رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
izadpanah

رفع اشکال - پرسشها و پاسخها(بخش دوم)

ارسال های توصیه شده

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

من گاهی اوقات با یک مشکل مواجه میشم که واقعا عصابم رو خورد میکنه:@

گاهی اوقات علی رغم اینکه mini toolbar رو روشن میکنم بازم وقتی رو قطعات کلیک میکنم mini toolbar نمایش داده نمیشه! نمیدونم دلیلش چیه؟ چند بار مدل رو باز و بسته میکنم و mini toolbar خاموش و روشن میکنم بازم مشکل حل نمیشه ایا این مشکل جز باگ های نرم افزار هستش یا اینکه تنظیمات خاصی داره که من نمیدونم؟

موقع روشن بودن روی هیچ کدوم از دستورات ترسیمی فعال نمیشه.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

RoOozbeh    10

اعضا عادی

مهندس ایزد پناه در تاپیک ارجاع داده شده در این خصوص بحثی نشده تنها به عملکرد و طریقه فعال کردنش اشاره شده ..البته ما هم بهمین روال این آپشن رو فعال میکنیم اما بعضی اوقات بصورت باگ این آپشن عمل نمیکنه ...

----------------------------------

مهندس مهدوی شما رو چه ورژنی کار میکنی ؟

تو نسخه ای که من از نت گرفتم این مشکل وجود داره ..جالب اینجاس که هر وقت دلش بخواد فعال میشه !

نمیدونم شاید مشکل از فایل های برنامه یا رجیستری باشه..

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

دقیقا همینطور که تو میگی هر موقع دلش بخواد کار میکنه من با 16 کار میکنم نمیدونم دلیلش چیه دیگه کلافه شدم میخوام دیگه بیخیال 16 بشم و با 18 کارکنم به خاطر همین مشکل

دوستان من تا حالا با ورژن18 کار نکردم در نقشه گیری با ورژن 16 تفاوت داره یا نه؟ چون به خاطر مشکل فعال نشدن MINITOOLBAR میخوام از 18 استفاده کنم

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

اعتراف:

علیرغم کاربردی بودن مینی تولبارز من از آن استفاده اصلا نمی کنم. چرا که ورژن 14 این قابلیت را نداشت.

اما یادم هست که در یکی از تاپیکهای سایت به همین مشکل شما اشاره شده بود و به نتیجه ای هم نرسیدیم.

پس بهتر است منتظر پاسخ دیگر دوستان من جمله مهندس تجلی فر و مهندس زیبایی باشیم.

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

به نظرم برای رهایی از نسخه های باگ فری باید بهترین نسخه معرفی و شیر بشه ...نسخه ورژن 16 که بهمراه کتاب ارائه شده به نظر من مشکلی نداره

ولی هنوز نسخه 17 درون سی دی رو چک نکردم

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

دوستان من هم 16 نصب دارم هم 17 و هم 18

ورژن های 16 و 17 از cd خود کتاب هستش -- تاحالا هم هیچ مشکلی با mini نداشتم -- هر دو ورژن هم خوب کار میکنه - من امتحان کردم

البته بعضی وقتا توی 16 یهو میره اما یک بار غیر فعال و بعدش فعالش میکنم حسابی بعدا کار میکنه -- یه نکته بگم - در بعضی موارد هرچی کلیک میکنی رو ابجکتت مینی نمیاد - اما با چند بار تکرار همون انتخاب میادش - انتخاب کن و بعدا موس رو روی ابجکت نگه دار تکونش نده -- اگر هی نشد دیگه مجبوری فعال و غیر فعالش کنی تا بیاد

نمیدونم چرا اینطوری میشه×× الان میدونین چند ساله این مهدوی جان ما با این مینی مشکل دـره؟ -- من فکر میکردم مشکلش بر طرف شد -- نگو کوچ کرد به 18 مهندس ما به این علت - مهندس یهو برور رو 19 خبرشو واسه ما هم بیار دیگه - 18 چرا آخه!!

شاید ویندوز ما ها باهم فرق داره مشکل ایجاد میشه -- فکر کنم مهندس تجلیفر بدونن - ایشون برنامه نویش ماهری هم هستن

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

تکلا 16 رو پاک کردم به توصیه دوستان از رو سیدی کتاب نصبش کردم مشکل مینی تولبار حل شد . مشکل از سیدی بوده که قبلا نصب کرده بودم بالاخره نرم افزار قفل شکسته آدم رو به این بد بختی ها میکشونه:s

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

لطفاً برای استفاده ی بهینه از نرم افزار و امکاناتی که در نسخه ی 18.1 وجود داره " حتماً " از نسخه ی 18.1 استفاده کنید. بجز مینی تولبار امکانات جدیدی نظیر Modify وجود داره که در نسخ قبلی این امکان وجود نداشت و بسیار کاربردی هست.

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

سلام

برای مدلسازی مهاربندهای واگرا و یا هم گرا به چه صورت عمل میکنید ؟ از کدام کامپوننت ها استفاده میکنید ؟

لینک ارسال

Saeed Aslani    23

مدیران تالار

اگه اشتباه نکنم کامپوننت پیش فرضی توی تکلا برای این بادبندها وجود نداره یا اگه هم باشه با این فضا فاصله داره و معمولا دستی مدل میشن. البته کامپوننتی براش تهیه کردم که به ریختس ولی بادبند رو کامل مدل میکنه حتی به صورت پیچی .بعد از درست شدن آپلود میکنم .

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

سلام دوستان

من 1پروژه سیلو دارم انجام میدم تو زدن اتصالاتش دچار مشکل هستم چون اتصالاتش به صورت مورب به ستون ها برخورد کرده آیا کامپوننتی هست که برای ایجاد اینچنین اتصالاتی ازش استفاده کنم؟

1سوال دیگه دارم میخوام جوش دو طرفه بین تیر ورق ایجاد کنم ولی زمانی که تنضیمات رو انجام میدم باز هم جوش یک طرفه ایجاد میشه دلیلش چیه؟ آیا به جهت جوش مربوط میشه؟ در هر جهتی که جوش رو زدم باز هم یک طرفه مدل کرد!

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

دیتیلهایتان را بایستی قرار دهید تا بررسی کنیم. البته خودتان هم کامپوننتها را به خوبی زیر و رو کنید.

لینک ارسال

samadi    8

اعضا عادی

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان

دوستان بنده سوالی دارم ازتون ممنون میشم پاسخ بفرمایید . بنده برخی جا ها کار کردم که واسه کار نقشه شاپ تهیه می شده ، در حین بررسی نقشه های ارجاعی جهت تهیه شاپ تیم یا شخص تهیه کننده به نواقصی در نقشه ها بر می خورد یا نکات ابهامی وجو داشت برای مثال برخی اتصالات در نقشه ها نیومده بود، مثلاً وصله ستون ها ، یا اتصلات تیر به تیر و یا اصلا از ذهن طراح دور مونده بود . آیا دوستان هم به یه چنین مواردی برخورد کردن ؟ اگر اینطور بوده آیا بایستی حتماً از محاسب استعلام بشه یا خود شاپ کار یه چیزی طراحی می کنه یا ترسیم میکنه ؟ با توجه به اینکه نقشه های شاپ توسط پیمانکار تهیه میشه و توسط مشاور یا گروه نظارت و... تایید میشه استعلام از محاسب معمولاً زمانبره بخاطر همین از دوستان این سوال پرسیدم تا ببینم روند اجرایی تو این موارد چیه ؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

معمولا دستگاه نظارت بر اساس نقشه های ارائه شده توسط مشاور، قطعات و سازه را تحویل می گیرد. از طرفی در اکثر مواقع، نظارت حتی در کوچکترین موارد از قبول کردن مسئولیت شانه خالی می کند و نظر طراح را جویا می شود. در چنین مواقعی بایستی یا تایید نظارت را قبل از اجرا بصورت مکتوب اخذ نمود و یا اینکه نظر طراح را جویا شد. هر چند که استعلام از طراح معمولا زمانبر است، اما برای جلوگیری از حرف و حدیثهای اتی، وقت گذاشتن برای آن سودمند می باشد.

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

مشکل در تغییر عضو اصلی در اسمبلی ها:

من نمیدونم چرا هر کاری میکنم عضو اصلیمو در اسمبلی ها نمیتونم تعریف کنم ..مشکل ار کجاس ؟

http://s000.tinyupload.com/?file_id=56929130809968536203

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

مشکل در تغییر عضو اصلی در اسمبلی ها:

من نمیدونم چرا هر کاری میکنم عضو اصلیمو در اسمبلی ها نمیتونم تعریف کنم ..مشکل ار کجاس ؟

http://s000.tinyupload.com/?file_id=56929130809968536203

کلیک راست . ASSEMBLY . SET AS NEW....

یا کلا جوشها پاک از اول جوش با انتخاب اول قطعه اصلی

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

اصلا جوش ندارم تو مدلم ...تنها راهی که این داستان درست میشه از راه اسمبل کردن با جوش هست وگرنه از میک تو اسمبلی نمیتونم عضو اصلی رو تغییر بدم

ویدیو رو نگاه کنید متوجه میشید

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

من همیشه با جوش اسمبلی ایجاد می کنم پس نظری نمی تونم بدهم.

لینک ارسال

Saeed Aslani    23

مدیران تالار

دوستان بهترین راه برای مدلینگ ساگراد ها چیه ؟ (سوراخ های پرلین ها هم مدل بشن )

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

من از خود کامپوننت ROD استفاده میکنم و بعد اکسپلودش میکنم و هرطوری که بخوام جابجاشون میکنم.

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

دقیقا میشه بگید کدوم کامپوننته ؟

l

سلام... 1سکشن بزن هرجا خواستی مدل کن...با cut part with anoher partسوراخاشو بزن تو نقشه دستی hole purlin رو مثلا از 12 بکن 14

لینک ارسال

Saeed Aslani    23

مدیران تالار

ممنون . پیداش کردم . بهترین راهش استفاده از کامپوننت شماره s54 هست . راه که پیشنهاد دادین یه مقدار زمانبره.

با تشکر

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

ممنون . پیداش کردم . بهترین راهش استفاده از کامپوننت شماره s54 هست . راه که پیشنهاد دادین یه مقدار زمانبره.

با تشکر

کلا 40ثانیه زمان می بره اینو جدی می گم مهندس جان

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...