رفتن به مطلب
برای استفاده از انجمن و عضـویت کلیک کنید.
جستجو در
  • تنظیمات بیشتر ...
نمایش نتایجی که شامل ...
جستجو در ...

شاپ دراوینگز دات آی آر

اولین انجمن تخصصی سازه های فلزی و شاپ دراویینگ در ایران از سال 1389 تا کنون

• پرسش و پاسخ
  • آموزش و مقالات
  • فیلم و تصاویر
dizgaran

توصیه های مدلسازی

ارسال های توصیه شده

dizgaran    3

اعضا عادی

هدف از ایجاد این تاپیک استفاده از تجربیات دوستان در زمینه راه های مختلف ایجاد یک مدل است که در کمترین زمان و به راحت ترین شکل ممکن ایجاد کرد

خود من به شخصه قبل از مطالعه پروژه های جلد دوم کتاب برای ایجاد ورق تقویتی از دستور countor plateاستفاده می کردم که در بیشتر موارد مدلسازی بسیار وقت گیر و حتی همراه با اشتباه در مدلسازی بود که نتیجه اون چیزی نبود جز اعصاب خوردی اما موضوع جالبی که مهندس نباتی در کتاب عنوان کرده بود استفاده غیر تخصصی از یک دستور به جای دستور اصلی بود و اون استفاده از دستور create column برای مدلسازی ورق های تقویتی قائم و اسثفاده از دستور create beam برای مدلسازی ورق های تقویتی افقی بود این شیوه زمان مدلسازی رو به شدت کاهش می داد و همچنین کنترل بهتری میشد نسبت به موقعیت ورق ها داشت هر چند شاید نشه برای تمامی ابجکت ها از همچین راه حل هایی استفاده کرد اما به نظر من بسیار هوشمندانه عمل شد به همین خاطر از دوستان ثقاضا میشه شیوه هایی غیر معمول که نتایج بهتری به همراه داره و خودشون به شخصه استفاده می کنن مطرح کنند تا افرادی مثل من که در این کار مبتدی هستند استفاده کنند پیشا پیش از نظر دوستان سپاسگذارم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

izadpanah    45

مدیرکل

تاپیک خوبی است اما قبلا این تاپیک در بخش تخصصی ایجاد شده است:

ترفندهایی برای افزایش سرعت مدلسازی(بخش تخصصی)

http://forum.shopdrawings.ir/showthread.php?tid=1935

در مورد مثالی هم که شما ذکر نمودید، برای من اینکه این روش باعث افزایش سرعت مدلسازی می شود، جای ابهام دارد. مدلسازی سلیقه ای است و طبیعتا روشی را که هر کسی یاد می گیرد و برایش ملکه ذهن می شود، سریعترین روش ممکن است.

لینک ارسال

aramiss    28

مدیران تالار

در پیرو این تاپیک بر خلاف مطلب مندرج شده در کناب جلد دوم مهندس نباتی عارضم بیس پلیت های خود را با دستور ستون column مدل ننمادید هرچند سریع به نظر بیاید ولی در ادامه و در خروجی متریال دچار مشکل خواهید شد بارها در تاپیک ها دیگه اشاراتی شد به این مسئله بعنوان یادواری لازم به توضیح بود

لینک ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • اضافه کردن...