رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
samadi

طراحی سازه های فولادی

ارسال های توصیه شده

samadi    8

اعضا عادی

با اجازه از مدیران سایت ، بزرگواران در این بخش سوالات در خصوص روش های طراحی و طراحی سازه های فولادی رو مطرح بفرمایید تا عزیزان دیگه که با تجربه تر و کارکشته هستن پاسخ بدن . این سوالات شاید هرچند ساده باشه اما برای بعضی از ما تازه کارها یه بیگ کوزشنه ( ؟ )

اولین سوال رو خودم مطرح می کنم با اجازه همگی اساتید " جهت طراحی یک سازه چگونه اعضا رو بایستی تیپ بندی کرد ؟ منظورم اینه که برای مثال نحوه تیپ بندی تیر ها یا ستون ها رو چطوری باید در نظر بگیریم که هم غیر اقتصادی نباشه و هم خروجی کار کارگاهی باشه ؟ "

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

DAVOOD.    13

کاربران ویژه

من پایه ام رفیق

اصلا بابت این حرکتت یه اعتبار بهت میدم

عالی و به جا بود .

لینک ارسال

samadi    8

اعضا عادی

" جهت طراحی یک سازه چگونه اعضا رو بایستی تیپ بندی کرد ؟ منظورم اینه که برای مثال نحوه تیپ بندی تیر ها یا ستون ها رو چطوری باید در نظر بگیریم که هم غیر اقتصادی نباشه و هم خروجی کار کارگاهی باشه ؟ "

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

بعد از آنالیز و انتخاب بهینه تریت مقطع تیپ، با توجه به تجربیات محاسب، تیپ سازی تیرها یا ستونها توسط طراح با در نظر گرفتن مقاطع با تعداد غالب و یا حتی مقاطع ترازهای پایین تر صورت می گیرد. معمولا تیپ سازی با افزایش هزینه هر چند اندک بهمراه است اما در عوض باعث سهولت ساخت و کاهش هزینه های ساخت می شود.

اما تیپ سازی در نقشه شاپ، مفهوم دیگری دارد: در تهیه نقشه شاپ، تیپ سازی یعنی یکسان کردن طول مقاطع یکسان

لینک ارسال

samadi    8

اعضا عادی

با سپاس از پاسخ مهندس ایزدپناه دوستان دیگه هم مشارکت کنن لطفاًٌ؛ در ضمن مهندس جان بیشتر و واضح تر توضیح بدید هدف استفاده از تجربه محاسب هاس دیگه هر چند که فوت کوزه گری رو شامل نشه . بیشتر اینجا هدف من تو همون محاسباته تا شاپ نمی دونم اگه اینجا یا هر جای دیگه تو تالار مناسب باشه در خصوص تیپ سازی تو شاپ هم توضیح بدید ممنون و سپاس گذار میشیم ازتون .

لینک ارسال

izadpanah    45

مدیرکل

مهندس صمدی عزیز. سایتی که در زیر لینک آن را قرار داده ام، یکی از سایتهای تقریبا نوپا ( البته تقریبا مزمان با سایت ما راه اندازی شد) در زمینه مهندسی عمران می باشد. من نسبت به مدیران این سایت ارادت خاصی دارم و تقریبا من در آن سایت بعنوان همکار هستم ( البته در مباحث تکلا). به نظر من اگر سوالات مربوط به طراحی سازه را در آنجا مطرح نمایید، زودتر و حرفه ای تر به پاسخ خواهید رسید:

http://www.mycivil.ir/

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...