رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
aramiss

Custom componet از نوع Connection

ارسال های توصیه شده

aramiss    28

مدیران تالار

اولین سوالی که به ذهن می رسد custom componet از نوع Connection چیست و چه تفاوتی با نوعهای دیگر(seam, part, detail) دارد؟ و چگونه می توان آن را ایجاد نمود ؟

لطفا دوستان محترم پاسخ بفرمایند و در ادامه اگر هر گونه سوال یا شبه هایی در این خصوص داشتند می توانند اینجا مطرح نمایند ؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

محمد محمدی    0

اعضا عادی

connection : از دو یا چند المان متصل به یکدیگر تکیل شده است و یک عضو اصلی را به یک یا چند عضو الحاقی متصل میکند.

detail : یک یا چند المان متصل به یکدیگر است که در انتها یا در طول یک عضو قرار می گیرد. مثل وقتی که یک نوع برش خاص رو میخوایم به صورت یه کامپونت در بیاریم و جاهای مختلف ازش استفاده کنیم.

part : یک جزء ترکیبی که مستقلاً به عنوان یکی از اعضای سازه بکار میرود مانند نردبان

seam : درزهایی که المان های دیگر را در طول یک خط به یکدیگر متصل میکنند.

-

در مورد گزینه آخر اطلاعات زیادی ندارم خوشحال میشم اگه دوستان مطالبی در این مورد دارن ذکز کنن

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

اتصال seam برای ایجاد اتصال بین درزها بکار می رود بطور مثال دو تیر را در امتداد هم فرض نمایید که با فاصله ایی از قرار دارد با انتخاب تیر اول و انتخاب تیر دوم و با معرفی دو نقطه در امتداد یک خط قائم در محل درز می توانید اتصال را به کاستوم کامپونت تبدیل نماوئید. در ادامه مباحث به اهمیت و کاربرد این نوع کامپونت اشاره خواهیم کرد

فیلم آموزشی برای ساخت کاستوم کامپونت از نوع Connection را برای دوستان در نظر گرفتم می توانید از لینک زیر دانلود فرمائید

http://behsanat.ir/wp-content/uploads/2012/11/custom-componet.rar

منبع فیلم:www.tekla.com

پسورد:www.shopdrawings.ir

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

part هم می تواند شامل اتصال (connection) و هم می تواند شامل جزییات (Detail) باشد. ایجاد کاستوم کامپوننتهای از نوع پارت، در روند انجام یک پروژه و سرعت بخشیدن به انجام کار بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار است.

به نظر دوستان، اتصال پیچ و مهراه ای تیر به دستک از چه نوع موارد فوق است؟ Seam است یا Connection؟

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

اتصال تیر به دستک از نوع connection است

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

دوست عزیز همانطور که در تاپیکی قبلی گفتم این نوع اتصال برای درزها و بعضی از اتصالات بسیار مفید است فرض نمایید دو تیر که بوسیله ورق اتصال در جان دو تیر پیچ شده است رامی خواهیم به کاستوم کامپونت تبدیل نماییم لذا اگر مبادرت به کاستوم کامپونت از نوع seam بپردازیم پیچ ها در دو طرف جان ایجاد خواهد شد و اگر از نوع deatail انتخاب شئد به علت اینکه یک المان به صورت main part می توان در نظر گرفت یک طرف تیر ما فاقد پیچ خواهد بود امیدوارم منظورم و رسانده باشم در شکل زیر شما اگر بخواهید کاستوم کامپونت چنین اتصالی را ایجاد کنید اگر از کاستوم کامپونت seam استفاده نمایید

deatil.JPG.60b8f7f6893b1ec9f0dedd10744b40ac.JPG

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

سلام دوستان خسته نباشیدد

من یه مدت درگیر حل این مشکل هستم اما نمیتونم !!!

میخواستم یه اتصال گیدار از نوع فلجی که در زیر مشاهده می کنیند ایجاد کنم

http://designco.comuv.com/img/db3fa8e5bbd0.jpg

با این نکته که ستون های من از نوع tapered cloumn هستش و و تیر هم از نوع tapered beem 2 هستش

گیج شدم از کجا شروع کنم -- مشکل اینجاست که هیج کامپوننتی با این اعضا کار نمیکنند

که در زیر میبینید

http://designco.comuv.com/img/2201f5191c4e.png

تیر خاکستری کامپوننت هستش -- ستون هم کامپوننت هستش

حتی اگر دیگر اعضا تیر یا ستون غیر کامپوننتی باشند هم اتصالشان به این نوع تیر یا ستون غیر ممکن هستش

راهکار چی هست؟

آیا باید تیر ورق ها رو دستی درست کرد؟؟؟!!!! خیلی طول میکشه

ممنونم

سوال دومم --- اون علامت 2تا فلش آبی رنگ مثل عدد 69 که توی کامپوننت ها روی قطعات مختلف میکشه چیه؟؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

این اتصال را بایستی دستی ایجاد کنید. سپس یا آن را کپی پیست کنید و دیگر جاها ازش استفاده کنید و یا اینکه آن را به کاستوم کامپوننت تبدیل کنید و استفاده کنید.

اگر منظور دایره ابی رنگی است که عبارت M شکلی در آن است، این نماد مربوط به کامپوننتهای ترسیم تیر ورقهاست. با کلیک روی آن می توانید کامپوننت را انتخاب کنید.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

اگر درست متوجه منظور این دوستمون شده باشم علت عدم ایجاد استفاده از کامپونت ها شاید این باشد که ماکرو را اکسپلود نکردند ماکرو ستون و تیر را اکسپلود نمایید ببینید آیا اتصال ایجاد می گردد؟

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

ممنونم از پاسخ ها

متاسفانه نه انجام نمیشود --

سسوالم رو جای دیگه میگم تا با اسم تاپیک مخلوط نشه

منظورم این علامت بود -- علامت فلش روی استیفنر ها رو میگیم.

09.png

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

عکسش خیلی کوچیکه. لطفا برای ارسال عکس، عکس را بر فرمت JPG تبدیل نموده و در قسمت پیوست ارسال، آپلود نمایید.

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

سلام مهندس جان -- معضرت میخام -- حل شد مشکل

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

من تصوری که از هوشمندسازی داشتم این بود که ما اتصالی تعریف میکنیم و خود اتصال در هنگام اختصاص دادن به محل مورد نظر با توجه به المانهای اصلی اصلاح میشود.

اما با توجه به مطالبی که امروز از کتاب خواندم اینطور نبود واتصال هوشمند یعنی این که در همان ابتدا کاربر مشخصات اتصال( مقطع نبشی، اندازه جوش و...) را تعریف میکند و سپس اتصال با آن مشخصات ایجاد میشود.

به نظر میرسد روشی که من به دنبال آن هستم با دستور Autoconnection ایجاد میشود.درست است؟

معمولا در نقشه های سازه برای هر تیپ تیر یک اتصال طرح میشود.در نتیجه میتوان در ابتدا اتصال های تیپ را در تکلا طراحی کرد وسپس با دستور Autoconnection به المانها اختصاص داد.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

حدس شما تا حدودی درست است در مورد اتو کانکشن مهندس در تاپیکی مجزا مفصلا به ان پرداخته اند با مطالعه آن نکات مفیدی را یاد خواهید گرفت

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

امیر جان در هوشمند سازی، شما دیتیلی را بصورت دستی مدل می کنید. سپس این دیتیل مدل شده را کاستوم کامپوننت می کنید و از آن در جاهای دیگر استفاده می کنید. شما می توانید تیرورقی را بهمراه دستک و اتصالاتش بعنوان یک کاستوم کامپوننت ایجاد کنید. با کلیک کردن روی محل قرار گیری آن، آنرا ایجاد کنید. اگر کاستوم کامپوننت شما درست تعریف شده باشد، خود بخود طول مناسب را خواهد داشت. حال اگر تغییری در دیتیلها ایجاد شود، کاستوم کامپوننت خود را اصلاح می کنید، این تغییرات روی کا پروژه اعمال می شود. حتی اگر گرید بندی تغییر کنید، کافیست مگنتیسم گرید را روشن کنید و گرید را تغییر دهید. در اثر این تغییر بواسطه مگنتیسم بودن گرید و ستون، هوشمندانه محل ستون و بالطبع آن طول تیرها تغییر خواهد کرد.

بحث اتوکانکشن، نیز بخشی از هوشمند سازی است. شما در قسمت اتودیفالت، تعریف می کنید که مثلا فلان تیر با چه کامپوننتی با فلان ستون متصل شود. سپس با اجرای دستور اتوکانکشن، خود بخود اتصالات برقرار می گردد.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

من تصوری که از هوشمندسازی داشتم این بود که ما اتصالی تعریف میکنیم و خود اتصال در هنگام اختصاص دادن به محل مورد نظر با توجه به المانهای اصلی اصلاح میشود.

اما با توجه به مطالبی که امروز از کتاب خواندم اینطور نبود واتصال هوشمند یعنی این که در همان ابتدا کاربر مشخصات اتصال( مقطع نبشی، اندازه جوش و...) را تعریف میکند و سپس اتصال با آن مشخصات ایجاد میشود.

به نظر میرسد روشی که من به دنبال آن هستم با دستور Autoconnection ایجاد میشود.درست است؟

معمولا در نقشه های سازه برای هر تیپ تیر یک اتصال طرح میشود.در نتیجه میتوان در ابتدا اتصال های تیپ را در تکلا طراحی کرد وسپس با دستور Autoconnection به المانها اختصاص داد.

امیر جان اتفاقاً بنده میخوام امروز مطلبی در مورد هوشمند سازی بیان کنم ( دوباره ) که به نظرم پاسخ به سوال شما هم درش گنجونده شده باشه.

اگر مطالعه بفرمایید باعث دلگرمی خواهد بود.

لینک ارسال

RoOozbeh    10

اعضا عادی

با عرض سلام خدمت شما دوستان

آیا صفحه ستون ها جزو کامپوننت های دیتیل محسوب میشوند یا سیم؟

تا اونجا که من متوجه شدم اتصالات" تیر به تیر" و" تیر به ستون" اغلب جزو connectionها محسوب میشوند و نیازمند معرفی عضو اصلی و ثانویه میباشند

اتصالات ستون به ستون "در یک راستا" و اتصالاتی نظیر یکپارچه ساختن تیرها و یا المان ها جزو SEAM هستن

اتصالاتی همچون نشیمنگاه بهمرا لچکی دیتیل محسوب میشوند . و ایجاد تیر ورق ها و یا ستون های دوبل با لقمه توسط PART انجام میشود

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...