رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
izadpanah

آموزش گام به گام مدلسازی در نرم افزار تکلا استراکچرز

ارسال های توصیه شده

izadpanah    45

مدیرکل

پاسخ سوالات محمد:

- آن فاصله نشان داده نشده را نیز 50 فرض کنید. این نقشه با Scale یک به یک نیست. ظاهرا scale آن 1 به 7 است. طبیعی است که در نقشه های سازه، معمولا سعی می شود ستونها با مقیاس یک به یک ترسیم شود. اما برای ترسیم دیتیلها برای وضوح بیشتر، درشتن نمایی می شود. برای رفع مشکل، شما توس دستورا اندازه گذاری اتوکد، اندازه ای را که لازم دارید بزنید. سپس عبارت Ma مخفف match را تایپ نموده، روی یکی از خطوط اندازه کلیک نموده و سپس روی اندازه ای که جدید زدید، کلیک نمایید. در حقیقت با این روش، خواص اندازه گذاری اول را روی دوم match می نمایید. حتما توجه کنید که در برخی از نقشه ها ممکن است مقیاس در راستای عمودی و افق متفاوت باشد.

- طبق نظر سلیقه ای من، نامبرینگ کلیه االمانهای C2 شامل پلیتهای بال و جان، استیفنرها و پلیتهای اتصال را با C2 برای ass و c برای سینگل نامبرینگ کنید. باز هم تاکید می کنم، ذهنتان را درگیر نامبرینگ نکنید. بعدا نامبرینگ مناسب را خودتان می یابید.

- فقط سقفهای تیرچه بلوک از پایین تراز می شوند. پس در نقشه بدنبال دیتیل اجرای سقف آن بگردید. این دیتیل را گذاشته ام. اما اگر در نقشه سازه ای به سقف اشره نشده بود، حتما بایستی سوال شود. نکته دیگری را نیز از همین حالا در ذهن بسپارید. خیلی وقتها در نقشه سازه، تراز روی سقف برای سقفهای تیرچه بلوک داده می شود که اشتباه نقشه است. در این مواقع بایستی با کارفرما و مشاور مذاکره کرد.

-

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Radmehr    17

اعضا عادی

سلام -- سپاس از پاسختان

یک سوال -- یعنی یک درخواست دارم -- مهندس ایز پناه میشه دتایل اتصال تیر فرعی (J) به تیر ورق ها و اتصال فرعی به فرعی هم جهت یکپارچه شدن تمارین این تاپیک قرار بدهید - تا همه یک چیز رو مدل کنیم؟

من فقط همین اتصالات رو باید ایجاد کنم

ممنونم

در ضمن - من اصلا با Cross Profile (S32) آَشنا نبودم !! عجب موجودییه !!! -- الان دیدمش -- ممنونم

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس جان با سپاس از شما که در مدلسازی و این مباحث شرکت می کنید. واقعیت من بازخوری از دوستان مبنی بر اینکه مدلسازی را دنبال می کنند، دریافت نکردم. می دونم که مدلسازی برای خیلی ها ساده است، اما دوست دارم دوستان تجربیاتی را که حین مدلسازی بدست می آورند، در این تاپیک بنویسند. حتی نحوه مدلسازی المانها را. این کار باعث می شه که من هم کمتر با نگارش درگیر بشوم. اما ...

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

خواهش میکنم - من از شما سپاس گذارم مهندس عزیز

من نمیدونستم روال تاپیک به این صورت هستش -- چشب - من حتما مینویسم - هر چقدر هم بی ارزش باشه -- شما حق دارید

کار سخت میشه این طوری -- اتفاقا شاید راه هایی که من استفاده کردم طولانی باشه -- و راه سریع تری پیدا بشه

TAnkx

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

سلام دوستان –خسته نباشین

من میخاستم مراحل کاری که انجام دادم روبراتون بزارم شاید کمکی بکنه - در ضمن هم دوست داشتم مهندس ایزد پناه رو هم کمک کنم -- هم ایشون رو تنها نزارم -- فکر هم میکنم اینتوری مشکل همه بهتر رفع بشه -- اولین بارم هستش مینویسم بدی رو ببخشید -- چون الان بحث درباره بیس پلیت هستش – برای همین من مراحلی که باحاش شروع به مدلینگ کردم رو الان براتون میگم

خب برای رسم یک بیس پلیت اول از همه نیاز به این هستش که یک آکس داشته باشیم – یعنی روی یک آکس زومم میکنیم

arvwg3mz7z2tf2u6iulf_thumb.jpg

من خودم بشخصه برای شروع مدلینگ بیس پلیت – اول دستور کانتور پلیت رو تنظیم میکنم – ضخامت هم روی 30 میلیمتر میزارم وو سپس نقطه شروع رو همون نقطه وسط آکس قرار میدهم – دکمه O رو میزنم تا بشه خط افقی رسم کرد

موس رو به صورت افقی به سمت چپ – در راستای چپ نگه میدارم تا اینطوری بشه

mani37szvgbtmq80xog2_thumb.jpg

سپس فقط مینویسم 600 تا یک ساق پلیت به طول 600 میلیمتر رسم شود – همین کارو تا آخر ادامه میدهم تا به شماره 4 در شکل زیر برسم

q0ojxxa5zd72xmmf8v3q_thumb.jpg

در این حالت موس رو میبرم کنار و وسط موس رو فشار میدم – پلیت در انتها رسم میشود.

اما باید مکان اون رو تغییر داد به وسط آکس – که با دستور Move این کار امکان پذیر هستش

یک بار Ctrl +2 رو میزنم تا پلیت به حالت ترانسپرنسی در بیاد.

حالانوبت به رسم پیچ ها هستش – با توجه به نقشه اتوکدی که مهندس ایزد پناه لطف فرمودن و گذاشتن .

من واسه رسمش اول دستور ایچاد پیچ رو ایجاد میکنم و نقاط انتخابی برای رسم رو در زیر مشاهده می فرمایید ایجاد میکنم

(البته اول یک بار روی پلیت کلیک میکنم و وسط موس رو فشار میدم تا دستور از ما راستا ایجاد پیچ را طلب کند!)

روی گروه پیچ ها دبل کلیک میکنم و در یک مرحله تنظیمات رو انجام میدم – که ملاحظه می فرمایید

اینجا جا داره از مهندس زیبای تشکرکنم چون در بخش offsetFrom تنظیماتی کردم که راحت کرد کارمو – ایشون اشاره کرده بودن— منم قبلا میرفتم با یک روشایی رسم میکردم که نگو و نپرس!!!!!

483p08ly8u8t69bxe7k8_thumb.jpg

اما پیچ های وسطی اضافه هستن – برای پاک کردن اون 4 عدد پیچ اضافی وسط -- اول از قسمت پایین بر روی این دکمه کلیک میکنم – تا قابلیت انتخاب تک پیچ فراحم گردد

6jc8943my8noo77enzke_thumb.jpg

با پایین نگه داشتن دکمه SHIFT آن 4 پیچ را انتخاب میکنم و در انتها دکمه DELET رو میزنیم تا این قسمت هم تکمیل شود

برای رسم کردن استیفنر های پای ستون من از دستتور تیر استفاده کردم ( نمیدونم در خروجی ها چه اتفاقی خواهد افتاد --فعلا هم بهش فکر نمیکنم چون اگی سراغ اون قسمت برم درجا سکته میزنم – بعدا فرار میکنم دیگه تکلا کار نمیکنم !!! )

خودم از دستور تیر استفاده میکنم بعدا با کات کردن گوشه ها رو میبرم که باعث میشه صفحات برش آزار دهندهای ایجاد بشه

نمیدونم توی خروجی ها بهتره با کانتور پلیت رسم بشه یا نه؟البته تو سایت خوندم فرقی نداره – شایدم اشتباه مینکم

دوستان یک سوالی هم برام پیش اومد – آیا نرمافزار میتونه این خط فرضی قرمز رنگ را که من کشیدم تشخیص بدهد؟ تا حالا با این قابلیت اتوکد آشنا شدید حتما – که اسمشم هست Otrack

اگر این قابلیت روداشت میشد با نزدیک کردن موس به نبش پلیت (البته موازی قرار دادن راستای موس) محل تقاطع موس و خط قرمز رو کلیک کرد

czwua0u2ub6x12d1r6im_thumb.png

برای ایجاد کردن پخ سختکننده ها هم روی گیره کانتور پلیت دابل کلیک میکنیم و این تنظیمات رو وارد میکنیم

m82o7d210yi3tsbhek3_thumb.jpg

دوستان اگر راه های طولانی رفتم شرمنده – بنظرتون طولانی هستش این مراحل؟

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

البته به نظر من 1راه سریعتر برای کشیدن بیس پلیت اینکه ابتدا بادستورadd point چهار نقطه به اندازه ی فواصل پلیت انتخابی وارد کنید سپس با دستور کانتور پلیت در نقاط وارد شده کلیک کنید

راه د دیگه رسم پلیت استفاده از enter numeric location هستش که بن نظر من راه اول سریعتر هست البته به نظر من بهتر ستون ها و مبیس پلیتاشو که در نقاط دیکه یکی هستند رو ابتدا یکیشو بکشید سپس در نقاط دیگه کپی کنید البته این کارو میتونید برای آکس های دیگه که مقاطعشون متفاوت هستش انجام بدید نهایتا ستون و بیس پلیتشو modify کنید

به نظر من بهتر استیفنر های پای ستون رو هم با کانتورپلیت بکشیم تا در وارد کردن chamfer راهتر باشیم

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

بسیار عالی. روشهایی که آرمین و محمد ارائه دادند، روشهای صحیحی برای مدلسازی بیس پلیت هستند. همانگونه هم که محمد گفت، بهتره استیفنرها را با دستور کانتور پلیت ترسیم کنیم تا از قابلیت chamfer آن به جای کات استفاده کنیم.

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

من تیر ستون و بیس پلیت هارو مدل کردم فقط 1مشکل تو chamfer واسم پیش اومد که تو قسمت رفع اشکال مطرحش کردم ولی بالاخره chamfer هارو ایجاد کردم امیدوارم دوستان دگه هم در این تاپیک فعالتر بشوند

13559986061.png

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

نکته ایی که در تصویر ارسالی شما به نظر می رسد پیچ می باشد از آنجا که در کف ستونها انکر بولت داریم و بولت وجود ندارواز طرفی در سازه های فلزی در ایران غالبا انکر بولت مدلسازی نمی گردد باید وارد در تنظیمات پیچ ها شد و آنرا تبدیل به سوراخ کرد مطابق شکل زیر

attachment.php?aid=491

9.JPG.cd14272184c47f81b3bd204033a858f4.JPG

• Like 1

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

در مورد تنظیمات بولت، نوشتن توضیحاتی در مورد shape نیز ضروری است. به شکل زیر توجه فرمایید:

attachment.php?aid=492

بصورت پیش فرض، سه حالت array, Circle , xy list برای چیدمان بولتها وجود دارد.

حالت xy list برای زمانی است که چیدمان بولتها پراکنده است. در این حالت، مختصات بولتها در راستای x,y وارد می شود.

حالت circle برای انکربولتهای دودکشها و مقاطع دایروی کاربرد دارد.

حالت array برای زمانی است که یک دسته بولت mxn تایی با فواصل مشخص داشته باشیم. در این حالت، فاصله بین بولتها وارد می شود.

نکته: سوراخ انکربولتهای این پروژه را هم با حالت پیش فرض xy list و هم حالت array مدلسازی کرد. اما بهتر است که با حالت array مدلسازی شود و مازاد آن بصورت دستی حذف می شود.

توجه شود که وقتی بولتی با array مدلسازی می شود و قسمتهایی از آن حذف می شود، خود به خود به حالت xy list تغییر می یابد.

همانگونه که دوستان اشاره نمودند، برای پاک کردن بولتهای اضافی، بایستی در نوار ابزاز سلکت، حالت انتخاب پیچ تک را فعال نمود.

bolt shape.JPG

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

پس از تکمیل بحث بیس پلیتها، سعی می کنم با قراردادن دیتیلهای اتصال مختلف، در مورد نحوه مدلسازی اتصالات متنوع، تمرینهایی را داشته باشیم.

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

سلام -- مهندسین عزیز من این قابلیتی رو که بهش اشاره کرده بودمو پیدا کردم -- اما نمیتونم پیدا کنمش تو ADvanesd Option میشه بنده رو کمک کنید؟-- خیلی سرعت رسم رو بالا میبره -- عکسشو پایین گذاشتم - یکم صبر کنین لود میشه

-- خیلی ممنونم

ttf25co1co8tnyouws3.jpg

• Like 1

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

سلام -- مهندسین عزیز من این قابلیتی رو که بهش اشاره کرده بودمو پیدا کردم -- اما نمیتونم پیدا کنمش تو ADvanesd Option میشه بنده رو کمک کنید؟-- خیلی سرعت رسم رو بالا میبره -- عکسشو پایین گذاشتم - یکم صبر کنین لود میشه

-- خیلی ممنونم

ttf25co1co8tnyouws3.jpg

البته من نمیدونم شما دنبال چه قابلیتی هستین چون چنتا پست رو گشتم اما پیدا نکردم ، اما چیزی که شما میخواین در منوی Advanced Options > Model View هستش بصورت پیش فرض فعاله !

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

رادمهر جان این سوال با محتوای تاپیک مغایرت دارد. لطفا سوالت را در لینک زیر مجددا مطرح کن. تا 12 ساعت دیگر، سوالی که در اینجا مطرح کردی، حذف می شود:

http://forum.shopdrawings.ir/showthread.php?tid=1922

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

دوستان در این تاپیک سعی می کنیم دینیلهای متنوع را بررسی کنیم. سه نوع دیتیل برای اتصال گیردار در نقشه پیوست قرارداده ام. این دیتیلها مختص پروژه های دیگری است و امکان دارد اعداد و ارقام درج شده در نقشه ها، با سایز ستون و تیرهای پروژه خودمان همخوانی نداشته باشد. امیدوارم خودتان بتوانبد به نحو مقتضی اصلاح نمایید. هدف یادگیری روشهاست و نوشتن جملاتی در خصوص نحوه مدلسازی دیتیلهای متنوع.

new detail(www.shopdrawings.ir).dwg

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

رادمهر نوشته است:

سلام -- سپاس از پاسختان

یک سوال -- یعنی یک درخواست دارم -- مهندس ایز پناه میشه دتایل اتصال تیر فرعی (J) به تیر ورق ها و اتصال فرعی به فرعی هم جهت یکپارچه شدن تمارین این تاپیک قرار بدهید - تا همه یک چیز رو مدل کنیم؟

من فقط همین اتصالات رو باید ایجاد کنم

پاسخ: مهندس من نقشه های نمونه را بررسی کردم. دیتیل این اتصال وجود دارد. فاصله بین بولتها را 40 میلیمتر و از لبه ها نیز 40 میلیمتر فرض کنید.

طول نبشی 120 میلیمتر داده شده و سایز بولتها 2 تا M16 می باشد.

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

با سلام خدمت شما دوستان عزیز و گرامی

میخاستم امروز درباره روش رسم کردن اتصال پیچی تیر B5 به ستون توضیح بدم

m4u1u8uanqnqheqan0iu_thumb.jpglmbg7unqvrn5y2y1x77u_thumb.jpg

خب اول از همه نیاز به یک عدد ستون و یه عدد تیرداریم

fl8h2xgoay0vl1qqgs4_thumb.jpg

برای شروع –طبق مشخصاتی که برای رسم این اتصال داریم – باید جان تیر ورقما به جان ستون عزیزمون بچسبد و بالها 10 میلیمتر در پلان از بربال ستون ها فاصله داشته باشد

uas00g7s2uce24cipdgz_thumb.jpg

مناین کاررو با قرار گرفتن درنمای پلان ( نمای از بالا) انجام میدهم—به اینصورت که اول درنمای پلان قرارمیگیرم .

بعدا برای رسم یا ایجاد اون فاصله10میلیمتری 2 عدد خط کمکی رسم میکنم – به اینصورت

hv1zrga891ctt9y0ywh_thumb.jpg

حلا برای ایجاد این فاصله مونتاژ من روی بال تیر یک بار چپ کلیک میکنم تا گیره های بال تیر نمایان گردد

v7y1up4y821phw9bih_thumb.jpg

با کلیک کردن روی گیره زردرنگ واجرای دستور Move اون رو به خط کمکی سمت چپی انتقال میدهم( این کارروبرای بال پایینی همانجاممیدهم و جان).

kbcg0ww2vdfggoemvfe_thumb.jpg

حالا فاصله های مورد نظرایجاد شده است . حالا باید سختکننده های ستون رئ ایجاد کنیم . ( مشخصات رو اینطوری تنظیممیکنم)

3myac1o6vbli1nnumlf1_thumb.jpg

در نمای از بالا قرار میگیرم – میخام با یک حرکت این سخت کننده عزیر رورسم – کنم – راهب=یکه به ذهن من من میرسه اینه که اول یه خط کمکی روی بال ستون بندازن – به این صورت (تا بتونم ابتدا و ناتهای ورقرو مشخص کنم )

0tiez41ibf4kkywmutz9_thumb.jpg

در مرحله بعدی موس رو وسط بال بالای قرار میدهم تا وسط بال ( علامت Mid Piont ) مشخص شود – همان جارا به عنوان نقطه اول پلیت معرفی میکنم و با توجه به روشن بودن دکمه ربایش Snap toperpendicular Point نقطه دومرا عمودبر بال پایینی معرفی میکنم

y0qqzs3c6q1jue0i5h53_thumb.jpg

با قرار گرفتمدرنمای از کنار – و اجرای دستور Miror این استیفنر غزیز را کپی میکنیم – البته باید توجه شودکه عملیات کپی باید در صفحه x—Y انجام شود- وگرنه کپی صورت نمیگیرد – من با دستور work plane این کار رو میکنم تا صفحه مختصات تنظیم گردد.

xkmcw48xfze2nd8ark8m_thumb.jpg

استیفنر عمودی –برایرسم آن درنمای کناری قرارمیگیرم و ارتفاع بین بال بالایی و پایینی رو اندازه میگیرم تا به عنوان طول ورق وارد گنیم. که تنظیماتش را مشاهده میفرم

87jv6juaob208xrzbm_thumb.jpgzhbgwhbwjj4ng9mx3hc_thumb.jpgawgbi9bd85xcyotqbqq_thumb.jpg

خب تاحالا نصف کار روانجام دادم- حالا برای رسم ورق های اتصال بین مرق جان تیر و ورق سخت کننده ستون باید 2ورق رسم کنیم به ابعاد – pl 350*170*10

wwmk46zli1m9hr5bu6db_thumb.jpg

بلاخره ما یک طول رو که با موس معرفی باید بکنیم – پس یک طول رو باید به دستور رسم تیر بدهیم تا خودش برای ما رسمش بکند من طول 170 میلیمتری رو به عنوان طول معرفی با موس انتخاب میکنم – به به نمای کناری میرویم.

اول خط کمکی ای به عنوان آکس تیر رسم میکنم

qqtodjlp8m35vqfp6es4_thumb.jpg

به مکان انتخاب شده و محل رسم خط کمک توجه کنید

gogjjces8ijpacco9qy8_thumb.jpg

برای این کارو کردمکه یه نقطه باشه تا نسبت بهاونبشه قطعه مورد نظر رو درست جابجا کرد.

ورق رو با اینتنظیمات رسم میکنیم

4ap5iv2tkqtjps08vrzl_thumb.jpg

الان به راحتی با Move کردن ورق ( انتخاب نقطه اول وسط ورق و انتخاب نقطهدوم چپ ورق- بهراحتی سر جای خودقرار میگیرد

کافی استبارفتن بهنمای پلان اینورق را به آن طرف جان کپی کنید

529fw8w8knyqtp39u4ol_thumb.jpg

اما قسمت آخر و مهم ایجاد این اتصال – ایجادپیچها هستش – اول به نمای کنار میروم

crppe5rhv0x9tlnvv98_thumb.jpg

دستور ایجاد پیچ رو اجرا میکنید( برای اجرای صحیحاین دستور باید درنمای 3بعدی چهر ورق مورد نظرکه قرار هستش به هم وصل شود را معرفی کنیم).

bgi8iwu1q350zhav4s_thumb.jpg

کافیه که مشخصات اون گروه پیچ رو مثل شکلزیر تنظیم کنیم تا کار به اتمام برسد

xhzq05s92sffscgm8xqp_thumb.jpg

دوستان اگر سرتون رو درد آوردم معذرت میختهم -- اگر راه اشتباهی بود نظر بدهید

دیگه تو پست قبلی جا نمیشد - واسه همین دوباره پست زدم

ممنون

• Like 1

لینک ارسال

Radmehr    17

اعضا عادی

دوستان ببخشید که غلط املای داره یا به هم چسبیده هستش -- هر کاری میکنم پست باز نمیشه -- میگه 22 تا عکس داری و مجاز به ویرایش نیستس -- بنده رو ببخشید

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

رادمهر جان سپاس

روشی که استفاده کردی درسته و دقیقا روش همین است. اما:

1- تیک مربوط به نمایش بولتها بایستی روشن باشد. در اتصالات، فقط سوراخ مهم نیست، بلکه طول دقیقا پیچ خم مهم است

2- شما بایستی پیچها را به جای 8 تایی همزمان، در دو مرحله 4 تایی اجرا کتید. این کار باعث می شود که نقشه های خروجی با مشخصات واقعی ایجاد شند. بطور نمونه اتصالی را با 4 تا پیچ برقرار کردم و نمونه نقشه آن را در زیر گذاشته ام:

attachment.php?aid=513

bolt DWG.JPG

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

سلام خسته نباشد

مهندس ایزدپناه من از فایل کد جدید که گذاشتید نتونستم ابعاد استیفنرها و اتصالات رو متوجه بشم میشه یکم توضیح بدید؟

رادمهر جان بابت راهنمایی هات ممنون ولی برای ایجاد فاصله مونتاژی به جا اینکه هر ورق رو تک به تک انتخاب کنی و سپس گیره هاشو MOVE کنی بهتر که اول روی دکمه SELECT ASSEMBLY کلیک کنی به نمای 4.64 بری حالت رو رو WIREFRAME تنظیم کن سپس کلید ALT رو نگه دار و روی تیر ورق هایی که ایجاد کردی کلیک کن حالا فقط 1گیره نمایش داده میشه و اونم گیره تیر ایجاد شده است حالا این گیره رو MOVE کن حالا هر 3 تا ورق تیر با هم جا به جا میشن البته این نیازمند اینکه که قبلش ورق های تیری رو با جوش به همدیگه ASSEMBLE کرده باشی اینجوری به نظر من راحتره.

نکته ای گه گفتم رو اصلاحش کنم اون کار فقط از یه طرف تیر ورق شدنی هست. برای سمت دیگه تیر یا باید از روشی که آرمین گفت استفاده کنیک یا آگه اسمبلی ایجاد کردیم ابتدا زوی دکمه SELET BOBJECT IN ASSEMBLY ککیک کنیم و هر ورق رو به تنهایی جا با جا کنیم تا فاصله مونتاژی ایجاد بشه

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

معمولا در پروژه ها دیتیلهای اتصال بصورت جدول ارائه می شود. ضروریست که با توجه به جداول ارائه شده برای دیتیلها، دیتیل مناسب استخراج شود. همانگونه هم که گفتم، پروژه نمونه ما دیتیل مشخص حود را دارد، که قرارداده ام. در سری جدید دیتیلها نیز هدف بر آن است که چند تا دیتیل رایج که مربوط به این پروژه نیست را تمرین کنیم.

در مورد جابجایی گیره پلیتها نیز بایستی اضافه کنیم که گیره تک تک پلیتها را بایستی جداگانه جابجا کنیم. در صورتیکه تیر را با کامپوننتهای تیر ورق ترسیم کنیم، می توانیم همزمان این جابجایی را داشته باشیم.

لینک ارسال

زیبائی    22

مدیران تالار

رادمهر جان سپاس

روشی که استفاده کردی درسته و دقیقا روش همین است. اما:

1- تیک مربوط به نمایش بولتها بایستی روشن باشد. در اتصالات، فقط سوراخ مهم نیست، بلکه طول دقیقا پیچ خم مهم است

2- شما بایستی پیچها را به جای 8 تایی همزمان، در دو مرحله 4 تایی اجرا کتید. این کار باعث می شود که نقشه های خروجی با مشخصات واقعی ایجاد شند. بطور نمونه اتصالی را با 4 تا پیچ برقرار کردم و نمونه نقشه آن را در زیر گذاشته ام:

attachment.php?aid=513

در مورد پاسخ دوم جناب ایزدپناه باید عرض کنم که در مورد اجرای پیچ 8 تایی مشکلی وجود نخواهد داشت. اگر قطعات درست انتخاب بشوند و پیچها هم درست مدل بشوند بطور خودکار پیچهای سمت راست از پیچهای سمت چپ جدا خواهند شد بدون نیاز به اینکه دوبار از دستور پیچ استفاده کنید.

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

سلام مهندس ایزدپناه خسته نباشی

مهندس تو فایل cad که گذاشتید و داریم پروژه رو انجام میدیم چند تیپ تیر ستون وجود داره ما ستون ها رو با کدوم تیپ باید انجام میدادیم؟ من با ستون c2 و باکس مدل کردم اگه میشه بگید این پروژه رو با کدوم مقاطع مدل کنیم که همه بچه ها عین هم مدل کنن.1سوال دیگه تو فایل cad تمام چزییات اتصالات و تیر ستون ها واسه همین مدل هستش؟ منظورم فایل اولی که گذاشتید

لینک ارسال

amir0    9

اعضا عادی

محمد جان تا جایی که یادم هست در نقشه ها تیپ و مقطع ستونها مشخص شده است.

لینک ارسال

M-MAHDAVI    13

کاربران ویژه

آره ولی 1جدول هستش که چند تا تیپ تیر ستون نشون داده من دو تا از ستون ها رو با باکس کشیدم دو تاشو تیر ورق آخه تو فایل cad زیر پلان مقطع ستن باکس نمایش داده شده.

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...