رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
DAVOOD.

نظرسنجی در خصوص خرید نسخه اصل TEKLA

ارسال های توصیه شده

DAVOOD.    13

کاربران ویژه

سلام .

چند وقت پیش به چند نفر از دوستان پیغام دادم که نسخه اصل تکلا رو چطور میتونیم تهیه کنیم .

همه پاسخ دادن . خیلی ممنون . از اینکه چه شرکتی و تقریبا با چه قیمتی میتونه بزاره در اختیارمون ، البته من به خاطر رقم فوق العاده بالا کلا پشیمون شدم .

با این حال به پیشنهاد آرامیس ، مطلب رو عنوان میکنم تا باقی دوستان هم نظر بدن .

به نظر میاد شرکت .... در گذشته که این طور تحریم نبودیم ، نماینده تکلا در ایران بوده ، و الان هم یه شرکتی در دبی که نماینده فروشش ایرانی هست نرم افزار رو میتونه بفروشه .

سوال ؟

به نظرتون میارزه برای فعال شدن بخش انالیز و طراحی بخریم نرم افزار رو ، مثلا چند وقت پیش 20،000،000 تومان بوده ، الان که دیگه حتما بیشتره .

بخریم یا نخریم ؟

مسئله این است .

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

izadpanah    45

مدیرکل

داود جان با عرض پوزش من نام شرکت قبلی را حذف کردم.

لینک ارسال

DAVOOD.    13

کاربران ویژه

مهندس پوزش چرا ؟

حق با شماست حالت تبلیغ داره ، شما هم قطعا درست عمل کردین .

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

داوود جان، شاید جای این نوشته هایی که در زیر می نگارم، اینجا نباشد. اما چون مقدمه آن بی ارتباط نیست، در زیر ذکر می کنم:

بحث تبلیغ نیست. من در این سایت سعی کرده ام مطالب مفیدی را با ذکر منابع جمع آوری کنم. همان منبع نوشتن، خود به نحوی تبلیغ کار شخص مقابل است. در این سایت هر کس آزادانه می تواند مطلب بنویسد و حتی می تواند در امضا خود، به فعالیت خود اشاره کند. تنها محدودیتی که وجود دارد، هیچ کس در زمینه شاپ دراوینگ و آموزش تکلا در این سایت نمی تواند برای خود کار تبلیغاتی انجام دهد. شدیدا با این موضوع مخالفت خواهد شد. طبیعی است که آنچه که در تخصص من است، انحصار یخود من باقی بماند.

اما شرکتی که اسمش را من پاک کردم، به دلیل مباحث تبلیغاتی نیست. بلکه بدلیل یاد و خاطره افراد آن هستند. مهندسی که مدعی است اولین ایرانی است که توانسته با تکلا ارتباط برقرار کند، مدعیست یکی از بزرگترین متخصصان تکلا ایران است و ... اما دریغ از بک ذره انتقال دانش. چند روز پیش با مهندس زیبایی صحبت می کردم، ایشان هم از دست یک سری افراد نالان و شاکی بود. نقطه مشترک من و ایشان در همینجاست. ما برای یادگیری تکلا خودمان تلاش کردیم، از دوستان راهنمایی خواستیم، اما هیچ کس ، چیزی به ما نیاموخت. برای همین است که اینجا هستیم. برای همین است که دانسته هایمان را بدون هیچ چشم داشتی منتشر می کنیم.

کسی که می خواهد یاد بگیرد، یاد می گیرد و چه خوب است که در یادگیری، با دیگران همراه باشیم. شاید خیلی وقتها نتوانیم به درستی به همدیگر کمک کنیم، اما می توان مسیرها را نشان داد. من هم به جز این، هدفی ندارم.

اما در مورد موضوع مطرح شده شما، همانگونه که بصورت خصوصی نوشتم، نزدیکترین مرکز رسمی برای فروش تکلا، مایندگی دبی است که مدیر فروش آن یک ایرانی است. شاید بر حسب ایرانی بودن، بتوان نسخه اورجینال آن را تهیه کرد. قیمت 20 میلیون نیز به زمان دلار خدابیامرز 800 تومان بر می گردد. الان قیمت آن خیلی بیشتر از اینهاست و خرید آن بصورت شخصی، جایز که نیست، بلکه حرام است.

لینک ارسال

محمد    13

اعضا عادی

مهندس جان از افرادی که شما به آنها اشاره کردید زیاد هستن. ولی چیزی که من را مجذوب خود کرده این محیط دوستانه ء صداقت و رسالت دوستانی مثل شما هست.

ز کوشش ، به هر چیز خواهی رسید

به هر چیز خواهی کماهی رسید

برو کارگر باش و امیدوار

که از یأس ، جز مرگ ناید به بار

گرت پایداری است در کارها

شود سهلْ پیش تو دشوارها

"ملک الشعرای بهار"

لینک ارسال

dizgaran    3

اعضا عادی

مهندس من نرم افزار تکلا ورژن 18 رو ازp30download.com دانلود و فعال سازی کردم البته حجمش تقریبا زیاده اما به نظرم در تب Design-Concrete وDesign-Steelپنجره محاوره Analysis Model Properties لیست انتخاب آیین نامه ها وجود دارند و قابل انتخاب هستند یعنی میشه گفت که این نرم افزار مثل نسخه اصلی اش هست

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

نسخه اورجینال این قابلیت را دارد. در این موضوغ بایستی بیشتر بررسی شود. لطفا یه مدل را بارگذاری کنید و آیین نامه ای را انتخاب کنید و ببینید نتیجه چه می شود.

لینک ارسال

DAVOOD.    13

کاربران ویژه

خوشحالم

واقعا

فکر نمیکردم کسی استقبال کنه

امیدوارم دوستمون نتیجه بگیره

لینک ارسال

Elormadalparl مهمان   

مهمان

Elormadalparl مهمان
dizgaran    3

اعضا عادی

من یه قاب ساده تک دهانه رو دارم تحلیل می کنم اما پش از انجام انالیز برنامه خطاهایی صادر می کنه که مربوط به مراحل انجام کار توسط من هست من بعضی از خطاها رو رفع کردم اما در اخر خطای Cross section property warningصادر می کنه . من چون تا به حال با این قسمت تکلا کار نکرده ام مراحل کار رو شاید تماما درست انجام نمیدم که همچین پیغامی صادر می کنه. اگر کسی مراحل رو برام مرحله به مرحله بفرسته اونوقت میشه فهمید که این نسخه مثل نسخه اصلی عمل می کنه یا نه.

• Like 1

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

من چون نسخه 18 را روی پی سی خود ندارم نمی تونم بررسی دقیق تری داشه باشم اما بفرمائیددر قسمت design code انتخاب ایین نامه وجود دارد یا خیر ؟ اگر هم چنین امکانی داشته باشد مطوئنا در بخش های دیگر دچار نقص هست به هر حال باید بین نسخه اصلی و قفل شکسته تفاوتی باشد همانطور که تفاوت قیمتی چند ده میلیونی دارد این مسئله طبیعی است اما برای اطمینان به محض نصب نسخه 18 بررسی دقیق تری به عمل خواهم آورد

لینک ارسال

dizgaran    3

اعضا عادی

بله در قسمت design code انتخاب ایین نامه ها وجود دارد در تب Design-Steelایین نامه های AMS-BS-CM66-DIN-EA95-EC3-NENودر تب Concrete-Designایین نامه هایACI318-BAEL-BS8110-DIN(NEW)-DIN(OLD)-EC2-EC2NL-NBN-NEN6720 وجود دارند.مشکل مراحل انجام کار و تنظیمات ان است

لینک ارسال

DAVOOD.    13

کاربران ویژه

درود بر تو .

درود بر تو

درود بر تو

یعنی میشه واقعا طراحی کرد ؟

مهندس ایزدپناه آیا منبعی در مورد بارگذاری در تکلا به فارسی هست ؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

منبع فارسی در این زمینه من ندیده ام. اما از Help خود تکلا غافل نشوید.

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

درود بر تو .

درود بر تو

درود بر تو

یعنی میشه واقعا طراحی کرد ؟

مهندس ایزدپناه آیا منبعی در مورد بارگذاری در تکلا به فارسی هست ؟

سلام مهندس جانن -- آیینن نامه هایی که من دیدم فکر نکنم الان مورد تایید نظام مهندسی کل کشور فکر کنم باشه

ما معمولا از آینن نامه AISC -(ASD or LRFD

استفاده میکنیم --

این ها AMS-BS-CM66-DIN-EA95-EC3-NEN فکر نکنم کمکی کنند- هرچند هرکدام به نوبه خود آیین نامه ای هستن

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

منم نسخه 18.1 sr 1 رو دارم اما متاسفانه آیین نامه ای پیدا نکردم !!

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس جان به هر حال تکلا نرم افزاری است که با آئین نامه های ایرانی و یا مورد تایید ایرانیها، همخوانی ندارد.

لینک ارسال

DAVOOD.    13

کاربران ویژه

آقا اخر این نسخه 18 توانایی تحلیل و طراحی داره یا نه ؟

کسی پیگیر شد من نسخه 18 رو ندارم

ممنون میشم کسی پاسخ بده

لینک ارسال

dizgaran    3

اعضا عادی

در اینکه تکلا توانایی تحلیل و طراحی رو داره شکی نیست من خودم از یوتیوب فیلمی در این رابطه دیده ام . اما همانطور که گفتم نرم افزار خطاهایی صادر می کنه که نمیشه کار رو ادامه داد البته این رو هم بگم که من این چند وقته نتونستم به دلیل مشغله کاری این خطا رو رفع کنم . قسمت انتخاب ایین نامه ها فعال هست اما با توجه به اون فیلمی که من دیدم فکر کنم قسمت انتخاب موتور تحلیل قابل انتخاب نباشه هر چند اون فیلم مال نسخه های قبلی تکلا بود و شمای کلی پنجره محاوره ای اون با این نسخه تفاوت داره. برای پیگیری این موضوع دوستان میتونن از پی سی دانلود نسخه 18 رو دانلود و با اون کار کنن شاید این خطا قابل رفع باشه

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...