورد مدل سازی اشکال منحنی شکل در فضای سه بعدی است

وهمنطور ضعف تکلا درموردstair ها است که به نسبت نرمافزارهایی همچون Bocad و steel pro از توانایی کمتری برخوردار است و زمان مدلسازی در تکلا بصورت دستی برای ترسیم stair های خاص افزایش می دهد در حالیکه این دونرم افزار قابلیت های زیادی را در این خصوص دارا می باشد

ابزارهای ترسیم در مورد اشکال منحنی شکل در فضای سه بعدی در تکلا به نسبت این دو نرم افزار وجود ندارد درنتیجه خیلی سخت یا غیرممکن است که بتوان یک شکل منحنی که هم در فضای xy و yz دارای انحنا باشد ترسیم نمود

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

تا آنجایی که من بررسی کردم یکی از ضعف های تکلا و شاید هم از بی سوادی اینجانب نسبت به این موضوع باشه بحثه مساحت رنگه

فرض نمائید می خواهید مساحت رنگ خور ستونهایتان را حساب کنید واز آنجا که ستون مجموعه ایی از ورق ها می باشد و می دانیم که هر ورق شامل 6وجه است لذا AREA که تکلا می دهد مساحت تمام این 6 وجه را با هم جمع و به ما می دهد لذا وجوه بیرونی ستون که رنگ می شود را نمی تواند تشخیص دهد یا روشی به نظر نمی رسد وجود داشته باشد که بتواند وجوه ایی که با هم منطبق است و از دید رنگ پنهان است کم کند شما دوستان چه فکر می کنید در این خصوص؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

آرامیس جان خاطرم هست که تاپیکی در مورد محاسبه سطح رنگ ایجاد شد. نمی توان این مورد را ضعف نامید چونکه هر چی فکر کردم، به نظر آمد که نوشتن چنین الگوریتمی که تداخل پلیتها و روی هم قرار گرفتن آنرا تشخیص دهد، بسیار سخت است. تفکر و اندیشه انسانی را نمی توان با کامپیوتر جایگزین کرد. اما من فکر می کنم اگر سطح ستونهای باکس را از ریپورتهای تکلا برداشت کنیم و به دو تقسیم کنیم، به سطح رنگ واقعی مورد نیاز نزدیک می شویم. اما در مورد ستونهای H دیگری نیازی به تقسیم بر 2 نیست.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

بله روال همین است که برای ستونهای باکس تقسیم بر دو کرد ولی همانطورد که می دانید این مقدار تقریبی است و از لحاظ علمی غیرقابل استناد می باشد حال این را در نظر بگیرید مدل ما منحنی و یا غیر منظم و پیچیده باشد آن موقع چه باید کرد به نظر من یک ضعف است

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

یه مشکلی که تکلا داره اینکه زمانیکه لانه زبوری می سازیم و پلیت تودلی رو مدل میکنیم تکلا این دو پروفیل را کلش تشخصی میده در صورتیکه اصلا با هم کلش ندارند.

یه ضعف دیگه هم که داره اینکه زمانیکه یک پروفیل دایره ای می کشیم در نقشه نمیشود نمایی از سطح گسترده شکل ایجاد کرد البته در نرم افزارهایی مثل سالید و کتیا این کا رو میشه بادقت بالایی انجام داد

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

کلا یکی از ضعف های تکلا - تو در تو بودن منو ها هستش - از یه نرافزار با این قدرت و سابقه بعید هستش که پیچیدگی رو رفع نکرده باشه منظورم بخش نقشه گیری هستش بیشتر.

کلا تکلا اسیر( net. )شده توی ویندوز. اگر با ابزار های ویندوز این نرمافزار رو نمینوشتن خیلی خیلی بهتر عمل میکرد .

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...