رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر

ارسال های توصیه شده

MOHAMAD121    0

اعضا عادی

با سلام

وقتی حجم کار تو تکلا زیاد میشه وزن ستون ها اشتباه گزارش میشه ودر حد 2 -3 کیلو کم داده میشه کسی میدونه چطور میشه حلش کرد؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس جان خوشحالم که با قدوم خود سایت را مزین فرمودید. البته من چون مایل بودم که توضیحاتی در مورد وزن محاسباتی توسط نرم افزار بنویسم، این فضا و این تاپیک را برای این منظور مناسب دانستم و امیدوارم دال بر جسارت نباشد.

کلا تکلا برای محاسبه وزن 3 تعریف دارد. weight، Net weight, Gross weight . برای پلیت و یا تیر بدون هیچگونه برشکاری، این سه وزن یکسان است. اما پلیتها و یا تیرهایی که دارای برشکاری و یا پخ هستند، دو وزن Weight و Net weight یکسان بوده و وزن ناشی از برشکاری از آن کسر شده است. اما وزن Gross وزن قطعه بدون برشکاری ( وزن متریال خام مورد استفاده) می باشد. من فکر می کردم تکلا وزن سوراخکاری را نیز در محاسبه وزن Net کم می کند اما موردی که چک کردم، دیدم وزن سوراخ را کم نمی کند.

مهندس جان با توجه به شناختی که از نحوه مدلسازی شما دارم، می دانم که برش مربوط به پخ زنی اتصال نفوذی پلیتهای بدنه ستونها را نیز در مدل اعمال می کنید. حدس می زنم این اختلاف وزن ایجاد شده ناشی از همین پخ زنی باشد. این پخ ابعاد کلی پلیت را تغییر نمی دهد، اما اندکی از وزن پلیتها کسر می شود و نهایتا امکان اختلاف وزن 2-3 کیلویی را ایجاد می کند.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...