رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
izadpanah

آموزش گام به گام مدلسازی در نرم افزار تکلا استراکچرز

ارسال های توصیه شده

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس زیبایی عزیز. همانگونه که مستحضر می باشید، در ورژن 14 تکلا این قابلیت وجود نداشت. با ورژن 15 زیاد کار نکرده ام اما به نظر می رسد این قابلیت در ورژن 15 به بعد به تکلا افزوده شد. ورژن 16 نیز این قابلیت را داراست. همانگونه که خود شما هم فرمودید، این حالت به انتخاب صحیح پلیتها بر می گردد. من هم به مانند شما از این قابلیت تکلا مطلع هستم. اما بر آن هستم که آموزش را به نحوی پیش ببرم که هر آنچه که بعنوان مشکل در این مدت زمان 6 7 ساله که بعنوان کاربر تکلا با آن مواجه شده ام ( در ورژنهای مختلف تکلا) را به نحوی در آموزش بگنجانم که اگر دوستی در حالات مختلف با آن مواجه شد، کمترین درصد خطا را داشته باشد. احتمالا دستانی که این مطالب را دنبال می کنند، حتی یک بار هم تکلا 14 و ماقبل را نصب نکرده باشند، اما من معتقدم آموزش بایستی به نحوی باشد که با کمترین در صد خطا و بر روی هر ورژنی از نرم افزار، جوابگو باشد. پیدا کردن روشهای تکمیلی و به روز نمودن دوستان با قابلیتهای جدید بعهده آنهاست و هدف من، صرفا بیان نکات پایه و کلیدی و مقدماتی است.

نکاتی که اگر من و شما از همان روز اول می دانستیم، باعث گلایه ها و درد دلهایمان نمی شد.

یک سری از دیتیلها را برای دوستان قرارداده ام. مطمئن هستم هر کسی بتواند این دیتیلها را مدل کند، هر دیتیل دیگری را نیز به سادگی مدل خواهد کرد. اما تا زمانیکه در مورد نحوه مدلسازی آنها توسط دوستان سوالی مطرح نشود، فرض بر آن است که خودشان توانسته اند مدل کنند. اما اگر دوستان در مورد نحوه مدلسازی آنها سوال بپرسند، حتی با قراردادن فیلمهای آموزشی ان که برخی از انها از قبل تهیه شده است، روش را ارائه خواهم داد.

• Like 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

izadpanah    45

مدیرکل

نقشه های اولیه این پروژه همگی یک تیپ ستون بودند. اما من برای ایجاد تنوع و آشنایی دوستان، آنها را به دو تیپ ستون تیدیل کردم. دیتیل تیپهای ستون موجود است. خواهشمندم به تیپ نشان داده شده در پلان ستونگذاری توجه نشود و سکشنهای نمایش داده شده را معیار قرار دهید. کم کم آموزش به نحوی پیش خواهد رفت که به قول رادمهر دو تا ستون نیاز داریم و یک تیر. پس خیلی خودمان را درگیر انتخاب تیپ ستون نخواهیم کرد.

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

برای کشیدن ورق های مهاربند از سیستم مختصاتی باید استفاده کنیم من مختصات نقاط رو از فایل CAD استخراج کردم سپس با استفاده از دستور کانتور پلیت نقطه ای را به عنوان نقطه شروع انتخاب میکنیم سپس با دادن مختصات پلیت را ترسیم میکنیم

13567658571.jpg

این کار برای ورق های تراز بالایی یعنی 4.64 نیز انجام میدهیم البته در مورد تیرها من بال بالایی رو روی تراز 4.64 قرار دادم اکه اشتباه نکرده باشم؟1!

سپس همین ورقها رو برای سمت دیگه کپی میکنیم

مختصات یکی از نقاط رو اشتباه وارد کردم ولی فکر کنم راه ترسیم همین باشه

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

با سلام -- متاسفانه چند روز اینترنت بنده مشکا اساسی داشته - الان تازه به اینترنت دسترسی پیدا کردم -- متاسفانه عقب موندم یکم- اما میرسونم خودمو-

ممنون از سخنان مهندس ایزد پناه --

در ارتباط با مطلبی که مهندس محمد عکسش رو گذاشتن -- موضوع بحث فکر کنم در باره اتصالات تیر و ستون بود ! -- البته حق دارن فکر کنم به قول مهندس ایزد پناه دوستان مشکلی تو رسم اتصالات ندارن که صحبتی دربارش نشد - اگر شد خودم در باره رسم یکی از اتصالات که مهندس جدید گذاشتن میخام دوباره مطلب بزارم -- احساس میکنم روش سریع تری باید باشه

محمد جان به نظر بنده روش مختصاتی اصلا سریع نیست --به قول مهندس زیبایی پدر زمانتو در میاره!!!!! با رسم کردن چندتا خط کمکی و چندتا نقطه خیلی خیلی سرعتر میشه رسم کرد پلیت بادبند رو

من روشمو میزارم بزودی

------------------

درباره اینکه آیا چطوری باید پیچ ها رو ایجاد میکردم -- در یک سری یا در 2سری -- گیج شدم یکم -- امکان داره توضیح بدهید -- من راستش ترجیع دادام که اول مدلینگ رو یاد بگیرم و بعدا نقشه بگیرم ازشنون

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

رادمهر جان ان شالله مشکل اینترنت زودتر حل بشه.

من خوشحال می شوم که روش پیشنهادی شما را هم ببینم.

حق با شماست، برای ترسیم گاست پلیتها، استفاده از خطوط و نقاط کمکی سریعتر و دقیق تر است.

اما در مورد بولتها، پیشنهاد می کنم خودتان 4 تا پلیت دلخواه ترسیم کنید و با هر دو حالت، پلیتها را به هم پیچ کنید و نتیجه را بررسی و حتی در همین تاپیک منعکس نمایید. نگران کننده نیست. دست به مدل بشی، ابهامات رفع می شه.

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

رادمهر جان ورق های بادبند رو بدون مختصات چه جوری میخای از فایل cad مدل کنی؟ روشتو واسه ورق بابدبند پایینی توضیح بده؟ ممنون من یه راه دیکه هم واسه ترسیم بادبندها از فایل cad مدنظرم هستش اینکه خطوط بادبند رو از cad ایمپورت کنیم من از روش مختصاتی فقط برای پلیت هایی استفاده میکنم که شکل هندسی نامنظمی دارند در بقیه موارد یا از خطوط استفاده میکنم و یا از نقاط همانطور که شما فرمودید.

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

ممنون - انشالله

به رو چشمم - هرچه زودتر تدوین میکنمش -- بعد آپلود میکنم

حتما این کارو میکنم - تو همنی تاپیک هم میزارم -- ممنون از راهنمایی -

فقط اول چندین سوال برام پیش اومد ه..

1- آیا برای رسم استیفنر داخل ستون -- و ورق بالای اتصال گیردار (که نمیدونم اسمش چیه) برای تیر که با کادر قرمز در سمت راست نشان داده شده است -- باید از دستر کانتور پلیت استفاده کرد؟

ccrco6ui6etbqd7lb5ru_thumb.jpg

2-- راستش نباید برای رسم این سخت کننده ها واقعا گوشه ورق ها رو برش داد ( اصطاهحا کنیک ) کرد؟

یا این که نه ابعاد دقیق را ما رسم میکنیم؟ - یعنی ورق رو لب به لب به ورق های دیگه میچیبونیم در مدلینگ؟yh5cj20lx8d5ifqo89g3_thumb.jpg

3- صحبت از باد بند شد -- دوستان شما برای رسم بادبند -- نیاز داریم که اول آکس اعضای بادبند رو حتما رسم کنید .

cm0t7oppp2lypbajzhwt_thumb.jpg

اما واسه من محل تقاطع آکس مهاربند با محل برخورد تیر با ستون یکم جای سوال شده -- البته فکر کنم توی نقشه های بهش اشاره بشه -- من یبشتر نقشه هایی که دسم اوده ناقص بوده - به عکس ها توجه فرمایید

tn36ttrqf6287szzr4f_thumb.jpg1vfmr4ui843eak8170g_thumb.jpgb3w9b2j4jie95dzc3fxv_thumb.jpg

آیا محل نقطه قرمز باید به محل نقطه آبی انتقال یابد؟

sksu0byz58zyni4ys90f_thumb.png

در عکس های بالا محل تقاطع آکس ها اشتباه هستش - اما اصلا نیمیشه که محل تقاطع آکس بادبند طبقه دوم با طبقه اول یکی در بیاد -- اونم بخاطر تفاوت رقوم ارتفاعی طبقات باید باشه -- درسته؟

من یه مدل رسم باد بند رو میزارم به زودی

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

1- ورق های سخت کننده داخل ستون را اگر پشت اتصال گیردار باشد، ورق پیوستگی و در غیر ایصورت سخت کننده نامند. ورق بالایی اتصال گیردار در دیتیل نشان داده شده به کله گاوی معروف است. سوال خوبی است. ورقهای کله گاوی را هم می توان با استفاده از خط و نقطه کمکی و نهایتا دستور کانتور پلیت، مدلسای کرد. با دستور تیر و برش قسمتهای اضافی هم می توان این کله گاویها را مدل کرد. اما به نظر شخصی من، کانتور پلیت بهتر است. چرا که در پروژه ای که با اتصالات دستی و کپی پیست انجام شده بود، کات کله گاویها در برخی از کپی پیستها منتقل نشده بود. هر چند که این مشکل نادر است، اما یک بار حادث شده است.

2- طبیعتا در زمان جوشکاری، حتما باید این پلیتها پخ زده شده باشد و برای جوش نفوذی آماده باشد. در کارگاههای با روش سنتی، این عمل قبل از مونتاژ و با سنگ زنی یا هوابرش ایجاد می شود. اما در کارگاههای مدرن، پخ در مرحله قطعه زنی اعمال می شود. من خودم معمولا این پخ را نمی زنم اما بهتر است که زده شود. اما معمولا 3 میلیمتر گپ برای نفوذ بایستی در نظر گرفته شود. توصیه می کنم مطالعه مختصری بر روی جوشهای شیاری مطرح شده در سایت انجام دهید. این 3 میلیمتر گپ توسط سنگ زنی ایجاد می شود و باعث کاهش طول کله گاوی نمی شود ( در جزیی از پخ ایجاد می شود). اما ورقهای پیوستگی و استفنرهای داخل ستون نیز که بصورت نفوذی جوش می شوند، بایستی شامل پخ باشند. معمولا ورقهای سخت کننده داخل ستون بمیزان 2 میلیمتر از هر طرف کپ دارند.

3- بادبند بایستی دقیقا از تقاطع آکس ستون و تیر بگذرد.

4- خوب با چرخیدن بادبند طبقه دوم، می توان نقاط تقاطع را رعایت کرد.

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

مهاربندها رو ترسیم گردم یه توضیحاتی در مورد این قسمت بدم

برای کشیدن پلیت اتصال مهاربندها ابتدا نقاط شروع ابتدا وانتهای پلیت رو از وسط مشخص کردم سپس با استفاده از point parallel two point دونقطه به فاصله 155 ایجاد کردم همین دو نقطه رو برای سمت دگه نیز ایجاد کردم سپس با دستور کانتور پلیت در چهار نقطه ایجاد شده کلیک کردم و پلیت ایجاد شد.

برای کشیدن مهاربند ابتدا دو خط رسم کردم و در امتداد خطوط مهاربنها رو کشیدم برای کشیدن مهاربندها موقعیت رو پشت به پشت قرار دادم و clearance مربوط به قسمت vertical رو 20 تنظیم کردم. البته ابعاد پلیت های پای مهاربند با نقشه یک ذره فرق کرد چون ستون رو باکس انتخاب کرده بودم

13568965221.jpg

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

با سلام خدمت شمادوستان عزیزم – میخام درباره رسم بادبند یکم بنویسم – شاید بتونه کمکی باشه

و البته درراستای پیش بردن این تاپیک

خب من میخام این بادبندیکه دتایلشو داریمرو رسم کنم

amgci1xb3tn7c1fb95e_thumb.jpg

برای شروع اول آکس بادبند رو میکشم

p64gouu8sly2lskjum3b_thumb.jpg

سپس روی پای ستون زوم میکنیم

tbd6jdfymajx2s7q93l9_thumb.jpg

همان طور که میبینید من طبق نقشه اومدم سخت کننده داخل ستون رو در فاصله 650 میلیمتری از پای ستون رسم کردم

یک خط با فاصله 40 میلیمتری ازبرستون ایجاد میکنم – ا که توی نقشه ذکر شده

cbul7w4cpcljdp8ucw_thumb.jpg

به نظر من اصلاعات برای رسم دقیق این صفحه بادبندکم هستش اماکاری ندارم که اصلا چه ابعادی داره فرض میکنیم که این مشخصات رو داشته باشه(فقط میخام بگم چقدر سریعتر رسم میشه با حالت خط و نقطه ای)

9iwbos3cw16isr7bux_thumb.jpg

حالا برای رسم فقط 5 تا نقطه میخاهیم ! – که 3 تاش خیلی معلومه کجاست و 2 تای بعدی هم (4و5) رو با 2تا خط کمکی معلوم میکنیم

7dc651mufebiwswftwen_thumb.jpg

خب حالا با داشتن فاصله ای که تو شکل بالایی من فرض کردم اون 2 تا خط کمکی برای رسم پلیت رو ایجاد میکنم

u057hfw1z4j9lqi13e_thumb.jpg

الان کافیه که دستور کانتور پلیت رو اجراکنم و 5 تا کلیک کنم

تمام

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

رادمهر جان خیلی کار قشنگی کردی و وقت گذاشتی اما مرحله ی آخر یعنی بدست آوردن نقاط 4 و 5 اصولی نیست و ایراد داره. ان شاا... در ادامه ی آموزشها حتماً بهش میرسیم.

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

خب با جازه دوستان منم سعی میکنم به سرعت خودم رو برسونم.

در ابتدا عذر میخوام که مدلم به عارضه رنگین کمانی دچار شده!

خلاصه عملیات:

1-رسم صفحه ستون با دستور تیر(اگر مربع مستطیل باشد)

2-مدلینگ پیچها با روشی که ارمین جان قبلا اشاره کردند. ودر صورت لزوم حذف پیچهای اضافی

3-رسم استیفنرها با دستور پلیت تا از ویژگی لذتبخش پخی استفاده کنم.(با فعال بودن O)

این هم تصویر نهایی کار...

در ادامه در مورد اتصالات توضیح خواهم داد.

--اگر احیانا با بحث دوستان تداخل دارم از مدیران خواهش میکنم پستم حذف شده و با سایر دوستان پیش برویم...سپاسگزارم

ویرایش:

!!!!چرا تعداد ارسالهای من 0 شد؟؟؟تازه وارد شدم؟:((((

bp.jpg.101aa78af024d13e29fede8b7eb7e922.jpg

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

منون مهندس جان --- حدس میزدم که درست نباشه -- فعلا در مرحله تحقیقاتی رسم باد بند هستم :-) - تا راهی بهتر بدست بیاد - البته تا حد زیادی حدس میزنم به اطلاعات نقشه ربط داره -- خیلی ممنون که نظر دادین - ممنون

-- امیر جان جان پشت ایده رسم پلیت با تیر چی نهفته است؟

عاشق مورد سومتم

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

ارمین عزیز اگر بخوای با دستور کانتور پلیت رسم کنی نیاز به نقطه یابی داره.اگرم بخوای با دستور ستون رسم کنی باید رقوم مورد نظر رو تنظیم کنی.

اگر با دستور تیر صفحه ستون را رسم کنی خیلی سرعت کارت بالا میره.

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

با سپاس از دوستان

روشی که دوستان برای ترسیم گاست پلیت بادبندی گفتند، روشهای درستی است. به هر حال هدف رسیدن به گاست پلیت است و هر مسیری که منجر به این کار شود، صحیح است.

اما من شکلی از عکسهای رادمهر را دانلود کردم و در نرم افزار قدرتمند paint که جدیدا قابلیتهایی برای مدلسازی سازه در آن کشف شده است، خطوط مشکی رنگی را اضافه کردم تا بتوانم توضیحاتی را اضافه کنم. برای رسم بادبند و گاستهایش مراحل زیر زا طی می کنیم:

1- مدلسازی ناودانی بادبند

2- فیکس کردن موقعیت بادبند با استفاده از فاصله 40 میلیمتری نشان داده شده. برای این کار می توان یک خط کمکی در راستای لبه ستون رسم کرد. آنرا به اندازه 40 میلیمتر منتقل کرد. سپس لبه ناودانی بادبند را به آن نقطه انتقال داد.

3- قراردادن نقطه ای روی نقطه 2 نشان داده شده در شکل

4- کپی کردن نقطه 2 به اندازه 650 میلیمتر به سمت بالا ( نقطه 1)

5- کپی کردن نقطه 2 به لبه بیس پلیت ( نقطه 3)

6- ترسیم خط کمکی 1 ( در امتداد لبه پایینی بدبند)

7- کپی کردن خط 1 به اندازه 420 میلیمتر در راستای بادبند ( خط 2)

8- ترسیم خطهای 3 و 4 در امتداد لبه های ناودانی

9- انتقال خطها 3 و4 به اندازه ای در حدود 20 میلیمتر به سمت خارج ( در اتصالات جوشی بایستی توجه شود که حداقل به اندازه ساق جوش بادبند به گاست بایستی خط منتقل شود)

10- تقاطع خطوط 2 و3 و4 بعنوان نقاط 4 و5 انتخاب می شود.

attachment.php?aid=540

gusset.JPG

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

درود...این هم از اتصال B-4

اول نبشی و پلیت را رسم کردم(به محل گیره های انها توجه شود تا در صورت اعمال رویژن مشکل تداخل پیش نیاید)(طبق شکل)

پیچها هم طبق شکل اعمال میشود.باز هم به محل گیره های انها توجه شود!

سوال من:

1- آیا لازم است جوش را هم در این مرحله مدل کنیم؟اگر مدل شود در انتخاب اسمبل دچار مشکل نمیشویم؟

2-در پروژه های عملی طول cut length اصلاح میشود؟

3-بهترین راه برای کپی کردن این اتصال ساخته شده با و بدون استفاده از کامپوننت چیست؟

-------------------------------------------------------------------

ویرایش:

نکته مهم در ساخت کامپوننت: برای انتخاب عضو اصلی و فرعی اتصال بایستی در حالت انتخاب select object in component باشیم.

4-چرا پس از ساخت کامپوننت شکل پیچها عوض میشود؟؟

سپاسگزارم

pi.thumb.jpg.3b35ec2c1a04dba975b85dac39329df5.jpg

pi1.thumb.jpg.8fed0340c93a0ad1e8a363edc5a9b4a3.jpg

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

دوستان خسته نباشید

من تا یک قسمت هایی از این مثال رو مدل کردم البته ابعاد ها یکم متفاوت شد فایل ie رو میزام یک بررسی اجمالی داشته باشید:sleepy:

http://uplod.ir/nwzn1znx82y9/publish.rar.htm

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

1- در مورد زمان مدلسازی جوشها، بین دوستان اختلاف نظر است. برخی ها در همان ابتدا و برخی ها در انتهای مدلسازی جوش را مئل می کنند. به هر حال من ترجیح می دهم در همان باتدا مدل کنم تا با کپی پیست منتقل شود.

2- همان Cut Length پیش فرض 100 خوب است و نیاز به تغییر ندارد.

3-من ترجیح می دهم که در این تمرین، دوستان اتصالات را کاستوم کامپوننت نکنند و با کپی پیست اتالات را ایجاد کنند. تیر بهمراه اتصالاتش را کپی کرده و در محل جدید پیست نمایید. سپس با Move کردن، طول تیر و محل قرار گیری اتصالات را تصحیح نمایید.

4- قاعدتا نباید این اتفاق بیفتد. شکلی که شما گذاشتید، نشان دهنده برداشتن تیک نمایش بولت است. اما فکر نمی کنم این موضوع به این تیک وابسته باشد. من الآن چندین دفعه حالات مختلف را بررسی کردم، اما این اتفاق نیفتاد. لطفا این موضوع را بررسی کنید:

آیا سایز بولت جز کاتالوگ بولت تکلاست یا خودتان به کاتالوگ افزوده اید؟ در برخی موارد که سایز غیر استاندارد است، این موضوع حادث می شود. لطفا بررسی نمایید و سایز بولت مدل شده را اعلام نمایید.

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

مهندس جان ممنونم...

در مورد شکل پیچها به نظرم باگ دارد.چون بعد از باز کردن مجدد فایل اصلاح شدند

نحوه رسم استیفنر:

1-گرفتن 4 نمای اصلی تیر مورد نظر

2-قرار گرفتن در نمای بالا و رسم استیفنر

3-قرار گرفتن در نمای جانبی و اصلاح تراز و محل گیره پلیت و اصلاح چمفر

4-کپی از پلیت برای استیفنر پایینی و تنظیم تراز آن

به نظر شما محل قرار دادن گیره های استیفنر در عکس صحیح است؟با در نظر گرفتن احتمال رویژن خوردن در ادامه کار ...

در مورد رسم دو پلیت برشگیر، از نمای جانبی و دستور کانتور پلیت و move کردن به محل اصلی کمک گرفتم ولی به نظرم زمان بر بود...

تصویر نهایی اتصال (بال ستون hide شده) را هم قرار دادم. قلق رسم پیچها کاملا روشن شد :P

st.jpg.657a0b882fd40ba663eb9dc881eef902.jpg

fi.thumb.jpg.76e615bbdc82a0ecb0b9dd5cdbc5b645.jpg

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

امیرجان

به نظر من گیره هارو طوری تنظیم کن که اگه یه موقع خواستی ضخامتشون رو تغییر بدی مشکلی پیش نیاد در این حالت اکه شما بخای ضخامت رو تغییر بدی تغییر ضخامت به سمت پایین خواهد بود پس گیره ها رو بالای استیفنر تنظیم کن

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

سپاسگزارم محمد جان

دقیقا خواستم همین نکته مطرح شود.

فرض کنید ضخامت بال تیر مربوطه تغییر و به تبع آن ضخامت استیفنر تغییر کند.در نتیجه برای بر هم نخوردن تراز فوقانی تیر ریزی باید تراز بالا ثابت مانده و هر دو ضخامت از پایین اعمال شود.هر چند زیاد چشمگیر نیست...

از دوستان دیگر هم خواهش میکنم لطفا نظر خود را ذکر نمایند

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

طبیعتا کار مدلسازی المانها زمانبر است و نیاز به صرف زمان دارد. اما روش همین است و بایستی این زمان سپری شود.

در پاسخ جواب امیر هم باید بگویم که اگر قرار باشد ضخامت همه تیرها در پروژه ای تغییر کند، اصلا بایستی تیرهای آن پروژه از ابتدا مدل شود ( در مدلسازی دستی و بدون استفاده از هوشمند سازی). اما احتمال دارد ضخامت چند تا تیر تغییر کنه که آن هم بایستی با صرف زمان و دقت، این کار را انچام داد. به هر حال برای سهولت در چنین مواقعی، بهتر است نقاط کاری یا همان گیره ها بر اساس تراز تنظیم شود.

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

حسن جان با فرض اصلاح موردی چند تیر، محل گیره طبق شکل صفحه قبل درست است؟یعنی گیره پلیت استیفنر در تراز تیرریزی باشد؟

تنظیم نمایش اعضایی که در 4 نمای اصلی یک عضو ظاهر میشوند چگونه است؟ایا میشود مشخص کرد سایر اعضا بر چه اساسی در ان نماها نمایش داده شوند؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

خوب در شکل نشان داده شده، گیره ها بر اساس تراز تنظیم شده اند به نحوی که پلیت زیر تراز قرار گیرد و خوب است.

در مورد تنظیمات نمایش 4 نمای اصلی هم من منظور شما را متوجه نمی شود. خواهشمندم بیشتر توضیح دهید.

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

ممنونم

اتصالات تیر به تیر هم تقریبا مانند اتصال قبلی با کمک گرفتن از 4 نمای اصلی و move کردن پلیت ها رسم شد.

وقتی میخواستم در پلان، اتصالات یک طرف تیر را با copy mirror به سمت دیگر کپی کنم ، با وجود انتخاب وسط تیر به عنوان محور mirror با اختلاف ناچیزی اشتباه کپی میکرد که علت آن را متوجه نشدم.

----------------------------------------------------------

در مورد سوال قبلی : وقتی من عضوی را برای انتخاب 4 نمای اصلی انتخاب میکنم در نماهای ایجاد شده اعضای دیگر که معمولا چسبیده به عضو هستند هم نشان داده میشوند.

نرم افزار این اعضا را بر اساس چه معیاری همراه عضو انتخاب شده نشان میدهد؟

sse.jpg.90f254b16a40eea8472b81bf75e8a4a1.jpg

sss.thumb.jpg.f4b2d43f4266c17e67de6ab721cae79e.jpg

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...