رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
izadpanah

رفع اشکال - پرسشها و پاسخها(بخش دوم)

ارسال های توصیه شده

izadpanah    45

مدیرکل

جهتهای x,y قسمت chamfer مستقل از محورهای مختصات هستند و ارتباطی به جهت محورهای مختصات ندارند.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

izadpanah    45

مدیرکل

محمد نوشته هر دستوری، من تا جاییکه خاطرم هست، فقط در تیرهای خمیده و تنظیمات کره، این Number of segment را دیده ام. در ادامه تکمیل صحبتهای مهندس مجید، باید بگ که دایره در حقیقت یک n ضلعی است که هر چه n بزرگتر باشد، به دایره نزدیک تر می شود. عدد وارد شده برای Number of segment همان n است.

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

با عرض معضرت خدمت مدیران سایت -- سوالم رو اشنباهی جای دیگه گذاشته بودم -- اینجا میذارمش

ممنون از پاسخ - اما برای روشن تر شدن سوالم -- توی اتوکد من مثال میزنم که توی شکل زیر معلوم هستش --یجور قابلیت مثل Tracing در اتوکد برای رسم محل تقاطع دوخط بدون ایجاد هیچ راستایی توسط کاربر

izpoxqsttz9hwtqt8tud.jpg

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

آرمین جان آگه منظورت مشخص کردن محل تقاطع دو خط هستش میتونی از POINT استفاده کنی

ADD POINT/AT INTERSECTION/OF TWO LINE

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

با عرض معضرت خدمت مدیران سایت -- سوالم رو اشنباهی جای دیگه گذاشته بودم -- اینجا میذارمش

ممنون از پاسخ - اما برای روشن تر شدن سوالم -- توی اتوکد من مثال میزنم که توی شکل زیر معلوم هستش --یجور قابلیت مثل Tracing در اتوکد برای رسم محل تقاطع دوخط بدون ایجاد هیچ راستایی توسط کاربر

izpoxqsttz9hwtqt8tud.jpg

من متوجه منظورت شدم و میدونم دقیقاً چی میخوای اما همچین قابلیتی رو من ندیدم در تکلا ! شایدم هست و من بی اطلاعم !

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

با سلام

آیا میشود رنگ پس زمینه محیط نرمافزار را از آبی-سفید به مثلا مشکی -خاکستری تبدیل کرد؟

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

با سلام

آیا میشود رنگ پس زمینه محیط نرمافزار را از آبی-سفید به مثلا مشکی -خاکستری تبدیل کرد؟

بله امکانش هست که هر رنگی که دلتون میخواد رو به پس زمینه بدید. باید ترکیب رنگ RGB رو بلد باشید یا اینکه از سایتهای زیادی که شماره ی رنگهای RGB رو درون جدول دارن ، یاداشت کنید یا اینکه از یه نرم افزار کوچولوی کمکی که برای همین منظور طراحی شده کمک بگیرید.

باید مقادیری رو که میخواید از طریق منوی :

Advanced Options > Model View > XS_BACKGROUND_COLOR1 تا COLOR4 رو وارد کنید و یکبار نرم افزار رو بسته و باز کنید.

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

سلام دوستان من ورژن 18 تکلا رو نصب کردم ولی منوها و کلن رنگ تمام قسمت های این ورژن کمرنگ تر از ورژن های قبلی هستش که دارم. شما هم به این مورد بخورد کردید یا مشکل از DVD بوده که نصب کردم؟

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

سلام دوستان من ورژن 18 تکلا رو نصب کردم ولی منوها و کلن رنگ تمام قسمت های این ورژن کمرنگ تر از ورژن های قبلی هستش که دارم. شما هم به این مورد بخورد کردید یا مشکل از DVD بوده که نصب کردم؟

محمد جان اگر اون فیلم آموزشی که آپلود کردم در قسمت آموزش گام به گام مدلینگ رو دیده باشی تمام رنگها به صورت پیش فرض هستش. اگر رنگهای شما به غیر از این هست یه جای کار میلنگه

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

محمد جان اگر اون فیلم آموزشی که آپلود کردم در قسمت آموزش گام به گام مدلینگ رو دیده باشی تمام رنگها به صورت پیش فرض هستش. اگر رنگهای شما به غیر از این هست یه جای کار میلنگه

مهنس الان رنگ منوها کدر هستش ولی ورژن های قبلی که دارم اینجوری نیستن تازه دام فیلو رو دانلود میکنم هنوز ندیدمش

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

فکر نکنم اشکال از نحوه نصب باشد. شاید تنظیمات مونیتور تاثیر گذاشته باشد.

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

من توو ورژن 16 موقعی که روی قطعات کیک میکنم mini toolbars فعال نمیشه دلیلش چیه؟ البته قبل از این از منوی tools تیک mini toolbars رو هم زده ام اما بازم یا موقعی که روی قطعات کلیک میکنم فعال نمیشه و یا فقط برای کاستوم کامپوننت و پلیت فعال میشه قضیه چیه گیج شدم؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

در مورد مینی تولبارز توضیحاتی در لینک زیر داده شده است:

http://forum.shopdrawings.ir/showthread.php?tid=1283

مطالعه نمایید و در صورتیکه مشکل حل نشد، در همان تاپیک مطرح نمایید.

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

سلام

من دارم پروژه فولادی جلد دوم رو انجام میدم ... اما متاسفانه در ترسیم رمپ دوم پله ها با یه آفست حدود ا 10 سانتی. از نقطه شماره یک ترسیم که با کمک کامپوننت stair s71 ایجاد میشه خطای کار دارم ..نمیدونم مشکل کار از کجاس !! واسه همین رمپ دومیه مقدار بالای ستون پاگرد میوفته ...آیا قسمتی از تنظیمات کامپوننت دچار مشکل هست ؟

capturpxp.jpg

http://uplod.ir/m9x9iuh45l3b/Steel_Structure_(5_Story).rar.htm

لینک ارسال

Saeed Aslani    23

مدیران تالار

نحوه برطرف سازی ارور موجود درشکل زیر در ساخت نقشه های همانند سازی

این مشکل زمانی پیش میاد که از خاصیت کلون نقشه (همانند سازی) از نقشه های موجود در مدل های دیگر استفاده کنیم .

attachment.php?aid=591

attachment.php?aid=592

راه حل

---------------------------------

باید یکی از از نقشه ها رو در لیست انتخاب کرده و گزینه تاییدی وجو ندارد ودر همان حالت پنجره Drawing template را نمیبندیم و در پنجره clone drawing گزینه clone selected را میزنیم .

1.jpg.fb400b7c079a7c4669f46872c17df684.jpg

2.jpg.4f948340f50c86e964b17575b8ca0a9e.jpg

لینک ارسال

Saeed Aslani    23

مدیران تالار

بعد از اجرای دستور view > create drawing view > of part in drawing > 3d view در ویرایش نقشه ها طبعا باید نمای سه بعدی از قطعه مورد نظر ساخته شود اما نما بصورت front ساخته میشود . راه حل مشکل چیست ؟

لینک ارسال

dizgaran    3

اعضا عادی

نمیدونم تا حالا براتون پیش اومده وقتی نمای یک گرید لاین رو اجرا می کنید بخواهید دید طرف دیگر این ویو رو ببینید و از سمت مخالف نمای پیش فرض به مدل نگاه کنید برای چرخش 180 درجه ای چکار میشه کرد ؟

و همچنین چطور میشه فقط نمای اون گرید لاین رو مشاهده کرد بدون اینکه اجزای دیگر نما ها هم در اون دیده بشن البته در حالت عادی نه استفاده از show only selected.

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

سعید جان منظور شما را متوجه نشدم. شما می خواهید نمای سه بعدی قطعه در نقشه آورده شود. درست است؟

برای اینکار روی نقشه دبل کلیلک کنید تا drawing property باز شود. سپس وارد پنجره view شود و در همان تب اصلی، 3D view را از طرق کرکره ای مربوطه on نمایید.

لینک ارسال

Saeed Aslani    23

مدیران تالار

مهندس جان منظورم نحوه استفاده از دستور زیر میباشد .

بعد از انجام این دستور view جدید ایجاد شده بصورت سه بعدی نیست

attachment.php?aid=598

3d.jpg.ad6df703e2c2960607d6199946d3d770.jpg

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

من تا بحال از این قابلیت استفاده نکرده بودم. به نظرم اومد که تکلا برای هر چهار پنچ تا ویو یه چیز یکسان می دهد. البته بررسی من برای یک ستون با پروفیل استاندارد بود.

معمولا در نقشه های اسمبلی این قابلیت استفاده نمی شود. اگر هم بخواهیم نقشه سینگل را در نقشه اسمبای وارد کنیم، فقط نمای دو بعدی را وارد می کنیم. نهایتا می توانیم برای تفهیم بیشتر، در نقشه قطعه زنی، نمای سه بعدی را نیز روشن نماییم

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

سوال دوست عزیز dizgaran نیز خیلی جالبه. من تلاشهای زیادی کرده ام تا بتوانم راهی برای تغییر جهت دید بیابم. اما سعی هایم بی ثمر بوده استو بعضی وقتها در تکلا ذهن به روشهای متعارفی معمول می شود، در حالیکه راه حل ساده تر از آن چیزی است که می پنداریم. نهایتا من در چنین مواردی، به این نتیجه رسیدم که نمای دستی و بصورت برعکس ایجاد کنم.

اما در مورد سوال دوم، کافیست عمق دید را کم کنید.

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

سلام خدمت دوستان عزیز -- خسته نباشین

آخییییییییییییی بالاخره سایت دیگه فکر کنم کار میکنه -- دلم باز شد :-) فدای همگی

یک سوال برام پیش اومد برام درباره نامبرینگ گفتم اینجا بگم -

پلان تمرین مهندس زیبایی در تاپیک مدل سازی پیشرفته رو ملاحضه میفرمایید

6ctne0hjidmsluzf2d47_thumb.jpg

در تصویر بالا فقط assembly numbers قابل رویت هستش -- که کل بیس پلیت و سخت کننده ها با نام BPL1 هستش و ستون همC

برای امتحان 3 تا ورق در پایین رسم کرده بودم

که با اسمبلی نامبر های pl/3 pl/7 pl/7 منایان هستن. برام جای سوال هستش چرا شماره های 3 و 7 نمایان شدن روی این قطعه ها --البته میدونم چرا دوبار 7 نوشته شده

(ضمنا همین قطعات تو کل فایل هستن)

ممنونم

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

نمیدونم تا حالا براتون پیش اومده وقتی نمای یک گرید لاین رو اجرا می کنید بخواهید دید طرف دیگر این ویو رو ببینید و از سمت مخالف نمای پیش فرض به مدل نگاه کنید برای چرخش 180 درجه ای چکار میشه کرد ؟

و همچنین چطور میشه فقط نمای اون گرید لاین رو مشاهده کرد بدون اینکه اجزای دیگر نما ها هم در اون دیده بشن البته در حالت عادی نه استفاده از show only selected.

از micro استفاده کن... 180درجه

مورد دوم خوب متوجه نشدم منظورتونو.. با تغییر عمق دید می تونین دیگه

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

دوستان پست 39 از قلم افتاد :)

لطفا یه راهنمایی در این خصوص بکنید

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...