رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
izadpanah

ترفندهایی برای افزایش سرعت مدلسازی(بخش مقدماتی)

ارسال های توصیه شده

m-o-h-s-e-n    0

اعضا عادی

من در ابن حالت ها اول نسبت به یه نقطه دلخواهROTATE کردم (درراستای مورد نظر) .بعد از move special استفاده کردم .احساسم اینهMIRROR از ROTATE دردسرش بیشتره.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

janjani    7

مدیران تالار

درباره ROTATE یا MIRROR باید عرض کنم که هیچ تفاوتی در نوع اجرا ندارند...

عارضم که قبل از اجرای این فرامین یکی از این دو کار را باید انجام دهیم

ـ یا قسمت WORK PLANE را در حالت PLANE قرار دهیم

ـ با با انتخاب گزینه Set work plane parallel to view plane و کلیک بر روی VIEW میتوانیم محیط کاری را تعریف کنیم

این گونه می توانیم از خطاهای احتمالی جلوگیری کنیم...

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

برای اینکه بتوان تکنیک های افزایش سرعت مدل سازی را ملموس تر بیان کرد یک سوال مطرح می کنم و بفرمائید در این شکل شما چگونه استیفنر درون ستون را در راستای آکس بال تیرقرار می دهید بطوریکه فاصله استیفنر از بر ستون حفظ گردد

attachment.php?aid=332

تصویر زیر استیفنر را در راستای آکس بال تیر نشان می دهد

attachment.php?aid=334

هرکس پاسخی که مدنظرم هست را بدهد 2 اعتبار خواهد گرفت این یک مثال کوچک است ولی پاسخ ان در حین مدل سازی بسیار کاربردی است اگر سریعترین روش را پیدا کنید و یاد بگیرید د بارها و بارهابه تکرار با چنین انتقالی مخصوصا برای جابجایی سخت کننده ها درون ستون مواجه می شوید و حل این مسئله می تواند در کل سرعت مدل سازی شما را بالا ببرد پس این مثال را کوچک نشمارید و به دنبال راه حل سریع باشید در ادامه مباحث دوستان اگر کسی اشاره نکرد راهکار پیشنهادی خود را عرض می نمایم

aram.JPG.8f3b91fe20936fa773faff5f0f6aaff2.JPG

arammm.JPG.ac436092b1f7b90d8e461a5cf722df3e.JPG

لینک ارسال

pirooz    3

اعضا عادی

دوستا حالا كه بحث سر مقدار خروجي هست ميانگين قيمت چقدره ؟يعني حدودا هر تن رو چن ميگيرن مدل كنن ؟

------------

يه چيزي .اين كار drag and drop اصولي هست ؟يعني مشكلي تو تهيه نقشه و برش ايجاد نميكنه ؟

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

drag & drop و move مشابه همدیگه میباشد و تغیری در نقشه گیری ایجائ نمیکند

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

دوستا حالا كه بحث سر مقدار خروجي هست ميانگين قيمت چقدره ؟يعني حدودا هر تن رو چن ميگيرن مدل كنن ؟

------------

يه چيزي .اين كار drag and drop اصولي هست ؟يعني مشكلي تو تهيه نقشه و برش ايجاد نميكنه ؟

پیروز جان کار شاپ بر خلاف تصور خیلی ها یک کار پر درآمد و راحتی نیست وارد شدن به این حرفه سختیها و مشکلات مخصوص خودش داره و همیشه این بخش از کار از اهمیت ویژه ایی برخوردار است و کوچکترین اشتباهی در نقشه باعث می شود هزینه زیادی به کارفرما نحمیل شود و این وسط مقدار پولی که باید بگیری به یکباره بلوکه می شود و کارفرما همیشه دنبال چنین بهانه ایی هستند که در پرداخت هزینه کار شاپ شونه خالی کنند این نشد بهانه های دیگه عدم تائید مشاور وقتی می ری تائید بگیری از مشاور هزارتا ایراد بنی اسرائیلی می یارند که فرضا من چشمام رنگ فلان نمی بینه از این رنگ استفاده کن دل پر دردی داریم ماشاا... الان هم انقدر شاپکار داریم که قیمت ها نتنها بالا نمی ره بلکه سرشکن میشه فکر کنم تنها شغلی که قیمت ها بالا نمی ره هیچی پایینم می یاد در مورد قیمتها هم بگم متفاوته اونهایی که تازه کارند قیمت را پایین می دهند که حتی وقتی شروع بکار می شند می بینند چه ضرری کردند و این مسئله قیمت ها را پایین آورده و با این وضع بی پولی کارفرماها دیگر سود آنچنانی ندارد الان باید به عنوان شغل دوم بهش نگاه کرد ولی برعکس در کشورهای پیشرفته درصد بالایی از کار را تهیه نقشه تشکیل می دهد کافیه یک جستجویی تو اینترنت داشته باشی اونموقع خواهی دید که قابل قیاس با ما نخواهد بود .

به نظرم باید یک تاپیک مجزا درست کنیم بذاریم نامشو در دو دل : حرفهای ناگفتنی زیاد است

................

روش drag and drop روش معقولی به نظر نمی رسد

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

دوستان خواهشمندم موضوعات را در محل خود مطرح نمایید. جای این موضوع در تاپیک " چگونه در شاپ سیستماتیک عمل کنیم" می باشد.

در مورد drag & drop نیز من با این دستور کار نمی کنم.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

با سپاس از دوستانی که پاسخگوی سوال مطرح شده بودند ولی از میان پاسخ ها پاسخ مجید جان نزدیکتر است ولی مهندس روش من شاید چند ثانیه ایی سریعتر از روش شما باشد:rolleyes:

دوستان همچنان منتظر راهها و روش های پیشنهادی شما هستیم

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

بهتر است قبل از کپی کردن، بوسیله جوش سخت کننده ها را به جان ستون متصل نمائید. این کار باعث می شود که در حین کپی کردن استیفنر در طول ستون مجبور به تعزیف مجدد جوش برای دیگر سخت کننده ها نشویم

مشاهده پاسخ در لینک:

http://forum.shopdrawings.ir/showthread.php?tid=1935&pid=5383#pid5383

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

مهندس جان انقدر توضیحات شما کامل بود که دیگر هیچ توضیحی اضافه ایی برای من نگذاشت دقیقا همین گونه است که اشاره کردید لذا 2 اعتبار دریافت خواهید کرد :)

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

آرامیس این موضوع بدلیل نکته ای که داشت جذاب است. اما من مطوئن هستم مهندس زیبایی روی این روش حتما نظر خواهند داشت. چرا که در برخی موارد، روش پیشنهادی ایشان سریعتر است.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

آرامیس این موضوع بدلیل نکته ای که داشت جذاب است. اما من مطوئن هستم مهندس زیبایی روی این روش حتما نظر خواهند داشت. چرا که در برخی موارد، روش پیشنهادی ایشان سریعتر است.

خیر قربان من اصلاً از این موضوع آگاهی نداشتم و برام جالب بود و کسب علم کردیم اما بدلیل عادت هنوز نمیتونم ازش استفاده کنم و روش خودم برام سریعتره.

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

هدف از این تاپیک که در برخی موارد مشابه تاپیک " آیا می دانستید در تکلا " می باشد، بیان یک سری ترفندهایی است که خیلی از کاربران شاید از آن بی اطلاع باشند.

من و آرامیس قبلا صحبتهای زیادی در اینباره داشتیم. در ظاهر روش پیشنهادی من که مورد نظر آرامیس نیز می باشد، سرعت بیشتری نسبت به روش مهندس زیبایی دارد. به شرط آنکه ما جهت مختصات را بدانیم. با توجه به اینکه معمولا در حین مدلسازی جهت مختصات محلی به دفعات و بر حسب نیاز تغییر می کند، بایستی قبل از اعمال این روش، جهتهای مختصات را بررسی کنیم و حتی در برخی موارد مجبور می شویم بطور سعی و خطا جهتی را که بایستی قفل شود، پیدا کنیم.

اما در روش استفاده از copy special ما فارغ از جهتهای محور مختصات، عددهای نامرتبط را صفر می کنیم.

روش دیگری نیز وجود دارد:

در امتداد مرکز بال تیر، خطی ترسیم کنیم و سپس با دستور کپی یا Move معمولی، عملیات مورد نظر را انجام دهیم.

به نظر من هر سه روش درست هستند اما بسته به محل و شرایط مدلسازی، سرعت را تغییر می دهند. من به شخصه از هر سه روش استفاده می کنم.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

خیر قربان من اصلاً از این موضوع آگاهی نداشتم و برام جالب بود و کسب علم کردیم اما بدلیل عادت هنوز نمیتونم ازش استفاده کنم و روش خودم برام سریعتره.

مهندس جان من زمان گرفتم این روش چند ثانیه سریعتر فقط تا بیایید به این روش عادت کنید زمان می بره

شاید بعضیی ها بخندند بگویند شما چرا سر ثانیه ها انقدر بحث می کنید در جواب این عده بگویم شما یک ستون را در نظر بگیرید که دارای ارتفاع 30 متری است و در این ارتفاع شما 10 تیر متصل به ستون در یک جهت به ستون داشته باشید و هر نیر دو استیفنر لازم داشته یاشد پس روی هم مس شود 20 استیفنر اگر تعداد ستونها هم 40 عدد باشد می شود 800 استیفنر اینجاست که همین ثانیه ها تبدیل به ساعت و روزها خواهد شد

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

مهندس جان اگر وقت داشتید مراحل قبلی را هم بفرمایید.

فرض کنید ستون باکس و تیر ها مدل شده اند...منظورم حد فاصل این مرحله تا توضیحات فوق میباشد که بیشتر شامل رسم خود استیفنر است.( به روش " آیا می دانستید در تکلا ")!

سوال دیگر: دوستان همه با تجربه هستند. به نظر شما در نقشه ها ضخامت استیفنر را بیشتر بر اساس ضخامت بال ستون میدهند یا ...؟

@آرامیس جان همین ثانیه ها به قول شما ارزشمندند. همین ثانیه ها ارزش کار را نشان میدهد. وگرنه میتوان نقشه را یک ساله هم ارایه داد!

سپاسگزارم

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

حتما در تاپیک آموزش دنبال خواهد شد.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

مهندس من یه مقداری که این روش رو تست میکردم متوجه شدم اصلاً x و y ارتباطی به جهات UCS نداره و تحت هر شرایطی " فقط " دو بعد x و y در نظر گرفته میشه که جهت افقی x و جهت عمودی y هستش و نیازی به سعی و خطا نیست و اصلاً نیازی نیست بدونی که UCS کدوم طرفه !!! اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید. و ایرادی که در این روش هست اینه که فقط در دو بعد میشه ازش استفاده کرد یا افقی یا عمودی !

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

من که از این بحثها لذت می برم. مهندس من الآن مجددا روش را بررسی کردم. در مثالی که خودم انجام دادم، سعی کردم پلیت را در دو دید مختلف کپی کنم. در یکی از نماها بایستی x را کلیک کنم و در نمای دیگری y را. به هر حال به محور مختصات ارتباط دارد.

حال که به نظر من این بحث جالب بود، با یه سوال دیگه سعی می کنم هم با روش دوستان دیگر ( البته فی الحال حاضر بهتره بگم با روش مهندس زیبایی ) اشنا بشوم و هم در ادامه نکته کاربردی دیگری را بیان نمایم:

شما برای مدلسازی لچکی نشان داده شده در شکل زیر از چه روشی استفاده می کنید؟

fzgxeyp8m6sw3sbe7iss.jpg

به نظر شما سریعترین روش برای ترسیم لچکی فوق بدون استفاه از نقاط کمکی چیست ؟ هر کس جوابی که مد نظرم هست را ارائه کند 2 اعتبار خواهد گرفت .

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

با استفادر از دستور کانتور پلیت ابتدا نقطه اول را زیر بال کلیک میکنیم سپس از ENTER NUMERIC LOCATION مختات را وارد میکنیم

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

من بعد از نقطه نظرات دوستان روش پیشنهادی خود را اعلام خواهم کرد

لینک ارسال

sanaz bayat    1

اعضا عادی

باسلام

کارهای جوشی حدودا700تن وکارهای پیچی که دقت بیشتری میخواد 500تن

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

ان شالله ادامه این مباحث در تالارهای تخصصی مخصوص اعضا ویژه به آدرس لینک زیر دنبال خواهد شد:

http://forum.shopdrawings.ir/showthread.php?tid=1935&pid=5383#pid5383

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...