رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
زیبائی

Plate Nesting

آیا با Plate Nesting آشنا هستید و ازش استفاده میکنید ؟  

4 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا با Plate Nesting آشنا هستید و ازش استفاده میکنید ؟

• بله ، آشنا هستم و استفاده میکنم.
    • خیر ، آشنا نیستم و استفاده نمیکنم.

ارسال های توصیه شده

زیبائی    22

مدیران تالار

با سلام

همکاران محترم میخواستم بدونم چه تعدادی از دوستان و همکاران از قابلیت Plate Nesting که در تکلا موجوده ، آگاه هستن و ازش استفاده میکنن ؟

در حقیقت یه آمارگیری هستش.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

aramiss    28

مدیران تالار

مجید جان من نستینگ تکلا را به شخصه از نرم افازرهای مثل plus2 بشتر ترجیح می دهم و معتقدم چیدمان ورق را در اکثر موارد بهتر انجام می دهد اما از آنجا که این قابلیت در ورژن های بالاتر حذف شده همیشه تکلا 13 را روی کامپیوتر خود نصب دارم و برای نستینگ به آن رجوع می کنم متاسفانه نستینگ همانند مدل سازی از اهمیت ویژه ایی برخوردار است و یک نستینگ خوب پرت مجود در کارگاه را بطور قابل ملاحظه ایی کاهش می دهد به شرطی که اصولی و طبق نقشه ها نستینگ اقدام شود که در کارگاهای سنتی کمتر مورد استفده قرار می گیرد

من حتی یعد ورق چینی تیرها و ستونها با نستینگ چک می کنم ببینم میزان پرت چگونه است مطمئنا زمانبر البته الان دیگه دل نمی سوزنم چون اولا ضمانت اجرایی نداره بعدشم کسی اهمیت نمی ده و قدر اینکار را نمی دونه لذا به این نتیجه رسیدم اینکار جز وقت تلف کردن چیز دیگه نداره اونهم با این وضع قیمتی که الان وجود داره صرفه اقتصادی نداره ولی بعضی وقتها واسه دل خودم انجام می دم

:D

البته نستینگ یک کار اضافه بر شاپ دراوینگ است که به خواسته کارفرما با توافق قیمتی تهیه می شود و الزام آور برای یک کار شاپ نیست

یادم هست برای یادگیری نستینگ خیلی تلاش کردم تا آخر موفق شدم هیچ وقت یادم نمی ره بعضی ها بودن از اطلاعات در این زمینه طفره می رفتند و می خواستن که انحصار خودشون باشه اینجور که برای یادگیری نستینگ تلاش مردم برای تکلا اینکار را نکردم متاسفانه تکلا این قابلیت خوب اش از ورژن 14 به بالا حذف کرده ولی در ورزن های آتی این قابلیت در فرمتی جدید ارائه خواهد شد

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مجید جان من نستینگ تکلا را به شخصه از نرم افازرهای مثل plus2 بشتر ترجیح می دهم و معتقدم چیدمان ورق را در اکثر موارد بهتر انجام می دهد اما از آنجا که این قابلیت در ورژن های بالاتر حذف شده همیشه تکلا 13 را روی کامپیوتر خود نصب دارم و برای نستینگ به آن رجوع می کنم متاسفانه نستینگ همانند مدل سازی از اهمیت ویژه ایی برخوردار است و یک نستینگ خوب پرت مجود در کارگاه را بطور قابل ملاحظه ایی کاهش می دهد به شرطی که اصولی و طبق نقشه ها نستینگ اقدام شود که در کارگاهای سنتی کمتر مورد استفده قرار می گیرد

من حتی یعد ورق چینی تیرها و ستونها با نستینگ چک می کنم ببینم میزان پرت چگونه است مطمئنا زمانبر البته الان دیگه دل نمی سوزنم چون اولا ضمانت اجرایی نداره بعدشم کسی اهمیت نمی ده و قدر اینکار را نمی دونه لذا به این نتیجه رسیدم اینکار جز وقت تلف کردن چیز دیگه نداره اونهم با این وضع قیمتی که الان وجود داره صرفه اقتصادی نداره ولی بعضی وقتها واسه دل خودم انجام می دم

:D

البته نستینگ یک کار اضافه بر شاپ دراوینگ است که به خواسته کارفرما با توافق قیمتی تهیه می شود و الزام آور برای یک کار شاپ نیست

یادم هست برای یادگیری نستینگ خیلی تلاش کردم تا آخر موفق شدم هیچ وقت یادم نمی ره بعضی ها بودن از اطلاعات در این زمینه طفره می رفتند و می خواستن که انحصار خودشون باشه اینجور که برای یادگیری نستینگ تلاش مردم برای تکلا اینکار را نکردم متاسفانه تکلا این قابلیت خوب اش از ورژن 14 به بالا حذف کرده ولی در ورزن های آتی این قابلیت در فرمتی جدید ارائه خواهد شد

بله متاسفانه فقط روی 13 وجود داشت که منم مثل شما 13 رو بخاطر این امکانش نصب دارم. فقط برای روشنتر روشن بعضی دوستان عرض کنم که نیازی به مدل کردن تحت 13 نیست و فقط میشه خروجی رو از ورژنهای بالاتر گرفت و در 13 استفاده کرئ. ( خروجی NC )

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

بله برای نستینگ احتیاجی به مدل سازی در تکلا 13 نیست و شما می توانید مدل سازی خود را در ورژن های بالاتر انجام داده و فایلهای nc را به 13 انتقال داده و عملیات نستینگ را آنجا دنبال کنید خوب حالا که بحث نستینگ را مجید جان پیش کشیدند خوب است یکم نسبت به عملیات نستینگ ریزتر بشیم البته در تاپیک مربوطه به آن پرداختم ولی به علت همراهی دوستان مسکوت مونده البته اگر خواستید بحث در این خصوص را می توانیم به تاپیک مخصوص آن ارجاع بدیم سوال این است که ایا نستینگ می تواند مقاطع پروفیلی را با حساب طول شاخه پروفیل چیدمان کند چطوری و چگونه ؟ در مورد چیدمان نواری ورقها قبلا روشهای ابتکاری را دوستان اشاراتی کردند اگر نکته جدیدی به ذهنتان می رسد در این خصوص بیان کنید من هم ار ادامه وارد بحث خواهم شد

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مجید جان کاش یه گزینه دیگه هم داشت:

اشنا هستم اما استفاده نمی کنم

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مجید جان کاش یه گزینه دیگه هم داشت:

اشنا هستم اما استفاده نمی کنم

:D آره فک کنم خودم رو فراموش کردم ( راستش امروز داشتم تو یکی از پروژه های قدیمی جستجو میکردم یهو چشمم افتاد به پوشه ی DSTV یه خاطره ای شد ازون همه سختی که کشیدم تا یاد گرفتم )

لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...