رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
Shokri

گرید بندی طبقات و خطوط شبکه

ارسال های توصیه شده

Shokri    11

اعضا عادی

با سلام خدمت همه مهندسین گل ...

یه سوال برام پیش اومده ... میخواستم بدونم در حین کار متوجه شدی که نیاز به یه گرید در کد ارتفاعی هستید و اون گرید رو اول کار تعریف نکردید ... آیا میشه کد ارتفاعی مورد نظر رو دوباره تعریف کرد و ادیت کرد ؟ ؟ ؟ و اگه این عمل میشه انجام داد ...تا چه مرحله ای از شاپ میشه اینکار رو انجام داد و کجاها نباید انجام داد ...

ممنون از همه شما دوستان گل:heart:

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

payam    7

اعضا عادی

ساشو جون در هر مرحله ای از کار باشی می تونی خط گرید و کد ارتفاعی جدید تعریف کنی

لینک ارسال

Shokri    11

اعضا عادی

ممنون پیام جان ...

یه سوال دیگه اگه گرید بندی کنید و view هم گرفته باشید .... و بعد متوجه بشید که ترتیب گرید ها جابجا شده و بخواهید اصلاح کنید ....آیا مثل قبل فقط گرید ها رو جابجا میکنید و ادیت میکنید ...view بدون اصلاح میمونه ؟ و یا اینکه باید دوباره view بگیریم .... ؟؟؟؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

وقتی view از مدل می گیرید، View ایجاد شده بر حسب گریدهای تعریف شده است. اگر گریدی را در حین مدلسازی اضافه نمودید، view مربوط به این گرید view list نیست. من در این مواقع از گرید ایجاد شده مجددا View می گیرم و سپس view های تکراری را در view list پاک می کنم. آیا دوستان راه حلی را برای گرفتن view از یک گرید سراغ دارند؟

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

1سوالی از دوستان دارم ممنون می شم دوستان نظرشونو بدن

تو 1 پروزه پارکینگ طبقاتی کل سازه زیر زمین قرار داره (در حدود 35 مترزیر زمین) وقتی گریدرو ایجاد می کنم تو نمای 3d گرید میاد رو تراز بالای ستونها(تراز صفر) که مزاحم دیده ... چجوری میشه این گرید رو ببرم تو تراز

35000 - یعنی بالای بیس پلیتمون

؟

لینک ارسال

janjani    7

مدیران تالار

اقا نصیری جان میتونی روی کادر مکعب شکل 3D راست کلیک کنی . گزینه ی Fit work area to Entire Model رو انتخاب کنی.

اما در مورد گرید..

نرم افزار این امکان رو به ما داده که هر چند تا شبکه که میخواهیم رو درست کنیم و یا شبکه های اضافی رو پاک کنیم.

با این تفاسیر فکر نمیکنم مشکلی درباره ادیت گرید به وجود بیاید.

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

اقا نصیری جان میتونی روی کادر مکعب شکل 3D راست کلیک کنی . گزینه ی Fit work area to Entire Model رو انتخاب کنی.

اما در مورد گرید..

نرم افزار این امکان رو به ما داده که هر چند تا شبکه که میخواهیم رو درست کنیم و یا شبکه های اضافی رو پاک کنیم.

با این تفاسیر فکر نمیکنم مشکلی درباره ادیت گرید به وجود بیاید.

سلام

بحث من راجع به ادیت گرید نیست . وقتی منفی 35 متر پایین تر از تراز 0 میشه بالای بیس پلیت اونوقت تو 3d گرید رو رو صفر نشون می ده که مزاحم کارکرده میخواستم ببینم چجوری میشه گرید و انتقال بدم به بالای بیس پلیت

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

با سپاس از دوستان بحث جالبی است

در پیرو پاسخ مهندس نباتی باید عرض کنم که با hide کردن خطوط شبکه اولیه که به رنگ سیاه می باشد گرید قرمز رنگ work plane نیز hide خواهد شد لذا به نظر می رسد تفکیک این دو وجود نداشته باشد لذا روش دیگری باید جستجو کرد وبه نظر می رسد با جابجایی مخنصات محلی این مسئله برطرف نمی شود و باید در صدد این بود که سیستم مختصات اصلی را به تراز مورد نظر جابجا نمایئم که متاسفانه تا آنجایی که ذهن من یاری می کنه (در help تکلا اشاره شده ) محل آن ثابت و غیر قابل تغییر است . از طریق ctrl+E نیز امکان تغییر جانمایی آن نیز وجود ندارد. باید در این زمیته تحقیق بیشتری صورت بگیرد

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

در قسمت گرید پراپرتی، در قسمت Origin می توان X0,Y0,Z0 را وارد کرد. با این اعداد اختلافهای گرید با محور مختصات گلوبال تعریف می شود. در قسمتهای X0, Y0 عدد وارد کردم گرید جابجا شد. اما در قسمت Z0 هر چی عدد وارد می کنم، گرید تغییر نمی کند.

من هم با این مشکل قبلا مواجه شده بودم، خیلی دنبال راه حل گشتم، اما نشد. قسمت تنظیمات رو هم زیر و رو کردم، باز نشد.

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

سلام به همه دوستان و تشکر از بابت توجه به این موضوع

1روشی و می شه اجرا کرد که کارخونه شهریارم از همین روش استفاده کرده که بعد از پیگیری این موضوع رو متوجه شدم

تو قسمت z نقطه بالای bpl رو می گیریم صفر و با محاسبه دستی ترازا ادامه میدیم (

بعد تو قسمت lable ترازای معادل رو قرار می دیم

در حقیقت گریدی که ایجاد می کنه تکلا بر مبنای اعدادیه که تو z می نویسیم و تو z lableمیتونیم اسم گذاری و تغییر بدیم

با این روش می شه این مشکل رو برطرف کرد

مجددا از همه دوستان تشکر میکنم مخصوصا مهندس ایزد پناه که با ایجاد سایت عالیشون تونستن محیطی و ایجاد کنن که بتونیم تبادل اطلاعات داشته باشیم.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

بله از طریق تغییر lable امکان پذیر است در واقع یک جور ترفند حساب می شود ولی تغییر سیستم مختصات اصلی هنوز یک چالشی است که باید بررسی بیشتری صورت بگیرید و دید آیا با تغییر ریجیستری در تکلا امکان تغییر وجود دارد یا خیر

باز هم سپاسگزارم که با مطالبتتان در ارتقای دانش ما و دیگران می افزایید

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس جان در حقیقت در این روش، شما پایین ترین تراز را به تراز صفر تکلا منتقل می کنید. احتمال بروز خطا در این روش زیاد است. ان شالله با همفکری دوستان، بتوانیم راه حلی برای این موضوع بیابیم

لینک ارسال

nasiri    7

اعضا عادی

مهندس جان در حقیقت در این روش، شما پایین ترین تراز را به تراز صفر تکلا منتقل می کنید. احتمال بروز خطا در این روش زیاد است. ان شالله با همفکری دوستان، بتوانیم راه حلی برای این موضوع بیابیم

بله کاملا هم عقیده ام ولی فعلا چاره ای نیست من پارکینگ طبقاتی رو با همین روش استارت زدم تا بررسی کنیم راه حل دیگه ایو پیدا کنیم برای پروزه های آینده

به نظر شما با این روش چه خطاهایی امکان داره رخ بده؟

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

بایستی در محاسبه ترازها و وارد نودن اعداد صحیح دقت بیشتری کرد.

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...