رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
رضا زاهدی

باگ های نرم افزار تکلا

ارسال های توصیه شده

رضا زاهدی    19

مدیران تالار

با توجه به اینکه نرم افزار ها ی مهندسی خالی از ایراد نیستند و در پاره ای از موارد تحلیل اشتباهی می دهند بر آن شدیم حتی المقدور در این تاپیک نرم افزار تکلا استراکچر را در بوته آزمایش قرار دهیم و از این رو مشکلاتی رو که ما و دوستان درتکلا مشاهده کرده اند که می توان به عنوان باگ نرم افزار نام برد بیان کنیم تا حاشیه امنیت کار را بالا برده و بهبود ببخشیم از تمامی مهندسین و شاپ کار های محترم تقاضا دارم مشکلاتی که در تکلا برخوردند را بیان کنند تا ان ها را در ورژن های مختلف تکلا بررسی کنیم و به این باگ ها پی بریم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

izadpanah    45

مدیرکل

پیشنهاد بسیار خوبی است. آلآن که چیزی به ذهن من نمی رسه. اما حتما به مرور این تاپیک پربارتر و جذاب تر خواهد شد.

لینک ارسال

رضا زاهدی    19

مدیران تالار

یک ایرادی رو که من باهاش هنوزم در گیرم و نتونستم کامل بر طرفش کنم زمانی هستش که یک ستون داریم با تعدادی دستک و یک بیس پلیت که جوش ساب اسمبلی شدند زمانی که اسمبلی پارت لیست تهیه می کنیم قطعات که به ستون جوش معمولی شده اند را فقط نشون میده دستک و بیس پلیتو نشان نمی دهد که واقعا جای یه همچین ریپورتی تو تکلا خالی! برای روشن تر شدن موضوع یک ریپورتی که خروجیش شبیه بیل متریال یا همون جدول متریالمون که تو نقشه ها میاد برای تمام ستون ها به صورت یک جا خالی می باشد

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

رضا جان این موردی که شما می فرمایید باگ نرم افزار نیست. من خودم در ورژنهای 16 و 17 و 18 با مشکل هنگ کردن نرم افزار در مدلهای سنگین مواجه شدم. اما ورژنهای 14 و 15 به این شدتی که این ورژنها هنگ می کنند، مشکلی ندارند.

چند وقت پیش برای اولین بار خواستم با ورژن 18 نقشه بگیرم. ظاهرا این ورژن در خصوص ادیت نقشه نسبت به ورژنهای قبلی قوی تر عمل می کنه. اما متاسفانه هر سری که نامبرینگ مدیفای می شد، هر چی نقشه هم که قبلش ادیت کرده بودم، مدییفای و نیاز به آپدیت داشت. پس از آپدیت هم نقشه ها دگرگون می شدند تا حدی که مجبور به ایجاد دوباره می شدم. البته به هر ترتیبی که بود، این مشکل رو مرتفع کردم

لینک ارسال

رضا زاهدی    19

مدیران تالار

یک مشکلی در بحث نامبرینگ داره گاها مشاهده شده دو قطعه که عملا از نظر شکل و اندازه مثل هم هستن رو نامبرینگ های متفاوتی کرده ، اوایل من خیلی به این موضوع حساس بودم تا اینکه توانستم تا حدودی این مشکلو بر طرف کنم که وا قعا خیلی سودمند شد.

لینک ارسال

رضا زاهدی    19

مدیران تالار

خوب می خوام یکی دیگه از باگ های نرم افزار تکلا رو که در ریپورتش هستش رو بگم معمولا در تکلا وقتی ریپورت می گیریم جهت کار برروی آن را به محیط اکسل می بریم خود تکلا یک سری ریپورت داره که به صورت پیش فرض خروجی اکسل می ده اما عملا این خروجی به درد نمی خوره چون زمانی که فایل اکسل را باز می کنیم نمیشه عملیات جبری برروی خانه های عددی انجام داد و اون هارو به عنوان عدد نمی شناس بعد از کنکاشی که کردم متوجه شدم بعد از عدد دوتا اسپیس خورده بعد با پاک کردن اون ها مشکل بر طرف شد ولی به این نتیجه رسیدم همون خروجی xsrبهترین گزینس فقط باید به اکسل بردش.

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

در یکی از مباحث، تبدیل فایلهای خروجی گزارشها به اکسل توسط من و استخراج مستقیم آن در محیط اکسل توسط مهندس نباتی مطرح شد. واقعیتا من هم همیشه به همان نحوی که توضیح دادم، خروجی را در محیط اکسل باز می کنم.

لینک ارسال

رضا زاهدی    19

مدیران تالار

چند وقت پیش کارخانه ای نیاز به خرید متریال مصرفی جهت ساخت و نصبش رو داشت و از من تعداد پیچ ها مصرفی رو جویا شدند و با یک ریپورت ساده تعداد و سایز پیچ های مصرفی مشخص شد قدری که در ریپورت بررسی کردم دیدم پیچ های یک سایز رو داره با دو مقدار طولی مشخص می کنه و5 میل اختلاف داشتن منو به شک انداخت این موضوع چون ضخامت پلیت ها یکسان بودند با فیلترکردن پیچ های موردنظر رو پیدا کردم دیدم در یک طرف که دستک خورده طول رو میزنه 45 ودر طرف دیگرکه تیر خورده می زنه 40 بولت پارت دوباره کردم بعضی جاها درست شد اما بعضی جا ها هم نشد سوال اینجا پیش میاد که وقتی اتصال رو همراه پیچ و کانکشن پلیت هاش کپی می کنیم چرا باید طول یک طرف فرق بکنه در بعضی جا ها شایان ذکراست ورژن تکلا 18 بودش آخر به این نتیجه رسیدم طول پیچ رو خودم دستی از رو اشتال حساب کنم و تعدادشم تو اکسل محاسبه کردم جالبیش اینجاس که معمولا بعد مهره دو الی سه رزوه طول رو بیشتر می گیرن و بیش از 13 میل هم معمولانمی گیرن در بعضی جا ها طول رو 14 میل بیشتر نشون داده بود.تا حالابا یک همچین موضوعی برخورد کردین؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

دو تا مدل که قبلا در ورژنهای پایین تر تکلا کار شده بود ( یکی 15 و یکی 16) را به ورژنهای 17 و حتی 18 ارتقا دادم. در این ورژنهای جدید، اندازه گذاری در محیط نقشه امکان پذیر نیست. حالا نمی دونم این باگ تکلاست یا کم دونستن من؟

لینک ارسال

رضا زاهدی    19

مدیران تالار

راستش مهندس تو مثال مشابه مثل اون بیمارستان این اتفاق تو سیستم های ما با تکلای 18 نیفتاد،خیلی عجیب این موضوع اگه خواستین یک روز مدل بیارین تو سیستممون چک کنیم.

لینک ارسال

hossein yekehtaz    2

اعضا عادی

در محیط دراوینگ وقتی اندازه گذاری پیوسته انجام می دهی اگر دریک نقطه اشتباه کنی راه برگشت نیست و کلا باید کنسل کنی ودوباره اندازه گذاری کنی آیا باگه یا من بلد نیستم؟

یکی دیگه به ذهنم رسید:علامت موس در محیط دراوینگ بعضی موقعها ناگهان تبدیل به علامت + می شه ودیگه به حالت اول برنمی گرده میشه درست کرد؟

لینک ارسال

رضا زاهدی    19

مدیران تالار

حسین جان نیاز نیستش کنسل کنی ، اندازه گذاری را تا انتها انجام دهید حتی اگه به اشتباه هستش ، بعد برروی اندازه کلیک راست کنید با remove dimation point می توانید آن نقطه اضافی را حذف و اگر حتی نقاطی را که فراموش کرده اید با add dimation point اضافه کنید ، به نظرم این به عنوان باگ نرم افزار به حساب نیادش.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

من حدس می زنم تکلا استراکچر ورژن 17 در مورد دستور model organizer دارای باگ می باشد چون در موقع بلوک بندی المانهای مدل زمان بسیار زیادی را صرف load شدن می کند به حدی که بعضا تکلا 17 هنگ می کند شما نیز امتحان کنید و صحت این گفتار را بررسی نمایید

لینک ارسال

mntabatabaei    3

اعضا عادی

با درود

آقای مهندس ایزدپناه لطفا در مورد حل مشکلی که در ورژن 18 ( نامبرینگ مدیفای که میشود هر چی نقشه هم که قبلش ادیت شده باشد مدیفای و نیاز به آپدیت دارد و پس از آپدیت هم نقشه ها دگرگون می شوند)مرتفع نمودید توضیح دهید.

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

قبل از نامبرینگ، در قسمت نامبرینگ ستینگ، تنظیمات پیش فرض issue drawings را Load و سپس Modify Numbering کردم.

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

اما در مورد این موضوع حسین : "یکی دیگه به ذهنم رسید:علامت موس در محیط دراوینگ بعضی موقعها ناگهان تبدیل به علامت + می شه ودیگه به حالت اول برنمی گرده میشه درست کرد؟" من هم بارها با این مشکل مواجه شدم و تا نرم افزار را باز و بسته نکنم، مشکل حل نشده. به نظر من باگه.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

چند وقت پیش در حین مدل سازی یک سازه بتنی در تکلا 17 به یک مشکل برخوردم که برایم غیره منتظره امد و بعدا متوجه شدم که این مشکل در تکلای 17 دیده می شود لذا گفتم با دوستان در میان بذارم تا آنها نیز تجربیات و مشاهدا تشان رادر این زمینه بیان کنند

در هنگام استفاده از دستور create Reinforcing Bar برای ایجاد ارماتور بندی در المان بتنی هنگامیکه تنظیامت grade آرماتور , واقع در پنجره محاوره ایی Reinforcing Bar Propertiesرا از نوع A و یا B و دیگر انتخابهای پیش فرض استفاده می نمایید

اعداد پیش فرض 25 که در قسمت cover thikness وجود دارد در هنگام استفاده دارای مقداری خطا می باشد حتی اگر این اندازه ها بطور دلخواه توسط خودمان تکمیل گردد این مشکل باز هم دیده می شود ولی بعضی از grade ها این مشکل را ندارد

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

خوب می خوام یکی دیگه از باگ های نرم افزار تکلا رو که در ریپورتش هستش رو بگم معمولا در تکلا وقتی ریپورت می گیریم جهت کار برروی آن را به محیط اکسل می بریم خود تکلا یک سری ریپورت داره که به صورت پیش فرض خروجی اکسل می ده اما عملا این خروجی به درد نمی خوره چون زمانی که فایل اکسل را باز می کنیم نمیشه عملیات جبری برروی خانه های عددی انجام داد و اون هارو به عنوان عدد نمی شناس بعد از کنکاشی که کردم متوجه شدم بعد از عدد دوتا اسپیس خورده بعد با پاک کردن اون ها مشکل بر طرف شد ولی به این نتیجه رسیدم همون خروجی xsrبهترین گزینس فقط باید به اکسل بردش.

دوست من ، شما باید گزارش رو خودت ایجاد کنی یعنی باید یک تمپلیت گزارش مطابق با نیازت طراحی کنی. و بعنوان پیشنهاد میتونم بگم که هنگام طراحی اگر بین عباراتی که توی گزارشت میخوای داشته باشی علامت : " ; " ( سمی کولن) رو بذاری به راحتی میتونی بعد از گزارش گیری پسوند xsr رو به csv تغییر بدی و در غالی یه فایل اکسب بازش کنی که تمام سطرها و ستونها از هم جدا هستن و قابلیت ادیت و ویرایش پیدا میکنه و میتونی اونرو با فرمت xls هم ذخیره کنی در صورت نیاز.

با تشکر

زیبائی

اما در مورد این موضوع حسین : "یکی دیگه به ذهنم رسید:علامت موس در محیط دراوینگ بعضی موقعها ناگهان تبدیل به علامت + می شه ودیگه به حالت اول برنمی گرده میشه درست کرد؟" من هم بارها با این مشکل مواجه شدم و تا نرم افزار را باز و بسته نکنم، مشکل حل نشده. به نظر من باگه.

متاسفانه این مشکل در همه ی ورژنها وجود داره و زمانی رخ میده که سرعت ادیت کردن نقشه ها زیاد هستش. یعنی احتمالا با سرعت زیادی بین اجرای دستورات ( خصوصا دستور dimensioning) شیفت میکنید. بعنوان مثال اگر در هنگام اندازه گذاری به سرعت (بعد از اتمام اندازه گذاری) برای خروج از دستور کلید scape رو بزنید و فورا دستور دیگه ای رو اجرا کنید این مشکل پیش میاد که من هم ازین مورد ناراحتم اما گهگاهی همین عمل نتیجه برعکس هم میده یعنی وقتی موس به شکل پلاس درومد اگه باز هم با سرعت بین دستورات شیفت کنید پلاس به حالت اولیه برمیگرده.

با تشکر

زیبائی

در کل بنده به شخثه از ورژن 15 استفاده میکنم ! چون بنظر من بهترین حالت رو بین تمام ورژنهای بالایی و پایینی داره ! البته نظر شخصیه من هستش. ورژنهای بالاتر مشکلات بسیار زیادی دارن که من اون مشکلات رو در نسخه ی 15 سرویس ریلیس 7 ، ندیدم ! مثلا تمام نسخه های بالاتر (16-17-18) در Drawing Clonning مشکل دارن ! هر چقدر هم تنظیم انجام میدی باز نقشه ها باهم فرق میکنن ! سکشنها جا به جا میشن و ... متاسفانه من هنوز نتونستم بهتر از 15 پیدا کنم یا هنوز نتونستم نقطه ی قوتی در نسخ بالاتر پیدا کنم که باعث بشه از 15 به 18 کوچ کنم !

با تشکر

زیبائی

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس جان به نظر من سراغ 17 و 18 نرو. من دل خوشی ازشون ندارم.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس جان به نظر من سراغ 17 و 18 نرو. من دل خوشی ازشون ندارم.

بله ، عرض کردم خدمتتون ، من هم یه سری مشکلات عمده تو ورژنهای بالای 15 دیدم که به همین دلیل هنوز با 15 کار میکنم متاسفانه :)

لینک ارسال

hossein yekehtaz    2

اعضا عادی

مجید جان سلام وعرض ادب

آقا یه نسخه از تکلا15 ای که تعریفش رو کردی در صورت تمایل به ما هم بده (البته باپرداخت هزینه)

درحین کار با تکلا درپروزه های مختلف به موردی برخوردم که دانستن اون خالی ازلطف نیست وبنده فکر می کنم باگ نرم افزار باشه:

گاهی وقتها عمق دید در مدل 3بعدی به قدری زیاد می شه که باعث می شه مدل کوچیک بشه ونیاز به زوم مداوم باشه.علت اون شاید این باشه که درفضا قطعه ای کپی شده که باعث شده عمق دید زیاد بشه ولی جالب اینچاست که بعضی وقتها این قطعات معلوم نیست کجا هستندوپیدا نمی شوند وحتی با کم وزیاد کردن عمق دید هیچ تغییری حاصل نمی شه نظر شما چیه؟آیا راه حلی وجود داره؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

حسین تا مادامی که Fit work area انجام ندهی، این اتفاق نمی افتد. البته برای من چند باری این مشکل پیش اومده، اما تونستم پیداش کنم. یه کمی آدم صبر و حوضله کنه، پیدا می شه. شاید هم بشه کل قطعات را Hide کرد، سپس راحت تر بشه ردگیری کرد.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مجید جان سلام وعرض ادب

آقا یه نسخه از تکلا15 ای که تعریفش رو کردی در صورت تمایل به ما هم بده (البته باپرداخت هزینه)

درحین کار با تکلا درپروزه های مختلف به موردی برخوردم که دانستن اون خالی ازلطف نیست وبنده فکر می کنم باگ نرم افزار باشه:

گاهی وقتها عمق دید در مدل 3بعدی به قدری زیاد می شه که باعث می شه مدل کوچیک بشه ونیاز به زوم مداوم باشه.علت اون شاید این باشه که درفضا قطعه ای کپی شده که باعث شده عمق دید زیاد بشه ولی جالب اینچاست که بعضی وقتها این قطعات معلوم نیست کجا هستندوپیدا نمی شوند وحتی با کم وزیاد کردن عمق دید هیچ تغییری حاصل نمی شه نظر شما چیه؟آیا راه حلی وجود داره؟

دوست من ، همونطوری که مهندس ایزدپناه فرمودن این مشکل قابل برطرف شدن هست ، اما باید حتماً اون عضوی که شما نمیتونی ببینی رو پیدا و حذف کنی ! قبل ازین کار مطمئن شو که ارتفاعی که برای محور Z انتخاب کردی اعداد و ارقامش درسته. اگه درست بود بعد برو سراغ پیدا کردن عضو گم شده ، این ممکنه حتماً یک عضو نباشه ، شاید یک خط یک نقطه و یا یک برش باشه ! معمولن شما برشها رو ( در صورتی که تیک مربوطه رو از منوی Properties روشن نکرده باشی ) نمیتونی ببینی. پس یکبار منوی Properties رو باز کن و همه ی گزینه ها رو روشن کن ، بعد با کلید میانبر ctrl + a همی مدل رو انتخاب کن ، حالا مدل رو طوری بچرخون که قسمت مدل شده رو براحتی بتونی تو یه کادر انتخاب کنی و کلید Ctrl رو بگیر و کل مدلت رو با یه کادر انتخاب کن ( میدونی که وقتی چیزایی رو انتخاب کردی و بعد با کلید Ctrl دوباره انتخابشون میکنی از حالت انتخاب درمیان ) ، خوب الان اگر هر چیزی خارج از قسمت مدل وجود داشته باشه حتماً انتخاب شده ، پس با خیال راحت کلید Del رو فشار بده و کلید Fit Work Area رو بزن. امیدوارم مشکل حل بشه. چون من خودم تابحال موردی غیر از این ندیدم. اگر حل نشد بفرمایید تا یه جستجویی بکنیم ببینیم نتیجه چی هست.

با تشکر

زیبائی

مجید جان سلام وعرض ادب

دوست عزیزم ،

اگر امکان دانلود دارید به راحتی میتونید هر نسخه ای از تکلا رو از این انجمن دریافت کنید ، در ضمن اعضای این انجمن اکثراً ایرانی هستن و حتی مدیریت هم ایرانی هستن اما تمام مطالب به زبان انگلیسی هستش و منبع بسیار خوب و جالبی برای تمام نرم افزارهتی مهندسی هست. با پرداخت هزینه ی بسیار پایین ( در حد 10-12 هزار تومن در سال ) به صورت آنلاین و آنی میتونید عضویت ویژه بگیرید تا امکان دانلود براتون فراهم بشه و از تمام امکانات سایت بهره مند بشید. اگر هم امکان دانلود براتون نیست موردی نداره ، برای من پیغام بذارید در خدمتتون هستم.

آدرس :

http://forum.civilea.com/forum-69.html

با تشکر

زیبائی

متاسفانه من در گرفتن Snap Shot مشکل دارم ! نمیدونم چرا تحت ویندوز 7 نمیتونم با کلیدهای F9 تا F11 عکس بگیرم ! تعدادی عکس که فقط نوار ابزار رو نشون میده و زمینه ی عکس به رنگ خاکستری هستش ! طلفاً راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

زیبائی

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس جان من که متاسفانه یا خوشبختانه ویندوزم XP است. معمولا من با print screen از مدلم عکس تهیه می کنم. کیفیت عکسهای این روش از اسنپ شات بالاتره. البته این موضوع قبل در لینک زیر مطرح شده است:

http://forum.shopdrawings.ir/showthread.php?tid=597

لینک ارسال

mntabatabaei    3

اعضا عادی

با درود

در نسخه 14 گاهی پیش می آید که در DRAWING LIST در ستون SIZE ابعاد کادر درج شده با کادر واقعی همان نقشه هماهنگی ندارد.

با درود

در نسخه 14 وقتی که به یک دستور SHORTCUT اختصاص داده میشود با ریست کردن برنامه SHORTCUT حذف میشود.

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...