رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
poyani

ماکرو نویسی -ایجاد رمپ وپله مدور -ریپورت

ارسال های توصیه شده

poyani    0

اعضا عادی

با سلام خدمت مدیریت سایت وتمام اعضای فعال سایت بهسا تشکر میکنم بابت پاسخ دهی به سوالات.

چند تاسوال دارم که جسارتا عنوان میکنم وممنون میشم هر کدام از مهندسین عزیز در حد توان راهنمایی بفرمایند.

برای هوشمندسازی ستون باکس ودر واقع هوشمند کردن چهار ورق اطراف اون باید چیکار کنیم وچطوری شروع به فرمول نویسی بکنیم شاید فرمولهای زیاد باشن ازدوستان میخوام درحد توان هر چی میدونن وفکر میکنن برای یادگیری این بخش مفیده عنوان بکنندکه همه دوستان شبیه بنده یاد بگیریم واستفاده بکنیم .با تشکر.

سوال دوم:اگر بخوایم از یک یا چند طبقه خاص فقط گزارش اسمبلی لیست یا پارت لیست بگیریم واون طبقات فاز بندی نشده باشه چطور باید اینکارو انجام داد البته غیر از انتخاب تک تک قطعات اون طبقه وبعد گزارش گیری از اون؟

سوال بعدی:تکلیف کلش چک هایی که نرم افزار نشون میده ولی وقتی سرچ میکنی واقعا کلشی رخ نداده چیه چطور اونارو برطرف کنیم مثلا دریک پروژه ایی بنده 250تا کلش دارم که هیچ کدومش حیاطی نیستواصلا مهمم نیست معمولا پای بیس پلیتها ورقهای ستون وسخت کننده ها رخ میده و حتی برای اطمینان پیچ هارو هم فیلترکردم ولی باز خطا وکلش نشون میده!!؟

سوال اخر وخیلی مهم ممنون میشم دوستان راجب این سوال بیشتر توضیح بدن ممنون وتشکر فراوان

مدلسازی کمان ورمپهای راهپله ورمپ پارکینگهای طبقاتی که واقعا در مدل گریدی ندارن وکلا تو فضا وسه بعدی رخ میده رو چطور باید پیاده کنیم ممنونم امیوارم منظورم رو رسونده باشم یا اینکه یه کمانیکه به صورت کنسول هستش رو باید چطور طول وعرض کمان رو مشخص کنیم که مثلا توی یه دهانه 5متری با طول کنسول یک ونیم متر چطور کمان رو پیاده کنیم که هم طول قوس وهم طول یا عرض کنسول مدور دربیاد ودرست مچ بشه میشه دستوراتشوعنوان بفرمایین.درپایان ممنونم از اینکه به سوالات جواب میدین این تنها کاریکه ما میتونیم از راه دور انجام بدیم ومطمئنم گیراست که ارزو ودعای سلامتی برای دوستان وخانواده هاشون به خاطر نشر علمشون.خسته نباشید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

izadpanah    45

مدیرکل

با سلام . برای گزارش گیری یک طبقه بهتره با فیلتر یه کاری بکنید که ستونها رو نشون نده. بعد از سمت روبرو که به راحتی بتونید کل تیرهای یک طبقه رو ببینید کل تیرها رو سلکت کنید و گزارشات لازم رو بگیرید.

• Like 1

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

اون کلشها به هر حال وجود دارند اما به نظر شما حایز اهمیت نیستند. بهتره دردهر مرحله از مدلسازی کلش های ریز کنترل بشه بعدش اقدام به کپی کنید

• Like 1

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

بهترین کار اینه که فایل کد رو به تکلا بیارید و روی ان مدل کنید

• Like 1

لینک ارسال

poyani    0

اعضا عادی

سلام

اقای مهندس ایزدپناه خیلی ممنونم بابت راهنماییتون وپاسخهای خوبتون حتما برای پیاده کردن.قوس ورمپهای مدور از روش شما استفاده میکنم دستتونم درد نکنه همیشه راهنمایهای شما ومطالب مفیدتون توی سایت رو میخونم واستفاده میکنم.فقط راجب سوال ماکرو نویسی اگر دوستان دستی بر اتش داشتند راجب دستورات شرطی صحبت بکنند خیلی خوب میشه مثلا راجبif/then/else درفرمول نویسیها بنده چند اتصال اسپیلایسی ومفصلی و...رو هوشمند سازی کردم الان میخوام اتصالات تیر های فلنجی وستون های باکس واتصال رفتر سوله وستون منشوری رو هوشمند کنم.اگر دوستان نظر وپیشنهاد راهنمایی وبحثی داشتند. خوشحال میشیم استفاده کنیم.

لینک ارسال

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...