رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
aramiss

روشها و ترفندهایی برای چک کردن مدل

ارسال های توصیه شده

aramiss    28

مدیران تالار

همانطور که دوستان می دانند چک کردن مدل بسیار حایز اهمیت است و هرگونه اشتباه در این خصوص خسارت زیادی را به کارگاه ساخت و نصب تحمیل می نماید لذا اطمینان از صحت مدل امری است اجتناب ناپذیر در این بخش می خواهیم به ترفندها و روشهایی که چک کردن مدل را تسریع می بخشد بپردازیم

همانطور که قبلا در بخشهای مختلف به آن اشاره شد نامبرینگ خوب می تواند ما در این بخش بسیار کمک کند

که قبلا دوستان عزیز به آن اشاره کرده اند

من می خواهم روشهایی را برای چک کردن ساب اسمبلی (از نوع اتصال دستک به ستون )برای دوستان خوبم بیان کنم

ببینید دوستان در ساب اسمبلی کردن به علت تعداد زیاد دستک که باید به ستونها ساب اسمبلی گردددر روش دستی ساب اسمبلی کردن مخصوصا در دستک درختی به ستون امکان دارد دستکی ساب اسمبلی نگردد که اگر این مسئله چک نگردد بعضا ستون ما فاقد دستک خواهد بود که لذا خسارت ناشی از آن بسیار زیاد خواهد بود

برای رفع این مشکل چند توصیه دارم

1- سعی نمائید تیر به همراه دستک آن در بحث هوشمند سازی از نوع seam تعریف نمائید و با تعریف جوش ساب اسمبلی دستک به جان ستون بصورت اتوماتیک دستک به ستون ساب اسمبلی خواهد شد

2- حال به هر روشی دستک را به ستون ساب اسمبلی کردید برای اینکه از صحت کار خود اظمینان حاصل کنید کافیست مدل ر انتخاب و از ان ریپورت اسمبلی لیست بگیرید اگر دستک شما به عنوان اسمبلی در ریپورت نشان داده شد نشان دهنده ین است که دستک شما ساب اسمبلی به ستون نشده است

روشها و ترفندهای زیادی برای چک کردن مدل هست که در زمان مقتضی عرض خواهم کرد در مبحث بعدی رش چک کردن تیر ریزی را خوااهم گفت

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

izadpanah    45

مدیرکل

لازمه چک سریع مدل، نامبرینگ منطقی و کلاس بندی منطقی المانهاست. البته انتخاب کلاس و نامبرینگ سلیقه ای است و برای آن نمی توان اجبار کرد. در پروژه شهید خرازی که من عهده دار چک و کنترل مدلها هستم، واقعا برای چک برخی مدلها بیچاره شدم. یه مدل به دستم رسید که کلا یه رنگ بود. واقعا کنترل جنین مدلی بسیار دشوار است.

آرامیس جان، در ورژنهای 16 و ماقبل تمپلتی هست که دقیقا نام آن را نمی دانم. یه جیزی در مایه Sub Assembly in Ass که وقتی آنرا در نقشه های ساب اسمبلی فعال کنیم، جدولی ایجاد می شود و اسمبلی ای که آن ساب اسمبلی به آن متصل شده است را بیان می کند مانند آنچه که بصورت پیش فرض برای نقشه های سینگل پارت وجود دارد. در این جدول، ساب اسمبلی هایی که به اشتباه به اسمبلی متصل نشده اند، بصورت alone نمایش داده می شود که بسیار مفید است. اما در ورژنهای بالاتر این تمپلت نیست و من هم نتوانستم آنرا ایجاد کنم. به هر حال روشی که شما گفتید و استفاده از گزارش اسمبلی لیست، روشی است که بسیار مفید است.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...