رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
izadpanah

رفع اشکال - پرسشها و پاسخها(بخش دوم)

ارسال های توصیه شده

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

داخل قسمت نامبرینگ 4گزینه وجود داره دوستان نحوه استفاده از اونها در چه زمانهایی هستش اگه امکانش هست نظراتونو بگید در این موضوع بیشتر صحبت کنیم

DRAWING ISSUE

STANDARD

STICK MODELING

REVISION

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

دوستان من نحوه نامبرینگ رو می نویسم اگه کم و کاستی هست شما تکمیل کنید

زمانیکه مدل سازی تمام میشود تیک reumber all رو میزنیم و سپس مدل رو شماره گذاری میشود اگه بعد از شماره گذاری و نقشه گیری قسمتی از سازه تغییراتی داده شده باشد از گزینه DRAWING ISSUE استفاده میکنیم

دوستان اگه امکانش هست این لحث رو تکمیل کنید خیلی ممنون

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

با توجه به اینکه نامبرینگ در تاپیک جداگانه ای به تفصیل بحث نشده است، لازم دانستم این موضوع را به تاپیک زیر منتقل کنم تا در مورد آن بیشتر بحث شود:

http://forum.shopdrawings.ir/showthread.php?tid=2838

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

دوستان من تو 1کارخونه کار میکنم مجبورم که نرم افزار مکانیکی یاد بگیرم شما پیشنهاد میکنید کتیا کار کنم یا سالیدورکز؟

لینک ارسال

samadi    8

اعضا عادی

با سلام

خیلی وقته تالار خابه یه سوال دارم از خدمت دوستان من چند وفتیه به یه مشکلی برخوردم ممنون میشم راهنمایی کنید . من جدیداً تیر ورق ها رو که به صورت جز به جز ترسیم می کنم با زوم کردن متوجه میشم یه فاصله چند دهم میلیمتری بین بال و جانم هست در واقع انگار که درست اسنپ انجام نشده باشه در مورد خطوط کمک هم همینطوره انتهای خطوطمو بعد زوم کردن متوجه شدم به هم متصل نیست درواقع من از ابزار اسنپ استفاده کردم ولی انگار اسنپ درست انجام نمی شه کسی تا الان به همچین مشکلی بر خورد کرده ؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم خیلی تو دقیق بدون کارم حساسم می دونم این مقادیر زیاد ملموس نیست اما وقتی ما درست اسنپ کرده باشیم نباید هیچ فاصله ای باشه یعنی باید به صفر برسیم .

من یه سوله دارم مدل می کنم تو رفتر هاش به شدت دچار مشکل شدم به طوری که محل قرار گیری استیفتر های اتصالم در حد میلی متر تغییر می کنه .

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس صمدی من بر این باورم که سایت دچار خوابیدگی نشده است. این سایت یک سایت تخصصی است و مگر چند نفر کاربر تکلا در ایران وجود دارد؟ من فکر نمی کنم بیشتر از 3000 نفر باشند. طبق برآوردی که من داشتم، تقریبا 1500 نفر عضو واقعی در سایت ثبت نام کرده اند و 3 4 عضو جدید نیز در هر هفته به اعضا اضافه می شود. هر عضو جدیدی معمولا دو سه روز اول ثبت نام حضور مداوم در سایت دارد، مطالب را مطالعه می کند و تقریبا همه چیز زا یاد می گیرد. سایت به حد اشباع رسیده و فکر کنم حرف و حدیثی باقی نمانده باشد.

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

اما در خصوص اشکال اسنپها:

1- تداخل یکی دو میلیمتری در اسکلت فلزی که به قول دوستی تلرانس گام آهو دارد، مشکل ساز نیست.

2- بهتر است از تیر ورق ساخته شده، نقشه تهیه کنید. اگر تداخل در نقشه ها مشهود نبود، امکان آن وجود دارد که تداخل مشاهده شده، چشمی باشد و ناشی از کارت گرافیک سیستم باشد.

3- اگر تداخل در نقشه ها نیز مشهود باشد، هر چند که خیلی کمتر از گام آهوست، اما من هم توصیه می کنم که راهی برای رفع آن بیابیم.

4- من تاکنون با چنین مشکلی مواجه نشده ام. اما توصیه می کنم حالتها مختلف اسنپ را نیز امتحان کنید. خصوصا snap to nearest point را.

لینک ارسال

samadi    8

اعضا عادی

جسارت کردم استاد . بالاخره با خلاقیتی که از شما و سایر دوستان سراغ داریم آدم هر روز فکر می کنه که امروز یه مطلب جدید تر خواهید گذاشت

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس عزیز تو این چند روز، مشکل شما ذهن مرا درگیر کرده بود تا جایی که خودم نیز به این مشکل مواجه شدم. البته مشکل من ناشی از عدم زوم مناسب بود و به نظر من، زمانیکه زوم به خوبی انجام نشود ( به شرط آنکه حالات مختلف سلکت انتخاب شده باشد) چنین مشکلی حادث می شود.

آیا شما خودتان راهی برای این موضوع یافتید؟

اما در مورد نوشته دوم شما:

مهندس جان شما برای من عزیز هستید و من ارادت خاصی داریم قربان. از دو سال پیش شما را می شناسم و از طریق وبلاگم با شما آشنا شدم. وافعیت اینجاست که کفگیر به ته دیگ خورده و خلاقیت و انرژی بمیزان قابل توجهی تعدیل یافته است. فکر کنم انرژی دیگرا دوستان و همراهان من نیز به حد زیادی تعدیل یافته. خصوصا مهندس زیبایی عزیز. البته تا جایی که می دانم ایشان حسابی مشغول هستند، اما فکر کنم بحث انرژی در مورد ایشان و برخی دیگر از دوستان نیز صادق باشد.

خلاصه من دیگر ابتکار ندارم و شدیدا از پیشنهادات دوستان استقبال می کنم.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیزم.

جناب مهندس ایزدپناه به طور قطع اطلاع دارن که بنده هر روز به سایت سر میزنم ( چون ایشون توانایی دیدن IP و یا افرادی که هر روز به سایت میان رو دارن ) و کماکان با وجود تمام مشکلات و مشغولیاتی که وجود داره در خدمت عزیزان هستم.

حقیقت اینجاست که من به شخصه فرصت آموزش گام به گام رو ندارم اما اگر سوالی یا مطلبی مطرح بشه و در توانم باشه حتماً پاسخ خواهم داد.

موفق باشید.

لینک ارسال

samadi    8

اعضا عادی

با تشکر و عرض ادب مجدد

اولاً حقیقتش مهندس جان من هر کار کردم نشد که نشد یادتون باشه یه مطلبی گذاشتم در مورد زوم سریع در تکلا من با این قابلیت تونستم به حد خیلی زیادی رو یه نقطه زوم کنم مشکل من وقتی بیشتر به چشم میاد که بخام یه تیر یا ستون مورب البته از نوع تیر ورق رو به صورت دستی مدل کنیم . من کاری که می کنم در حقیقت میام در مورد سوله اول فایل مرتب شده رو در کد برای اکسپورت اماده می کنم بعد از ایمپورت در تکلا شروع به مدل سازی میکنم با المان تیر مدل رو ترسیم میکنم بعد با توجه به خطوط راهنما و نقاط کمکی و یا نقاط کلش بال و جان با استفاده از ابزراهای برش قسمت های اضافی رو برش می دم . بعد از برش وقتی زوم می کنم یه مقدار ناچیزی گپ بین قطعاتم می بینم . بررسی که کردم متوجه شدم هرچقدم درست اسنپ رو انجام می دم اما تو تکلا نقاطم دقیقا رو هم نمی افته مثلا خطوط کمکی ترسیم شده دو انتهاش حتی با اسنپ فوق دقیق هم به هم متصل نمیشه . من قبلاً به مدل سوله انجام داده بودم یادم نیست با 13 بود یا 16 بازش کردم این مشکل رو قبلاً ظاهرن نداشتم البته یه جاهایی اونم اونطوری بود اما نه انقد حاد ! تیر های قوسی که افتضاحه به نظرم میزان گپشون کاملاً مشخص میشه .

ثانیاً اگه دیر به دیر خدمتتون می رسم عذر می خام دلیلش اینکه درگیر ایجاد کسب و کارم که فرصت نمی کنم امیدوارم ببخشید ولی همیشه سر می زنم حتی اگه وارد سایت نشم

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

جناب صکدی ، این مطلبی که شما میفرمایید در عمل مشکلی نیست و از اونجایی که ما شاپ رو برای کارگاه و عمدتاً به صورت نقشه میفرستیم ، این فواصل اصلاً به حساب نمیاد. شما وقتی نقشه میگیرید دقیقاً همون ابعادی که طبق نقشه های سازه به شما داده شده را خواهید دید و اگر کسی هم بخواد مدل رو چک بکنه مطمئناً نمیاد گوشه ی بال به جان رو بقدری زوم بکنه تا بتونه یه گپ که حتی نمیشه با ابزار اندازه ، اون رو اندازه گرفت رو ببینه !

درسته از لحاظ ویژوال شما این مشکل رو میبینید اما وقتی نقشه میگیرید این مشکل وجود خارجی نداره !

اما اینکه دلیل این باگ چی هستش رو نمیدونم. خیلی از ما چون با اتوکد اخت شدیم و در اتوکد زوم با تکلا متفاوته ، بنظر این تولرانس خیلی ناراحت کنندست چون در اتوکد شما هرچقدر روی یک خط زوم کنید ضخامت یا پهنای اون زیاد نمیشه و همیشه یک خط با ضخامت یک پیکسل میبینید اما در تکلا اینطور نیست.

البته من این مشکلی که میفرمایید رو تا این اندازه حاد که شما فرمودین ندیدم تا بحال در هیچ نسخه ای ، امیدوارم منظورتون رو اشتبها متوجه نشده باشم.

به هرحال اگر از تصور میکنید که ممکنه در عمل باعث ایراد یا اشتباه بشه بهتون اطمینان میدم اون تولرانس اصلاً قابل مشاهده نیست.

لینک ارسال

samadi    8

اعضا عادی

ممنونم از ابراز لطف دوستان واقعاً اگه شد فردا شب نمونه این مورد رو می ذارم دقیقاً دوستان اگه فرصت داشتن بررسی کنن . بله درسته می فرمایید به نظر من هم تو کار نمیاد اما موقع چک کردن مدل احساس عدم دقتو رو منتقل می کنه .

لینک ارسال

m-o-h-s-e-n    0

اعضا عادی

در مورد اصلاح پروفیل های دوبل :

درود بر شما.برای تغییر مشخصات پروفیل دوبل میشه با دبل کلیک روی گزینه ایجاد مقاطع دوبل و سپس انتخاب هر دو مقطع دوبل دلخواه و ادیت مشخصات و مودیفای کردن ، هر دو پروفیل رو با هم ادیت کرد.با سپاس بابت مطالب بی نظیری که قرار دادید

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

سلام دوستان تو ورژن های 16 به قبل برای از بین بردن میخک های صورتی تو نقشه ها یه راه میانبر داره کسی میدونه راهش چیه؟ خودم میدونستم ولی یادم رفته

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

مهندس جانجانی سپاسگذارم

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

با سلام

خیلی وقته تالار خابه یه سوال دارم از خدمت دوستان من چند وفتیه به یه مشکلی برخوردم ممنون میشم راهنمایی کنید . من جدیداً تیر ورق ها رو که به صورت جز به جز ترسیم می کنم با زوم کردن متوجه میشم یه فاصله چند دهم میلیمتری بین بال و جانم هست در واقع انگار که درست اسنپ انجام نشده باشه در مورد خطوط کمک هم همینطوره انتهای خطوطمو بعد زوم کردن متوجه شدم به هم متصل نیست درواقع من از ابزار اسنپ استفاده کردم ولی انگار اسنپ درست انجام نمی شه کسی تا الان به همچین مشکلی بر خورد کرده ؟ اگه راهنمایی کنید ممنون میشم خیلی تو دقیق بدون کارم حساسم می دونم این مقادیر زیاد ملموس نیست اما وقتی ما درست اسنپ کرده باشیم نباید هیچ فاصله ای باشه یعنی باید به صفر برسیم .

من یه سوله دارم مدل می کنم تو رفتر هاش به شدت دچار مشکل شدم به طوری که محل قرار گیری استیفتر های اتصالم در حد میلی متر تغییر می کنه .

مشکلی نیست ...تو رفترها امکان داره بشه سعی کن خطاشو کم بکنی و از contour استفاده نکنی از beam و cut استفاده کن

سلام دوستان تو ورژن های 16 به قبل برای از بین بردن میخک های صورتی تو نقشه ها یه راه میانبر داره کسی میدونه راهش چیه؟ خودم میدونستم ولی یادم رفته

tools...micro..clouds

لینک ارسال

janjani    7

مدیران تالار

در اسنپ ها ما دو مدل مماس بر خط داریم که هر دو شبیه ساعت شنی می باشد، یکی مماس بر خط و دیگری نزدیک خط... من حدس میزنم شما هر دو را فعال کردیدطوری که فقط مماس بر خط را باید فعال میکردید.

لینک ارسال

janjani    7

مدیران تالار

چطوری میشه کات رب ، نیم یا دایره کامل زد؟ بدون استفاده از فرمان (Bolt)

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

یادم هست در جایی این بحث مطرح شده من دو روش زیر به نظرم می رسه:

1- ترسیم دایره و کات کردن با دستور polygon cut و انتخاب نقاط نزدیک بهم روی محیط دایره

2- مدلسازی Rod فرضی و برش با دستور cut with another part

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

من هم با روش دوم جناب ایزدپناه موافق هستم.

لینک ارسال

Saeed Aslani    23

مدیران تالار

یه راه دیگه اینکه کات بزنیم برای یکی از handle های کات از chamfer دایره ای شکل که در اون شعاع معرفی میشه استفاده کنیم برای کات ربع دایره خیلی جواب میده و دقیقم هست .

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

سلام دوستان - خسته نباشین.

سریع ترین راه برای آدرس دهی اسمبلی ها توی نقشه اسمبلی چیه ؟( که مکانش رو توی پلان تعیین کنه)

از تمپلت key plan استفاده کنیم؟

البته grid location جواب میده ولی تصویری نیست

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...