رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
izadpanah

تنظیم تلورانس قبل از نامبرینگ مدل

ارسال های توصیه شده

izadpanah    45

مدیرکل

یکی از مشکلاتی که در حین نامبرینگ و نقشه گرفتن ایجاد می شود، تعدد تیرها، ستونها و کلا اسمبلی ها می گردد. بعضا اتفاق می افتد که اسمبلیهای خیلی مشابه به هم، دارای دو کد مجرا می باشند و یا حتی سینگلهای مشابه دو کد متفاوت دارند. به نظر من در برخی موارد باگ نرم افزار است اما تکلا برای رفع این مشکل قابلیت تنظیم تلورانس و یکسان سازی سینگلها و اسمبلیهای با ابعاد قرار گرفته در این تلورانس را دارد. برای اینکار از منوی Drawings & Reports وارد قسمت Numbering و Numbering Setting می شویم. در قسمت سمت راست پایین، Tolerance درج شده است که بصورت پیش فرض برای یازه های فلزی 1mm و برای سازه های بتنی 2mm می باشد. با تغییر و افزایش این تلورانس، می توان همسان سازی بیشتری بین المانها ایجاد کرد. خصوصا در سازه های جوشی، با افزایش این عدد می توان تا حد ممکن همسان سازی را انچام داد. اما برای سازه های پیچ ومهره ای، افزایش تلورانس توصیه نمی شود.

برای من یک سوال وجود دارد. تکلا این تلورانس را در چه راستاهایی اعمال می کند؟ یعنی اینکه تا چه حد قطعات را یکسان سازی می کند؟ از طرفی فکر می کنم اگر دوستان از تجربیات خود در این زمینه در پروژه های انجام شده و میزان تاثیر آن در روند ادیت نقشه مثالهایی بیان کنند، مفید و آموزنده خواهد بود.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

Shokri    11

اعضا عادی

با سلام ... مهندس عزیز ممنون از مطرح کردن این سوال ...

برای من هم چنین چیزی تجربه شده ...یعنی قبل از این که به کار شاپ مشغول بشم چند وقتی را در قسمت کارگاهی بعنوان QC , تولید کار کردم ... بیشتر نقشه هایی که برای ما میومد با چنین مشکلاتی (اختلافات در حد 1 میل و 2 میل ) چند تا صفحه جدا پرینت میگرفت و باعث سردرگمی میشد...امیدوارم که این مشکل هم برطرف بشه ...

ممنون از مطلبی که گذاشتید ...

کوچیک همه مهندسین --- شکری

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...